مریخ نورد کنجکاوی مدرکی از وجود زندگی در مریخ پیدا نکرده!

ناسا ناامیدانه می‌گوید که مریخ‌نورد «کنجکاوی» هیچ مدرک قطعی از وجود حیات در مریخ پیدا نکرده است

 مریخنورد کنجکاوی

 

مریخ‌نورد کنجکاوی همچنان در سیاره سرخ کنجکاوی می‌کند تا شاید مدرکی دال بر وجود حیات در سطح مریخ بیاید. اما به نظر می‌رسد که تا کنون هیچ مدرک قطعی از وجود حیات مریخی یافت نشده است. در ادامه جزئیات بیشتر این خبر را شرح خواهیم داد.

امروز ناسا اعلام نمود که گمانه‌زنی‌هایی که اخیرا در مورد آزمایش‌ خاک مریخ‌نورد کنجکاوی به وجود آمده و شایعات مبنی بر یافتن مدارکی دال بر وجود حیات در سیاره سرخ، بی‌اساس هستند و صحت ندارند. این موسسه در کنفرانس مطبوعاتی که پیش رو دارد، هیچ یافته مهم جدیدی در چنته نخواهد داشت. با این حال تمرکز اصلی در کنفرانس خبری که روز سوم دسامبر برگزار می‌گردد، روی اولین آزمایش خاک موفقیت‌آمیزی است که توسط کنجکاوی انجام گرفته است. ناسا می‌گوید: «ابزارهایی که در کنجکاوی هستند، هیچ مدرک قطعی مبنی بر وجود موجودات زنده مریخی نیافته‌اند».

ناگفته نماند که چندی پیش این مریخ‌نورد یک بستر آب قدیمی را روی سطح مریخ پیدا کرده بود، ولی برای اثبات وجود حیات در مریخ به مستدلات محکم‌تر و مدارک قطعی‌تری نیاز است.

بی‌شک این خبر برای کسانی که انتظار داشتند بوسیله کنجکاوی کشفیات عجیب و غریبی صورت بگیرد و تحولات مهمی در علم رخ دهد، ناامید کننده است، ولی به نظر می‌رسد که خود کنجکاوی همچنان به آینده خوشبین است!

مطالب مشابه را ببینید!