طرز تهیه لوسیون و اسکراب نعنایی برای زیبایی پاها

طرز تهیه لوسیون و اسکراب نعنایی برای زیبایی پاها

در منزل لوسیون اسکراب پا نعنایی درست کنید و باعث افزایش گردش خون و کاهش درد و مشکلات پا شوید.

لوسیون و اسکراب پا با استفاده از نعناع

اسراب یا لایه بردار باعث از بین رفتن پوست های مرده و پینه های سخت بر روی پوست پا می شود. با استفاده از اسکرابمی توانید خطوط سطحی ظاهر شده روی پا که ظاهری بد ایجاد می کنند را نیز از بین می برید. در این نوشتا طرز ساخت لوسیون اسکراب پا را مشاهده می کنید.

طرز تهیه لوسیون و اسکراب نعناعی برای پا در خانه

فصل های سرد برای پاها کمی زجر آور می شوند. در این فصل مجبورید کفش های فانتزی به پا نکنید و هیچ لاک ناخن و پدیکوری هم در دنیا وجود ندارد که با وجود آن بتوانید خارش جوراب پشمی را تحمل کنید.

لوسیون و اسکراب 

برای حلمشکلات پا می توانید اسکراب ولوسیون درست کنید. اسکراب و لوسیون از مواد ساده تشکیل می شوند که این همان چیزی است که پاهای شما احتیاج دارد. در این ترکیب ها، به دلیل استفاده از روغن، باعث خنک شدن و طروات پوست می شوید و روعن نعناع باعث آبرسانی به پوست و افزایش گردش خون می شود و همچنین درد پا را از بین می برد. برای بیشتر کردن قدرت لایه برداری این اسکراب می توانید به آن شکر نیز اضافه کنید.

طرز تهیه لوسیون و اسکراب نعنایی برای زیبایی پاها

اسکراب پا نعناع برای لطافت پاها

اسکراب نعناع برای پا 
مواد مورد نیاز :
2 فنجان شکر دانه ریز
یک سوم فنجان روغن (زیتون، نارگیل، یا بادام را هم می توانید امتحان کنید)
3 تا 4 قطره روغن نعناع
رنگ قرمز خوراکی (مخصوص مواد غذایی)
ظرف شیشه ای (که حداقل نیم لیتر گنجایش داشته باشد)

روغن و شکر را درون یک کاسه بزرگ مخلوط کنید تا خوب ترکیب شود و به صورت گلوله گلوله در نیاید. نصف مخلوط را درون کاسه ای دیگر میریزیم و چند قطره از رنگ قرمز خوراکی را به آن اضافه می کنیم تا زمانیکه رنگ قرمز وملایمی به دست آید مخلوط را به هم بزنید.

سفیده و قرمز را به صورت لایه لایه بریزید. مقداری اسکراب سفید را در ظرف شیشه ای بریزید و با قاشق چوبی آن را به سمت پایین فشار دهید. به همان اندازه اسکراب قرمز به ظرف اضافه کنید و تکرار کنید. به صورت یک در میان قرمز و سفید بریزید تا شیشه پر شود. برای اینکه اسکراب ظاهری زیباتر داشته باشد یکی دو بار در جهتعقربه های ساع، مخلوط درون شیشه را حرکت می دهیم.

لوسیون نعناعی برای پا 
مواد مورد نیاز :
سه چهارم فنجان کره ی درخت روغن قلم
یک چهارم فنجان روغن (زیتون، نارگیل، یا بادام را هم می توانید امتحان کنید)
3 تا 4 قطره روغن نعناع (برای عطر و بو)
ظرف شیشه ای (که حداقل یک چهارم لیتر گنجایش داشته باشد)

درون ماهیتانه کره درخت روغن قلم را بر روی حرارت کم آب می کنیم تا به حالت مایع برسد. روغن را خوب مخبوط می کنیم و می گذاریم که سرد شود. وقتی که سرد شد با یک مخلوط کن به شدن آن را هم میزنیم تا نرم و پرزدار شود. سپس آن را با قاشق دورن شیشه بریزید.

چند اسکراب عالی برای ماساژپاها

طرز تهیه لوسیون و اسکراب نعنایی برای زیبایی پاها

چند اسکراب عالی برای پاها

مالش پا با جوش شیرین :

بعد از یک روز کار طولانی می توانید پاهای خود را با فرو بردن در یک حمام جوش شیرین تسکین دهید. شما می توانید سه قاشق غذاخوری جوش شیرین را در وان آب گرم حل کنید. برای اینکه ماساژ بهتری حاصل شود، می توانید یک خمیر از جوش شیرین تهیه کنید. برای انجام اینکار بهتر است سه قسمت جوش شیرین را با یک قسمت آب ترکیب کنید و روی پاهای خود بمالید .

استفاده از قهوه :

شما می توانید از قهوه برای مالش و ماساژ پاهای خود استفاده کنید. برای اینکار کافیست چند قاشق غذاخوری قهوه دم کرده را با مقادیر مساوی از شکر و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن نارگیل ترکیب کنید. سپس این خمیر مرطوب را روی پوست خود بمالید. در نهایت با آب بشویید .

عسل و شکر :

اگر شما نیز از پاشنه ترک خورده و خشک رنج می برید بهتر است از این ترکیب استفاده نمایید. یک چهارم پیمانه شکر قهوه ای را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق غذاخوری عسل و سه قطره روغن نعناع ترکیب کنید. سپس پاها و پاشنه های خود را با آن ماساژ دهید. با آب گرم بشویید. پاهای خود را به طور کامل با حوله خشک کنید .

نمک دریایی و نعناع :

این ترکیب می تواند پوست سخت وخشن را نرم کند و بوی خوبی برای پاها داشته باشد. یک پیمانه نمک دریایی، یک سوم پیمانه روغن بادام یا زیتون، یک قاشق غذاخوری صابون نعناع ، شش قطره روغن نعناع را با هم ترکیب کنید. ابتدا پاهای خود را به مدت 10 الی 15 دقیقه در حمام آب شور فرو ببرید و سپس ترکیب مورد نظر را روی پاهای خود بمالید و بعد از چند دقیقه ماساژ دادن با آب بشویید .


» همچنین بخوانید :

ماسک صورت کم هزینه و بسیار تاثیرگذار

چگونه پوست گردن را سفید و زیبا کنیم؟

با اسکراب جو موهای زائد را در منزل نابود کنید

مطالب مشابه را ببینید!