مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای سفر به لوکزامبورگ کشور کوچک و زیبا

راهنمای سفر به کشور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ با توجه به مساحت کمی که دارد، از تنوع زیادی جاذبه های تفریحی و گردشگری برخوردار است. بیشتر جاذبه های دیدنی  و مهم این کشور در پایتخت آن یعنی شهر لوکزامبورگ قرار دارند. البته سایر شهرهای کوچک کشور نیز بسیار دیدنی هستند. قلعه های قدیمی و کاخ های باشکوه زیبایی این کشور کوچک را چندین برابر کرده و از آن یک مقصد گردشگری جذاب ساخته اند.

لوکزامبورگ، کشوری کوچک واقع در شمال اروپا که آلمان، فرانسه و بلژیک، مرز مشترک زمینی دارد و با توجه به جمعیت 500 هزار نفری، از ثروتمند ترین کشورهای اروپایی به حساب می آید. این کشور زیبا و دیدنی سرار از جاذبه های مدرن و تاریخی است و تجربه ای متنوع را برای مسافرانش به ارمغان می آورد. فرقی نمی کند که طرفدار طبیعت باشید یا بناهای تاریخی، در این کشور حتما جاذبه ای متناسب با روحیاتتان وجود خواهد داشت. مسیرهای پیاده روی و کوهنوردی متعددی در کشور لوکزامبورگ میزبان گردشگران علاقه مند به ورزش در دل طبیعت هستند. خیابان های قدیمی و جاذبه های تاریخی نیز در کنار قلعه های با شکوه قرون وسطایی، توجه هر علاقه مندی به تاریخ و معماری را جلب می کنند.

تاریخ لوکزامبورگ

این کشور باستانی به دلیل موقعیت جغرافیایی قرن ها را در جنگ گذرانده است. بعد از 300 سال محاصره سخت و نبردهای خونین، دژ لوکزامبورگبه اتریش واگذار و پس از آن بر اساس صلح نامه ی کامپو فورمیو به فرانسه ملحق شد. سپس بعد از کنگره وین، این کشور به عنوان ملک شخصی به پادشاه هلند واگذار شد.
کشور لوکزامبورگ در سال 1839 استقلال یافت و عهدنامه لندن در سال 1867 بی طرفی دائمی دوک نشین را اعلام کرد.
گشت و گذار در لوکزامبورگ ویرایش مطلب

لوکزامبورگ با توجه به مساحت کمی که دارد، از تنوع زیادی جاذبه های تفریحی و گردشگری برخوردار است. بیشتر جاذبه های دیدنی  و مهم این کشور در پایتخت آن یعنی شهر لوکزامبورگ قرار دارند. البته سایر شهرهای کوچک کشور نیز بسیار دیدنی هستند. قلعه های قدیمی و کاخ های باشکوه زیبایی این کشور کوچک را چندین برابر کرده و از آن یک مقصد گردشگری جذاب ساخته اند.
معمولا مسافران ابتدا به شهر لوکزامبورگ سفر می کنند و چند روزی را در آن به گردش می پردازند.

محله ی قدیمی شهر لوکزامبورگ

برای لذت بردن از جاذبه های تاریخی کشور، هیچ جایی بهتر از محله ی قدیمی نخواهد بود. محله ای زیبا که به عنوان یکی از آثار میراث جهانی یونسکو انتخاب شده و به عنوان زیباترین و مهم ترین مناطق اروپایی نیز شناخته می شود. قلعه ها و استحکامات قدیمی این شهر به قدری استوار و محکم هستند که به شهر، جبل الطارق شمال نیز گفته می شود. امروزه این بخش های قدیمی میان پارک ها و فضاهای سبز قرار گرفته و خیابان های سنگ فرش شده ی آنها کنار ساختمان های قدیمی و جذاب، فضای رویایی و همین طور زیبایی را برای قدم زدن و گشت و گذار ایجاد کرده اند.  کافیست از پل ها و گذرگاه های و کوچه های باریک و زیبای این منطقه ی قدیمی عبور کنید تا غرق در زیبایی و شکوه آن شوید.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

دیوارهای کورنیش را ببینید.

دیوارهای باشکوهی که زیباترین بالکن اروپا نامیده شده و گرداگرد شهر قدیمی را در دره ی رودخانه ی پایین دست فرا گرفته اند. اینجاست که شما دروازه ی عظیم گراند را خواهید یافت. خاک ریزهای آن نشان از خانه ها و پناهگاه های متعدد اشراف زاده ها و همین طور زمان باستانی دومینیکن ها دارد. در اطراف خود گراند، دسته ای بزرگ از ساختمان ها را کنار کلیسا و صومعه باستانی Neumünster خواهید دید همراه با راهروی سرپوشیده ی قرن هفدهمی Limoges.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

جایگاه گیوم دوم Place Guillaume II

این جایگاه یکی از بزرگترین فضاهای باز شهری است که در شهر وجود داشته و بعد ها به یک محل رفت و آمد تبدیل شده است. درست در مرکز این مجموعه، مجسمه ای از ویلیام دوم پادشاه هلند و دوک بزرگ لوکزامبورگ را سوار بر اسب خواهید دید. همین طور تالار بسیار زیبای شهر و شیرهای معروف تریمونت را خواهید یافت. از دیگر جاذبه های تاریخی و دیدنی این منطقه می توان به برجک اسپانیایی اشاره کرد که از بالای آن مناظر دل انگیزی از حومه فافنتال Pfaffenthal و جایگاه سواره نظام ووبن Vauban قابل مشاهده است. نقطه ی جالب توجه دیگر  کاخ دوک بزرگ است. بنایی زیبا و باشکوه رنسانسی که تمام تابستان به روی تورهای گردشگری باز است.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

از قلعه بورشاید Bourscheid دیدن کنید.

دهکده بورشاید در منطقه ای مرتفع قرار گرفته و رودهایی آن را احاطه کرده اند. این دهکده زیبا چشم اندازهای مسحور کننده ای دارد و همین طور مسیرهای پیاده روی رویایی که به دهکده های دیگر متصل می شود. قلعه ی بورشاید نیز در این منطقه قرار گرفته است و قدمت آن به قرن دهم میلادی برمی گردد. این قلعه تمام و کمال بازسازی شده و برای بازدید به روی عموم باز می باشد. اگر می خواهید تجربه ای متفاوت از بازدید قلعه داشته باشید شب را انتخاب کنید. زیرا در تاریکی هوا این قلعه با نورهای رنگی تزیین و روشن می شود و چشم انداز زیبایی دارد.
اگر به آب تنی نیز علاقه دارید می توانید در سواحل رودها در پلاژ بورشاید تنی به آب بزنید.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

شهر قدیمی لاروشت Larochette

شهری زیبا که در دره ای باریک و صخه ای قرار گرفته و توسط جنگل نیز احاطه شده است. شهر لاروشتمنطقه ای بهشتی و ایده آل است  برای افرادی که به دنبال ماجراجویی و گشت و گذار در دل طبیعت هستند. مسیرهای زیبای این منطقه به چشم اندازهای شگفت انگیزی ختم می شوند. دو قلعه ی قدیمی نیز در این منطقه قرار دارند که در تمام سال امکان بازدید دارند و به گردشگران پیشنهاد می شوند. بازدید از شهر لاروشت تجربه ای منحصر به فرد برایتان به جای می گذارد.

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

 نکات سفر به لوکزامبورگ

سعی کنید برای برقرار کردن ارتباط با مردم محلی، چند کلمه آلمانی یاد بگیرید.
این کشور خیابان ها و چشم اندازهای فوق العاده ای دارد. برای لذت بردن از آن دوچرخه کرایه کنید و در طبیعت مسحور کننده اش رکاب بزنید.
یکی از بهترین راه های گردش در شهرها، استفاده از اتوبوس می باشد. اتوبوس های شماره دار کل شهر را پوشش می دهند و بسیار راحت هستند.
اگر به دنبال ماجراجویی هستید و داشتن سفری کم هزینه، از سرویس های کوچ سرفینگ استفاده کنید. کوچ سرفینگ امکان اقامت رایگان و البته مطمئن در منزل افراد بومی را می دهد. شما می توانید اقامت رایگان همراه با تجربه ای بی نظیر را کنار افراد بومی لوکزامبورگ داشته باشید. در غیر این صورت می توانید تورهای لوکزامبورگ را از طریق آژانس های معتبر هواپیمایی همراهی کنید.

مطالب مشابه را ببینید!