مجله تاپ‌ناز‌

روش ساخت انواع مدل تل سر با وسایل ساده با روبان و گل و نمد و پارچه

می توانید با وسایل خیلی ساده در منزل تل سر درست کنید؛ با وسایلی مانند پارچه، روبان، نمد و گل های آماده تل سر درست می شود. می توانید برای هر نوع مدل مو و لباس یک تل سر خاص درست کنید. در این مطلب روش درست کردن 3 مدل تل سر خوشگل را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش می دهیم.

روش درست کردن 3 تل سر دخترانه زیبا و خوشگل

درست کردن تل سر
مدل تل سر با توجه به نوع لباس، مدل مو و سن انتخاب می شود. در این مطلب طرز درست کردن سه مدل تل سر زیبا را به شما آموزش می دهیم که می توانید خیلی راحت در منزل آنها را درست کنید. درست کردن این تل سر برای افراد غیر حرفه ای هم آسان است.

روش ساخت تل سر دخترانه با روبان

برای تهیه کردن این مدل های تل سر دخترانه روبان هایی با عرض متفاوت دو یا سه سانتی متری تهیه کنید. روبان های دو سانتی را به طول هفت سانتی متر ببریدو روبان ها باید با دو یا سه رنگ متفاوت باشند. روبان ها را از وسط تا کنید. سپس انتهای آن را به صورت چین جمع کنید و بچسبانید.

درست کردن تل سر

حالا گلبرگی را که درست کردید به صورت یکی در میان در کنار هم بگذارید و با چسب حرارتی بچسبانید. تل معمولی را با نوارهای 3 سانتی متری بپوشانید.

درست کردن تل سر

در اینجا 3 ردیف رئبان استفاده شده است، تعداد ردیف های روبان به عرض تل بستگی دارد. آخر روبان ها را به سمت داخل برگردانید و جوری که پیدا نباشد و در پشت تل بچسبانید.

درست کردن تل سر

حال گل زیبایی را که درست کرده اید را بر روی تل سر بچسبانید. شما می توانید روی گل را با مروارید، مهره های رنگی و یا گل های آماده کوچک موجود در بازار تزیین کنید.

درست کردن تل سر

در آخر تل فانتزی دخترانه این آموزش شبیه به شکل زیر خواهد شد.

درست کردن تل سر


روش ساخت تل سر مجلسی زیبا با گل

برای ساختن این مدل تل سر می توانید از گل های سایز کوچک پلاستیکی که در بازار موجود است استفاده کنید. گل ها باید در دو و یا سه رنگ متفاوت باشند. در اینجا ما از رنگ سفید و صورتی استفاده کردیم.

درست کردن تل سر

برای شروع آخر گل را که ساقه گل است با سیم چین جدا کنید. سپس گل ها را به شکل دو ردیف در کنار هم قرار دهید و روی تل معمولی با چسب حرارتی بچسبانید. ابتدا و انتهای تل را به اندازه 10 سانتی متر ساده و بدون گل قرار دهید.

درست کردن تل سر

در آخر تل سر گلدار و زیبا به شکل زیر خواهید داشت. برای ساخت این تل می تونید از گل نمدی و یا پارچه ای هم استفاده کنید.

درست کردن تل سر


روش درست کردن تل سر با گل نمدی

وسایل لازم برای ساخت تل سر با گل نمدی:

  •  نمد رنگی در چند رنگ مختلف
  •  قیچی
  • تل معمولی
  •  قرقره‌های رنگی
  • چسب حرارتی
  • روبان ساتن
  • مروارید سفید سایز درشت
  • دکمه‌های کوچک رنگی

برای ساختن این تل سر باید تل را با نوار ساتن کاور کنید. می توانید با یکی از رنگ های پارچه نمدی هم این کا را انجام دهید.

درست کردن تل سر

بر روی هر رنگ از نمد 6 تا 8 گلبرگ مانند عکس زیر ایجاد کنید. سپس گلبرگ های هر رنگ را با نخ و سوزن به هم وصل کنید.

درست کردن تل سر

در آخر نخ را بکشید تا گلبرگ جمع شود و سپس محکم نخ را گره بزنید. به همین ترتیب کار را ادامه دهید.

درست کردن تل سر

حال گل ها را به سلیقه خودتان روی تل سر بچسبانید. برای زیبایی بیشتر می توانید وسط هر گل را با یک مروارید یا نگین بچسبانید. در آخر روی کناره های تل سر دکمه های رنگی بچسبانید تا جلوه بهتری به کار داده باشید.درست کردن تل سر

مطالب مشابه را ببینید!