مجله تاپ‌ناز‌

رازهای آرایشی برای خانم های سن بالا برای پنهان کردن سن و سال و پیری

هر چه سن بالاتر برود چین و چروک روی پوست هم بیشتر می شود ولی با استفاده از رازها و تکنیک های آرایشی می توانید این پیری پوست و چهره را مخفی کنید و جوان تر به نظر برسید.

رازهای آرایشی برای مخفی کردن پیری و چروک صورت

یکی از کارهایی که خانم ها در هر سنی به آن علاقه دارند آرایش کردن است. آرایش خوب می تواند سن یک خانم را پایین تر از چیزی که است نشان دهد و بر عکس استافده زیاد و بد از وسایل آرایشی هم سن را بیشتر نشان می دهد. اگر دوران جوانی را سپری کرده اید و به دنیای میانسالی پا گذاشته اید بهتر است به جای اینکه سراغ جراحی های زیبایی بروید تا پیری خود را مخفی کنید، می توانید با استفاده از رازهای آرایشی که در این مطلب به شما آموزش می دهیم، پوستی جوان داشته باشید.

رازهای آرایشی برای خانم های سن بالا برای پنهان کردن سن و سال و پیری

تکنیک های خاص آرایشی برای جوان نشان دادن پوست

یادگیری تکنیک های آرایشی و دانستن رازها آرایشی مانند فرمول، رنگ و … می تواند باعث شود که پیری شما پنهان شود.
زیباسازی مژه ها :
وقتی سن بالا می رود مژه هم مانند موها کم پشت می شود. می توانید برای رفتن به مهمانی ها از مژه مصنوعی استفاده کنید که به صورت دانه ای، نواری با هر طولی و ردیف کامل موجود است. استفاده از مژه ها راحت است و جذابیت ویژه ای به چشم ها می بخشد. بهتر است از مژه های سیاه تر با طول کوتاه تر استفاده کنید و آن را با طول مژه های خودتان یکدست کنید.
از منقاش برای بیرون کشیدن مژه های دانه ای و کامل، از جعبه و چسباندن آنها روی چشم استفاده کنید و از بیرون چشم به داخل بچسبانید و گوشه های داخل چشم را مژه نزنید. بعد از چسباندن آنها از لبه صاف منقاش برای محکم مردن چسب استفاده کنید و با مقداری ریمل انها را زیبا کنید.
رازهای آرایشی برای خانم های سن بالا برای پنهان کردن سن و سال و پیری
مشخص کردن:
سایه ی رنگ پریده سن شما را بالاتر نشان می دهد و از سایه های گرم تر برای پنهان نمودن سن و سال بهتر است . برای زدن رژگونهدوپودر با تون رنگی برنز و صورتی را با هم مخلوط نمایید و بعد استفاده نمایید و وقتی از کارتان راضی بودید روی آن یک کرم براق کننده بزنید تا شاداب تر به نظر برسید . برای مرز دادن به چانه، لپ ها، دکولته و دست ها از رنگ ها استفاده کنید.

ساتر:
برای پوشش حلقه های تیره زیر چشمتان از ساتر استفاده کنید . بهتراست برای پنهان کردن حلقه های تیره زیر چشم ، از دورنگ استفاده کنید . از رنگ روشن برای داخل و گوشه ها و رنگ تیره تر برای مخلوط کردن استفاده نمایید . برای سایه دادن بهتر است از انگشت استفاده کنید تا گرمای انگشت به ذوب شدن و مخلوط شدن هر دو با هم کمک کند. وقتی کار سایه زدن حلقه زیر چشم تمام شد روی آن پودر فیکس بزنید.
لبها:
یک برق لب صورتی کم رنگ به همراه یک خط لب ملایم موجب می شود لبها پرتر به نظر برسند و شما هم جوان تر به نظر آیید. البته یک رژ قرمز به این علت که کلاسیک و فارغ از محدودیت سنی است را نیز می توان استفاده کرد.
رازهای آرایشی برای خانم های سن بالا برای پنهان کردن سن و سال و پیری

این اشتباهات آرایشی باعث پیر شدن پوست شما می شوند

در این قسمت 10 اشتباه آرایشی را به شما می گوییم که می توانند باعث پیرتر شدن چهره شما شوند.

پایان دادن آرایش با پودر
پوست جوان باعث انعکاس نویز می شود اما زدن پودر در آخر آرایش از انعکاس نور جلوگیری می کنید و خط و خطوط صورت را زیاد نشان می دهد. بهتر است از پودر بر روی بینی و چانه استفاده کنید تا پوست شما جوان تر شود.
استفاده از مداد خط ابرو بسیار تیره
رنگ ابروی شما با افزایش سن کمتر میشود. پس با افزایش سن از مدادی استفاده کنید که یک تا دو درجه کمرنگتر از رنگ ابرویتان باشد. ابهتر است برای ابروهایتان از سایه های ابرو استفاده کنید .
استفاده زیاد یا عدم استفاده از کرم پودر
کرم پودر باعث میشود که چین و چروکها و روزنه های پوست مخفی شوند. البته استفاده زیاد از کرم پودر خط و خطوطی روی صورت ایجاد می کند و درخشندگی پوست را کم می کند پس بهتر است فقط در قسمتهایی که لازم است از آن استفاده کنید .برای اگر پوست خشکی دارید قبل از زدن کرم پودرصورت تان را بشویید و مرطوب کننده بزنید تا کرم پودر جذب صورتتان شود.
زیاده روی در پوشاندن سایه های دایرهای زیر چشم
اگر میخواهید چین و چروک و خطوط زیر چشم تان را بپوشانید از مواد پوشاننده زیر چشمی بیش از حد استفاده نکنید زیرا این کار چروکهای اطراف چشمتان را بیشتر نمایان می کند؛ برای پنهان کردن خطوط اطراف چشم و تیرگی دور چشم دور چشمتان را مرطوب کنید و سپس از یک لایه نازک مواد کانسیلر به رنگ پوست یا کرم پودرتان فقط در گوشه های پایینی چشم استفاده کنید.
خط چشم مشکی
خط چشم چشمهایتان را بزرگتر نشان میدهد اما برای آنکه آرایش چشمتان طبیعیتر به نظر برسد از رنگ قهوهای خط چشم استفاده کنید تا اگر چشمهای ریزی دارید از خط چشم نازک استفاده کنید زیرا خط چشم پهن باعث میشود که پلک بالاییتان کوتاهتر شود و چشمتان کوچکتر به نظر برسد.
استفاده از خط چشم و ریمل روی پلک پایین
برای جوان به نظر رسیدن مژههای پلک بالا را پیچ دهید و ریمل حجمدهنده را از ریشه به سمت نوک مژهها بکشید و به مژه های پایینتان ریمل نزنید زیرا به کار بردن خط چشم و ریمل روی پلک پایین باعث میشود که چشمانتان افتاده تر به نظر برسند .
پرهیز از رژگونه
با بالا رفتن سن خیلی از افراد دیگر از رژ گونه استفاده نمی کنند، ولی یک لایه قرمز رنگ ملایم می تواند باعث شادابی و جوانی پوست شود.
استفاده از رژ لب مستقیما از داخل تیوپ بسته بندی
مرز لب با افزایش سن نرم تر می شود و باعث می شود هر رژ لبی به خوبی بر روی لب باقی نماند. برای جلوگیری از آمیخته شدن رنگ ها، از انگشت خود یا برس لب استفاده کنید تا رنگ کمتر هدر برود.
زیبا از خط لب استفاده کنید
خط لب باید با رژ هماهنگ باشد و اگر از خط تیره استفاده می کنید لب ها سفت و محکم به نظر می رسند.

استفاده از رنگ رژ لب تیره و پررنگ
رژ لبهای تیره را نزنید تا چهره جوانتری داشته باشید زیرا با زدن رژ لب تیره لبهایتان کوچکتر به نظر می رسد . برای جوانتر به نظر رسیدن یک رژ لب روشن انتخاب کنید سپس با مداد هایلایت رنگ رژ لب روی لب بالا خطی بکشید و سپس با انگشتتان آن را پخش کنید تا رنگ لب طبیعی ترشود.

مطالب مشابه را ببینید!