مجله تاپ‌ناز‌

کسب درآمد دلاری در ایران با این روش ها

در ماه های اخیر قسمت دلار و ارز بسیار نوسان داشته است و بالا رفته است و به همین دلیل بعضی از افراد به دنبال روش های کسب درآمد دلاری در ایران هستند. شاید شما هم به فکر کسب درآمد دلاری افتاده باشد. ممکن است روش های مختلفی را آزمایش کرده باشید، در این بخش روش های جذاب کسب درآمد دلاری را برای دانشجویان معرفی می کنیم.

روش کسب درآمد دلاری در ایران

با فراگیر شدن اینترنت و همه گیر شدن انف می توان خیلی از فعالیت ها را خیلی راحت تر از قبل انجام داد. این مسئله در مورد نشر هم صدق می کند. دیگر لازم نیست برای دریافت مجوز، چاب و انتشار کتاب، منتظر و پیگیر شکرت های انتشاراتی باشید و هزینه های گزاف بپردازید. با توجه به رونق کتاب های الکترونیکی Ebook و نشر بسیار ساده آنها، می توان کتاب را به صورت الکترونیکی فروخت که نوعی کسب و کار الکترونیکی است. می توانید با تالیف کتاب های مختلف و با مستندات و داکیومنت متنوع، از فروش این کتاب ها سود ببرید.

اگر کتاب شما به زبان های دیگر و انگلیسی باشد، یا اگر بتوانید کتاب فراسی خود را با زبان های دیگر هم ترجمه کنید، حتی می توانید محصول خود را در بازارهای بین المللی انلاین به صورت دلاری هم بفروشید. شما در نخستین قدم باید کتاب های خود به زبان های دیگر ترجمه کنید و در سایت های معتبری که در این مطلب به شما معرفی می کنیم به فروش برسانید و کسب درآمد دلاری داشته باشید.

اگر خودتان هم قادر به ترجمه کتاب به زبان های دیگر از جمله انگلیسی، عربی و فرانسوی نیستید می توانید برای ترجمه کتاب های تخصص خود را ا سایت های ترجمه تخصصی استفاده کنید. همچنین درآمد کسب شده دلاری را می توانید از طریق سایت ها و شکرت های ایرانی ارائه دهنده انتقال ارز به داخل کشور، تبدیل به پول ایران کنید. در این مطلب معروف ترین سایت های ارائه دهنده خدمات فروش کتاب را به شما معرفی می کنیم.

کسب درآمد دلاری در ایران با این روش ها

کسب درآمد دلاری در Kindle Direct Publishing –Amazon

حتما اسم آمازون را شنیده‌اید. این سایت که بیش از سه دهه در زمینه فروش اینترنتی کتاب فعال است، به صورت اختصاصی بخشی را به نویسندگان مستقل اختصاص داده است که از آن طریق، کتاب‌های الکترونیکی خود را منتشر کنند. شما می‌توانید به راحتی کتاب خود را (ebooks) در بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین منتشر کنید. این سیستم تحت عنوان Kindle Direct Publishing  فعالیت می‌کند و محصولات آن  از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن‌های اندروید، iOS، سیستم عامل Mac و کتاب‌خوان Kindle قابل مشاهده است. سهم مولف وابسته به مولفه‌های مختلف بین 35 تا 75 درصد از مبلغ فروش خواهد بود. بی شک نمایش بسیار زیادی در آمازون خواهید داشت و همین مساله سهم کم مولف را توجیه‌پذیر می‌کند.

 

کسب درآمد دلاری در Blurb

این سایت علاوه بر امکان فروش کتاب، ابزارهای مطمئن و متنوعی برای صفحه آرایی و چیدمان زیبای کتاب ارائه می‌دهد و متن شما را با فرمت‌های زیبای آماده، تحویل خواهد داد. شما می‌توانید این کتاب را در بازارهای بزرگ دیگر از جمله آمازون و فروشگاه iBooks اپل نیز منتشر کنید.

 

کسب درآمد دلاری در Lulu

این سایت یک بستر و راهنمای جامع و ساده برای ایجاد یک ebook به شما ارائه می‌دهد و فایل نهایی را به صورت EPUBو PDF به شما تحویل می‌دهد. اگر شما نخواهید این کار را خودتان انجام دهید، سایت، این کار را برای شما به عنوان یک خدمت، انجام می‌دهد.

 

کسب درآمد دلاری در Tradebit

این سایت بسیار شبیه به payhip است و به شما این امکان را می‌دهد که یک صفحه‌ی فروش برای خودتان ایجاد کنید و از طریق آن ebookهای خود (یا هر چیز قابل دانلود دیگری) را بفروشید. شما از طریق این دسترسی می‌توانید قیمت هر محصول را تغییر دهید و محصولات خود را در شبکه‌های اجتماعی و بازارهای عمومی مثل ebay  ارائه کنید.

 

کسب درآمد دلاری در Selz

این سایت امکان زیادی را برای نویسندگان و ناشران کتاب فراهم می‌کند و علاوه بر این می‌توانید کتاب‌های خود را در اختیار خریداران قرار دهید. این سایت سهمی جزئی (حدود 2 درصد از کل مبلغ سفارشات) را به عنوان کارمزد کسر می‌کند. این سایت امکانات امنیتی خوبی برای انتقال دیجیتال فایل کتاب، ارتباط گسترده و مدیریت شده با شبکه های اجتماعی و تنظیمات مناسب نمایشی کتاب‌ها برای نمایش در موبایل‌ها و تبلت‌ها فراهم کرده است.

 

کسب درآمد دلاری در Kobo Writing Life

با استفاده از این پلتفرم انتشار خودکار، این امکان را دارید که کتاب‌های الکترونیکی خود را در 5 مرحله ساده منتشر کنید و کتاب شما برای میلیون‌ها بازدیدکننده سایت KOBO منتشر خواهد شد. این سایت هیچ هزینه‌ای از شما برای این مساله دریافت نمی‌کند اما مبلغی را به عنوان کارمزد فروش نگه می‌دارد.

 

دریافت درآمدهای ارزی

همانطور که قبل از این ذکر شد، در ایران شرکت‌هایی برای حل مشکلات پرداخت‌های ارزی و دریافت درآمدهای به دست آمده از منابع خارجی وجود دارند که جستجوی کوچکی در اینترنت می‌توانید آن‌ها را پیدا کنید و با استفاده از کارت‌ها و شماره حساب‌های بانکی که آنان در اختیار شما قرار می‌دهند درآمدهای ارزی خود را به ایران منتقل کنید.

از همین امروز کمی وقت بگذارید و مقاله های فارسی خود را ترجمه کنید و کسب درآمد دلاری داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!