مجله تاپ‌ناز‌

رازهای آرایشی برای شما که مبتدی هستید

داشتن آرایشی ساده، راحت و زیبا برای افرادی مبتدی که تا به حال خودشان ارایش نکرده اند می تواند شروع خوبی باشد. در ادامه نکات،رازهای آرایشی و ترفندهایی ویژه را توضیح میدهیم تا به عنوان یک فرد مبتدی بهترین آرایش را داشته باشید.

راز و رمز آرایش برای خانم های مبتدی

اگر هرگز آرایش نکرده اید و می خواهید آرایش کنید، با انجام مراحل زیر می توانید عالی به نظر برسید. باید به گونه ای آرایش کنید که آرایش شما طبیعی باشد و روی صورت شما آرایش مصنوعی جلوه نکند. به این منظور باید آرایشی را انتخاب کنید که هم برای روز و هم برای شب بشود استفاده کرد و بتواند چهره شما را اصلاح کرده و به زیبایی شما بیفزاید.

آرایش باید طبیعی باشد و بیش از حد نباشد زیرا صورت شما فرم و زیبایی واقعی خودش را از دست می دهد. با آرایش باید بخش های مختلف صورت شما هماهنگ به نظر برسند.

ترفند اصلی این است که باید لوازم آرایش را به مقدار کم روی صورت خود استفاده کنید، اگر نیاز به آرایش بیشتری دارد، نیازی به پاک کردن آن ندارید. تمرین کردن می تواند به شما مهارت بدهد و اعتماد به نففس شما را بیشتر کند.
رازهای آرایشی برای شما که مبتدی هستید

 

نکات آرایشی خاص برای مبتدی ها

رازهای آرایش زیبا

افراد مبتدی باید چگونه آرایشی جذاب داشته باشند؟
با انجام مراحل زیر می توانید بعد از مدتی آرایش صورت را بنا بر علایق و سلیقه خود تغییر دهید. انجام دادن این مراحل می تواند به شما بسیار کمک کند.
چه باید کرد:

 1. پوست خود را تمیز و مرطوب کنید

یکی از مهمترین اعمال هنگام آرایش تمیز کردن پوست است که باعث می شود پوست شما آسیبی نبیند و سلامت پوست شما به خطر نیفتد. کمی مرطوب کننده روی پوست تمیز شده قبل از آرایش بمالید تا سر حال تر به نظر بیایید.
محصولات آرایشی مانند مواد پایه و کرم پودرها باعث خشکی پوست می شوند، به همین دلیل باید کرم مرطوب کننده بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد. با این روش از آسیب دیدن پوست هنگام مصرف مواد آرایشی پیشگیری می کنید. پوست صورت را خوب با آب و صابون بشویید و کاملا خشک کنید و کمی مرطوب کننده را در ناحیه صورت و گردن خود بزنید. بگذارید لوسیون جذب شود و سپس ارایش پایه را اعمال کنید.
رازهای آرایشی برای شما که مبتدی هستید
ترفندهای ساده خودآرایی

2. آرایش پایه برای مبتدی ها

هنگامی که پوست شما آماده شد می توانید آرایش پایه را انجام دهید. برای انجام یک آرایش درست باید توجه کنید که آرایش مطابق با رنگ پوست شما باشد. برای انجام این کار باید کرم پودر تیره و روشن را ترکیب کنید.
مقداری کرم پودر روشن را پشت دست خود بزنید و فقط یک قطره از کرم پودر برنز را به آن اضافه کنید.
با استفاده از نوک انگشت آن را به سراسر پوست خود بمالید و سپس به گردن و صورت بمالید.
رازهای آرایشی برای شما که مبتدی هستید

 3.کانسیلر برای لکه های تیره

اگر پوست شما دارای لکه های تیره است و می خواهید آنها را پنهان کنید انجام این مرحله مهم است.
باید کانسیلری را انتخاب کنید که یک درجه از پوست شما روشن تر باشد. با انگشت آن را در سراسر پوست قرار داده و ترکیب کنید.

 4.کرم پودر

بعد از زدن کانسیلر باید مرحله قبل را انجام دهید و کرم پودر بزنید. این کار را می توانید با قلم مو انجام دهید، فقط کمی از کرم پودر را به تمام قسمت های پوست خود بزنید. این کار را با اسفنج می توانید انجام دهید. با حرکات دایره وار این کار را روی پوست خود انجام دهید.
  رازهای آرایشی برای شما که مبتدی هستید

5. آرایش چشم برای مبتدی ها

 ابروها قالب چهره شما هستند. از سایه بدرستی استفاده کنید. سایه ای که انتخاب می کنید باید دو درجه از موهای شما روشن تر باشند. آن را بر روی تمام قسمت های ابرو بزنید و سپس محو کنید.
برای پلک ها اگر مبتدی هستید از تن قهوه ای استفاده کنید. سایه را با انگشت یا با قلمو کنار پلک بزنید. در قسمتی که پلک پایان گرفته از تن قهوه ای استفاده کنید.
خط چشم. لبه بالایی چشم خود را با استفاده از خط چشم ،مشکی کنید. بهتر آن است که با استفاده از یک مداد شروع کنید. در این مرحله از ریمل استفاده کنید و به مژه ها حجم دهید و آن ها را کمی بلند تر سازید.
رازهای آرایشی برای شما که مبتدی هستید

6. رژ گونه

برای برجسته سازی گونه ها از رژگونه می توانید استفاده کنید و به چهره خود ساختار و فرمزی زیبا ببخشید و از رنگ پریده جلوه دادن چهره جلوگری کنید. برای زدن رژگونه باید از قلموی ضخیم استفاده کنید و برای اینکه آن را به شکل صحیح استفاده کنید می توانید از ترفند لبخند زدن استفاده کنید، به این صورت که لبخند زده و سپس قسمت برآمده ی گونه را رژ گونه بزنید.

7.رنگ لب ها

برای زیبا نشان دادن لب ها کمی رژلب بزنید. می توانید از رژ رنگی یا مات برای داشتن ظاهری طبیعی استفاده کنید. از برق لب هم می توانید برای برجسته کردن لب استفاده کنید.

 

مطالب مشابه را ببینید!