حاشیه های برگزاری مراسم میس ورد 2013 +عکس

حاشیه های برگزاری مراسم میس ورد 2013 +عکس

مگان یانگ یک دورگه امریکایی – فیلیپینی است که توانست گوی سبقت را از رقبای خود ربوده و عنوان ملکه زیبایی جهان را از آن خود کند. او اولین فیلیپینی است که توانسته است عنوان ملکه زیبایی را بدست آورد ، امسال دومین سال پیاپی است که دختران آسیایی توانسته است به عنوان ملکه زیبایی جهان انتخاب شوند. سال گذشته نیز دختر شایسته چین توانست این عنوان را کسب کند.

دختر شایسته

ملکه زیبایی فیلیپین  دانشجوی رشته فیلم سازی است و 23 ساله است ، او در امریکا متولد شده اما در 10 سالگی به فیلیپین نقل مکان کرده است . او میگوید قصد دارد بعد از فارغ التحصیلی یک کارگردان شود و به فیلمسازی بپردازد.
اجرای این دوره از رقابتهای انتخاب  ملکه زیبایی که در کشور مالزی برگزار شد به عهده دختر شایسته سابق اسکاتلند و کمال ابراهیم مجری معروف مالزیایی بود.به این ترتیب پرونده شصت و سومین دوره رقابتهای انتخاب ملکه زیبایی  جهان که از 8 سپتامبر آغاز شده بود در سال 2013 به پایان رسید.
این دختران در رشته های متعددی با هم رقابت میکنند که از آن میان میتوان به :” مد ساحلی،زیبایی های هدفمند، مدلینگ و ورزش و تناسب اندام ” اشاره کرد.
این دوره از رقابتهای ملکه زیباییجهان حواشی زیادی نیز داشت برای مثال تجمع اعتراض آمیز مسلمانان به برهنگی دختران روی صحنه و انتقاد رقابت کنندگان از برهنه بودن تمام بدن در مقابل داوران و همچنین تغییر شهر میزبانی مرحله فینال در آخرین دقایق شروع رقابتها را میتوان نام برد.

ملکه زیبایی جهان اسلام

جزییات و حواشی انتخاب ملکه زیبایی مسلمان و غیر مسلمان +تصاویر

مخالفان مسابقات “دختر شایسته جهان” بر این باورند که این گونه مشابقات به زنها با نگاهی “تحقیرآمیز” دیده می شود و جایگاه بالای زنان را تا حد یک “شیء زیبا” پایین می‌آورد. از همین رو از 3 سال پیش “انجمن زنان مسلمان” اندونزی نسبت به برپایی رقابت‌های “دختر شایسته جهان اسلام” اقدام کرده که آن را “آلترناتیو اسلامی” در مقابل رقابت “دختر شایسته جهان” می‌خواند.
در این رقابت‌ ها شرکت‌ کنندگان همگی با حجاب اسلامی ظاهر می‌شوند و پایبندی به آموزه‌های اسلام یکی از شرایط اصلی شرکت در این مسابقه است. رقابت ‌دختر شایسته جهان اسلام با فاصله زمانی اندکی پیش از رقابت دختر شایسته جهان در شهر جاکارتا برگزار شد و دختری از نیجریه توانست تاج را از آن خود کند. معصومه ابراهیمی، ۲۷ ساله، نماینده ایران در این دوره از رقابت‌ها شرکت کرده بود.

اعتراض مسلمانان به برگزاری ملکه زیبایی در اندوننزی

جزییات و حواشی انتخاب ملکه زیبایی مسلمان و غیر مسلمان +تصاویر

منتقدان دیگری نیز به برگزاری مسابقان ملکه زیبایی جهان اعتطاض داشته اند و گفتند چنین رقابتهایی برگزاری آن را نقض حرمت و کرامت انسان می دانند.
در حال حاضر سنای فرانسه در پی آن است تا با تصویب قوانین جدید، چنین مسابقاتی را محدود به سنین بالای 16 سال کند.  این قانون برای تدارک بینندگان چنین مسابقاتی 30 هزار یورو جریمه در نظر گرفته است.
گفتنی است سایت دویچه وله در گزارش خود ابتدا  از گسترده بودن این اعتراضات خبر داده و آن را دلیل انتقال محل مسابقات از جاکارتا به جزیره بالی اعلام کرد اما در ادامه تلاش کرد این واکنش ها را تحرکات عده ای اندک از اسلامگرایان مخالف چنین مسابقاتی نشان دهد.
ناگفته نماند اندونزی با ۲۴۰ میلیون نفر جمعیت  به عنوان بزرگترین کشور مسلمان در جهان به شمار می‌ رود.

مطالب مشابه را ببینید!