این ماشین در 100 کیلومتر کمتر از 2.5 لیتر سوخت مصرف می کند

 بی.ام.و کانسپت جدید Active Tourer را در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی کرده است. این نمونه مفهومی هیبریدی بسیار کم‌مصرف و با بهره‌وری بالا تولید شده و در هر 100 کیلومتر کمتر از 2.5 لیتر سوخت مصرف خواهد کرد.

بی ام و

اين نمونه كه با بهره‌وري بالا و استفاده از فناوري‌هاي پيشرو ساخته شده، اگر روزي وارد جاده‌ها شود در هر 100 كيلومتر كمتر از 2.5 ليتر سوخت مصرف خواهد كرد.

BMW

بي.ام.و بهبود بهره‌وري خودرو و استفاده از فناوري‌هاي تازه را بيشتر از رقبا در نظر داشته است. از جمله اين تازه‌ها مي‌توان به مكش هوا از محفظه چرخ‌ها، رينگ‌هاي سبك با تيغه‌هاي آيروديناميك كه مقاومت هوا را كاهش مي‌دهند و بخش‌هايي براي ارائه داده‌ها و سرگرمي براي سرنشينان جلو و عقب خودرو اشاره كرد.

ماشین پر سرعت

سقف بلند اين خودرو، ارتفاع بالاتر صندلي‌ها و فضاي داخلي قابل‌توجه آن كه مي‌تواند با اندكي تغيير امكان حمل وسايل بيشتري را به سرنشينان بدهد، در كنار طراحي دايناميك و زيباي آن و بهره‌وري بالا يك خودروي مناسب را براي خانواده‌ها ايجاد كرده است.

فخحدشظ.زخئ

ابداعات تازه اين شركت براي ارائه بهتر بي.ام.و Connected Drive و اضافه شدن امكاناتي براي بهبود بهره‌وري خودرو آنرا به يك خودروي اسپرت كوچك كه به سادگي مي‌تواند يك خانواده را در خود جاي دهد، تبديل كرده است.

کانسپت جدید بی.ام.و

جالب است بدانيد اين كانسپت جديد با سنت‌شكني ديفرانسيل‌جلو طراحي شده و شتاب‌گيري 0 تا 100 كيلومتربرساعت آن به زماني كمتر از 8 ثانيه نياز خواهد داشت. بي.ام.و مي‌گويد اين نمونه كه از جعبه‌دنده 8سرعته خودكار بهره مي‌برد، بسيار كم‌مصرف است و در هر 100 كيلومتر زير 2.5 ليتر سوخت مصرف مي‌كند.

ماشین بی ام و

نيروي مورد نياز براي حركت اين خودرو توسط سيستم eDrive بي.ام.و تأمين مي‌شود كه از يك موتور 1.5 ليتري و سه سيلندر بنزين‌سوز به عنوان بخشي از پيشرانه هيبريدي خودرو بهره مي‌برد.

محبوبه عمیدی: پیش از آغاز نمایشگاه خودروی پاریس تصاویر و اطلاعات اندکی از کانسپت تازه بی.ام.و که Active Tourer نام دارد، به بیرون درز کرد؛ اما رونمایی رسمی از این کانسپت جدید نشان می‌دهد بی.ام.و در آن طراحی و نیروی محرکه را محک زده و فضای گسترده‌ای را برای نوآوری‌های تازه تدارک دیده است. این نمونه که با بهره‌وری بالا و استفاده از فناوری‌های پیشرو ساخته شده، اگر روزی وارد جاده‌ها شود در هر 100 کیلومتر کمتر از 2.5 لیتر سوخت مصرف خواهد کرد.

به گزارش آتوبلاگ، در طراحی این خودرو از طراحی نمونه‌های شاسی بلند و اسپرت تولید بی.ام.و الهام گرفته شده و نشانه‌هایی از تأثیر سری 3 جدید این خودروساز در آن دیده می‌شود.

نیروی مورد نیاز برای حرکت این خودرو توسط سیستم eDrive بی.ام.و تأمین می‌شود که از یک موتور 1.5 لیتری و سه سیلندر بنزین‌سوز به عنوان بخشی از پیشرانه هیبریدی خودرو بهره می‌برد. نیروی مورد نیاز بخش دیگر توسط یک بسته باتری یون لیتیوم تأمین خواهد شد. این پیشرانه هیبریدی در مجموع می‌تواند توانی معادل 190 اسب‌بخار تولید کند و گشتاور نیرو نزدیک به 200 نیوتن‌متر خواهد بود.

جالب است بدانید این کانسپت جدید با سنت‌شکنی دیفرانسیل‌جلو طراحی شده و شتاب‌گیری 0 تا 100 کیلومتربرساعت آن به زمانی کمتر از 8 ثانیه نیاز خواهد داشت. بی.ام.و می‌گوید این نمونه که از جعبه‌دنده 8سرعته خودکار بهره می‌برد، بسیار کم‌مصرف است و در هر 100 کیلومتر زیر 2.5 لیتر سوخت مصرف می‌کند.

اغلب کانسپت‌هایی که به نمایشگاه خودروی پاریس 2012/1391 راه پیدا کرده‌اند، دو هدف را دنبال می‌کنند: ارائه شکل تازه‌ای از طراحی و افزایش لذت راندن خودرو؛ اما بی.ام.و در کنار این دو مؤلفه بهبود بهره‌وری خودرو و استفاده از فناوری‌های تازه را بیشتر از رقبا در نظر داشته است. از جمله این تازه‌ها می‌توان به مکش هوا از محفظه چرخ‌ها، رینگ‌های سبک با تیغه‌های آیرودینامیک که مقاومت هوا را کاهش می‌دهند و بخش‌هایی برای ارائه داده‌ها و سرگرمی برای سرنشینان جلو و عقب خودرو اشاره کرد.

ابداعات تازه این شرکت برای ارائه بهتر بی.ام.و Connected Drive و اضافه شدن امکاناتی برای بهبود بهره‌وری خودرو آنرا به یک خودروی اسپرت کوچک که به سادگی می‌تواند یک خانواده را در خود جای دهد، تبدیل کرده است.

سقف بلند این خودرو، ارتفاع بالاتر صندلی‌ها و فضای داخلی قابل‌توجه آن که می‌تواند با اندکی تغییر امکان حمل وسایل بیشتری را به سرنشینان بدهد، در کنار طراحی داینامیک و زیبای آن و بهره‌وری بالا یک خودروی مناسب را برای خانواده‌ها ایجاد کرده است.

این خودرو زیبا و جادار در هر کیلومتر حرکت تنها 60 گرم دی‌اکسیدکربن وارد محیط می‌کند و می‌تواند در حالت الکتریکی و بدون کمک موتور بنزین‌سوز خود تا 30 کیلومتر را با هر بار شارژ طی کند. باتری یون لیتیوم این خودرو را به سادگی می‌توان با پریزها و برق خانگی شارژ کرد. بی.ام.و در مورد ورود این نمونه به خط تولید یا حفظ آن به صورت مفهومی اظهارنظری نکرده است./خبرآنلاین

مطالب مشابه را ببینید!