مجله تاپ‌ناز‌

روش تبدیل حروف کوچک به بزرگ در برنامه ورد Word با این ترفند

ممکن است یک متن طولانی داشته باشید که بخواهید حروف کوچک را به حروف بزرگ تبدیل کنید و یا بر عکس آن را بخواهید در برنامه ورد Word انجام دهید که ممکن است کاری زمان بر باشد. با انجام دادن این روش و ترفند خاص می توانید خیلی راحت حروف را از کوچک به حروف بزرگ تبدیل کنید.

ترفند تبدیل کرکدن حروف کوچک به حروف بزرگ در برنامه ورد

برنامه ورد در تمم کشورهای دنیا مورد استفاده قرار میگیرد و این برنامه یکی از پراستفاده ترین برنامه های آفیس است که اگر تمام ترفندهای مربوط به آن را بدانید کار شما راحت تر می شود و می توانید خیلی سریع تر و راحت تر کارهای تایپ را انجام دهید.

یکی از مشکلاتی که ممکن است در هنگام ویرایش متن در ورد به آن برخورد کنیم این است که قسمتی از متن را با حروف بزرگ و یا Capital نوشته شوند و برای انجام این کار باید تمام حروف را از ابتدای پاراگراف شروع به نوشتن کنیم که این کار وقت گیر است و به مرور می تواند باعث اذیت شدن ما شود. اما نگران نباشد در این بخش از تاپ ناز روشی ساده را تبدیل حروف کوچک به بزرگ و برعکس را به شما آموزش می دهیم.

مراحل تبدیل کردن حروف کوچک برنامه Word به حروف بزرگ و برعکس

1.در ابتدا قسمت خورد نظر خود را مانند تصویر زیر انتخاب کنید.

روش تبدیل حروف کوچک به بزرگ در برنامه ورد Word با این ترفند

2. در این مرحله برای بزرگ کردن حروف کوچک و برعکس باید دو کلید ترکیبی Shift +F3 را همزمان فشار دهید تا تغییرات ایجاد شده را ببینید.

روش تبدیل حروف کوچک به بزرگ در برنامه ورد Word با این ترفند

نکته : برای تبدیل کردن حروف بزرگ یا کوچک شده به حالت اول باید دوباره دو کلید کاربردی Shift + F3 را همزمان فشار دهید.

 

مطالب مشابه را ببینید!