مجله تاپ‌ناز‌

ترفندهای جادویی برای استفاده از رژ لب

ترفندهای جادویی برای استفاده از رژ لب

استفاده از رژ لب

در این مقاله قصد داریم ترفندهای جالب را برای استفاده از رژ لب با شما در میان بگذارم، امکان ندارد استعداد آرایش داشته باشید و ندانید که رژ لب چه تاثیر شگفتی بر زیبا سازی صورت شما و حالتی که به نظر می‌رسید دارد، شما می‌توانید به گونه‌ای لب‌هایتان را آرایش کنید که چهره جذاب و وسوسه‌انگیز داشته باشید و یا بسیار رمانتیک و چشمگیر و این کار فقط چند ثانیه از شما وقت می‌گیرد.

1: از یک سطح صاف شروع کنید:
قبل از هر چیزی مطمئن شوید که لب‌ شما آماده است تا رنگ مد نظرتان را بپذیرد. بخصوص اگر لب شما لطافت لازم را ندارد و یا دارای رنگدانه‌های درشت و تیره است. دانا چاسز توماسز متخصص آرایش در این شرایط به شما اسکراب خانگی شکر و عسل را پیشنهاد می‌کند که ورقه ورقه شدن لب و تیرگی لب را برطرف کند.

۲: باید لب را هم زیرسازی کرد:
اگر شما خواستار یک آرایش موثر و دقیق در لب خود هستید باید به این نکته توجه داشته باشید که یک بوم خوب در اختیار ندارید، چراکه لب شما از یک رنگ طبیعی برخوردار است که اثر رژ لب را کاهش می‌دهد. برای ساختن یک بوم خالی ،از یک لایه بسیار نازک زیرسازی در سرتاسر لب خود تا مرز خط لب استفاده کنید این زیرسازی بر روی پوست ناپدید می‌شود. به توصیه هیلاری کلارک می‌توانید از مقداری مقداری چپ استیک یا بالم لب برای این کار استفاده کنید.

۳: استفاده از هر رژ لبی یک فرایند است:
اکنون می‌توانید از رژ لب خود استفاده کنید، بعد از اینکه یک لایه رژ لب کشیدید، آنرا روی  یک دستمال کاغذی نرم فشار دهیدتابا حذف رنگدانه های اضافی ،رنگ لب تثبیت شود  . سپس با استفاده از برس بزرگ سایه چشم برای آمیختن کمی پودر شفاف استفاده کنید. اکنون لایه بعدی رژ لب را بکشید. در پایان دوباره هم پاکسازی کنید و هم از پودر استفاده کنید و سپس رژ لب خود را به شدت بر روی لب‌ خود بکشید.

۴: وقتی پای رژ لب قرمز به میان می‌آید، اندازه مهم است
به اعتقاد مای کیون، رژ لب قرمز غلیظ، لب باریک را باریک‌تر و خیلی نازک جلوه می‌دهد. برای حداکثرسازی یک لبخند اسکارلتی بهتر است قرمز پرتغالی درخشان استفاده کنید.

۵: لب آویزان را با استفاده از خط لب و سایه پهن و تپل کنید.
برای این کار از لب بالایی خود شروع کنید، آنرا  پهن‌تر کنید، قوس‌های بالایی لب خود را مداد بکشید و آن‌ها را بطرف بالا بکشید. برای لب‌ پائینی خود از سایه استفاده کنید، از برس زاویه‌دار خط چشم استفاده کنید آن را با سایه قهوه‌ای مات تماس دهید و بر خط خارجی مرکز خط لب پائینی خود بکشید.

۶: راه سریع‌تر را انتخاب کنید: استفاده از رژ لب مایع
کلارک یک ترفند دیگر نیز پیشنهاد می‌کند: دو رژ لب با  یک تُن رنگ انتخاب کنید، بطوری که یکی سایه دیگری باشد. لب بالایی خود را با روشن‌تر خط بکشید و تیره تر را برای کشیدن خط لب پائین انتخاب کنید، این کار را با مهارتی انجام دهید که خیلی واضح نباشد.

۷: از انگشت خود استفاده کنید!
توماسز یک پیشنهاد دیگر نیز ارائه می‌کند: وقتی لب خود را به گونه‌ای آرایش می‌کنید که بیشتر جلوه کند، یکی از انگشتان خود را در درون لب خود قرار دهید و لب خودببندید،سپس انگشت خود را بیرون بکشید، ممکن است کمی مسخره به نظر برسد اما با این کار رنگ لب اضافه‌ای که بر روی لب شما قرار دارد با این کار بر روی انگشت شما کشیده می‌شود به جای اینکه روی دندان‌های سپیدتان قرار گیرد.

۸: رنگ صورتی خودتان را پیدا کنید
برای اینکه لب شما پهن‌تر به نظر برسد حتما نباید از رنگ‌هایی متفاوت با رنگ لب خود استفاده کنید می‌توانید از رنگی کمی تیره‌تر از رنگ لب خود استفاده کنید، واقعا لازم نیست چیزی بیشتر از لب و دهان خود را نشان دهید فقط کافی است زیر چشمی نگاهی به لب پایینی خود بندازید تا رنگ لب مناسب خود را پیدا کنید، این ترفند هم توصیه خانم کلارک است.

۹: با رژ لب براق جان تازه‌ای به چهره خود بدهید
توماسز معتقد است استفاده کردن از رژ لب براق باعث شاداب و جوان به نظر رشیدن شما می‌شود، رژ لب‌های براق بنفش روشن، رژهای اکلیلی، ارغوانی تیره را برای این منظور به شما پیشنهاد می‌کند.

منبع : پرداد

مطالب مشابه را ببینید!