مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی مائده طهماسبی، عکس های مائده طهماسبی و همسرش و زندگی شخصی هنری

در این بخش از سایت تفریحی و ادبی تاپ ناز بیوگرافی مائده طهماسبی را برای شما دوستان قرار داده ایم. ما از زندگی شخصی گرفته تا هنری این بازیگر را زیر ذره بین برده و نحوه آشنایی او با همسرش یعنی فرهاد آئیش را برای شما دوستان خواهیم نوشت. پس تا انتها همراه ما بمانید.

photo 2024 03 25 18 52 59

بیوگرافی مائده طهماسبی

مائده طهماسبی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون متولد سال 1336 در شهر بابل است او کارگردان تئاتر و مترجم نیز می باشد. پدرش پزشک بود و مادرش خانه دار بود. او دو برادر و یک خواهر دارد. او فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته خبرنگاری با گرایش تئاتر و علوم سیاسی است.

مائده طهماسبی

پدرم پزشک و رئیس بیمارستان بود و مادم آن زمان سیکل داشت، پدربزرگ مادری آدم روشنفکر و باسوادی بود و با زمان جلو می آمد و دو برادر و یک خواهر هم داشتم. کودکی ام در یک خانواده بزرگ گذشت و در محله خاصی بزرگ شدم و چون با بیشتر اقوامم در یک محله بودم بیشتر با بچه های فامیل بازی می کردیم

مهاجرت به خارج کشور

او به همراه خانواده در سن 14 سالگی به تهران آمدند و پس از گرفتن مدرک دیپلم در کنکور شرکت که موفق نشد. پس از این برای تحصیل در رشته معماری به ایتالیا رفت و در سن 19 سالگی به آلمان رفت و درسش را ادامه داد.

مائده طهماسبی

ازدواج و همسرش 

در زمان دانشجویی در کشور آلمان با همسرش فرهاد آئیش آشنا شد. این دو در یکی از تئاترهای فرهاد آئیش با هم آشنا شدند و بعد از 3 سال ازدواج کردند و به آمریکا مهاجرت کردند. ین دو فرزندی ندارند.

فرهاد آئیش بعد از ۲۷ سال و مائده طهماسبی بعد از ۲۰ سال زندگی در کشورهای آلمان و آمریکا درنهایت سال ۱۳۷۶ به ایران بازگشتند.

من و همسرم تمام آزادی هایی که در زندگی مان داشته و دارم را با بچه نداشتن در دوران پیری تاخت زدیم ، بالاخره هر آزادی ، قیمتی دارد

آزادی هم برای ما به قیمت بچه دار نشدن تمام شد ، اگر بچه دار بودیم ، دیگر نمی توانستیم هر مسافرتی می خواستیم برویم و …

مائده طهماسبی

بازگشت به ایران و نخستین فیلم

مائده طهماسبی در سال 1377به همراه همسرش، فرهاد آئیش، به ایران برگشت و با کارگردانی نمایش گزارشبهآکادمی فعالیت هنری اش را شروع کرد.

نخستین فیلم سینمایی که مائده طهمسبی در آن حضور داشت دایره به کارگردانی جعفر پناهی است.

در سال ۱۳۸۰ دومین تجربه تصویری خود را در فیلم «نورا» بدست آورد تا اینکه سال ۱۳۸۳ در سریال «باجناغ ها» به کارگردانی همسرش وارد قاب تلویزیون شد

ایشان در ادامه با مجموعه «قرارگاه مسکونی» سال ۱۳۸۵ و سریال «مرگ تدریجی یک رویا» سال ۱۳۸۳ و مجموعه «شمس العماره» سال ۱۳۸۶ به شهرت رسید.

من و همسرم فرهاد بیش از ۲۵ سال است که گوشت نمی خوریم و فکر می کنیم خوب نیست برخی موجودات را نگه داریم و بعد سرشان را ببریم …

بیشتر غذاهای شرقی می خوریم، مثلا غذاهای ژاپنی، تایلندی، این غذاها پر از سبزیجات هستند و برای بدن مفید می باشد

بازی در سریال سرنوشت

مائده طهماسبی در تازه ترین فعالیتش در سریال سرنوشت در کنار بازیگرانی همچون مجید واشقانی، دارا حیایی، فریبا نادری و لیلا بلوکات ایفای نقش می کند.

مائده طهماسبی

مائده طهماسبی

مائده طهماسبی در کنار مهتاب کرامتی، مجید مظفری و ویشکا آسایش

مائده طهماسبی

عکس مائده طهماسبی و همسرش فرهاد آئیش

مائده طهماسبی

در این قسمت بیوگرافی کامل مائده طهماسبی را خواندید می توانید در بخش دیگر تاپ ناز بیوگرافی مهسا طهماسبی را می توانید بخوانید.

مطالب مشابه را ببینید!