چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مریم کاظمی؛ بیوگرافی و عکس های مریم کاظمی و دلیل بازداشت مریم کاظمی

مریم کاظمی

بیوگرافی مریم کاظمی

مریم کاظمی کارگردان، نویسنده، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون متولد سال 1344 در شهر تهران است.

او در سال 1365 از هنرکده آزاد هنرپیشگری تحت نظر مصطفی اسکویی فارغ التحصیل شد. بعد از آن تحصیلات عالی خودرا در دانشگاه تهران دنبال کرد و در سال 1372 مدرک کارگردانی بازیگری را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دریافت کرد.

مریم کاظمی

فعالیت در زمینه تئاتر کودک

مریم کاظمی از سال 1379 تا به حال با تمرکز بر تئاتر کودک در آثار متعددی در این زمینه تولید و اجرا داشته است. او موسس و سرپرست گروه تئاتر مستقل است.

این بازیگر جوایز متعددی در زمینه بازیگری و نویسندگی از جشنواره های تئاتر و سینمایی در پرونده هنری اش دارد.

مریم کاظمی

گذراندن دوره های حرفه ای

مریم کاظمی دوره کارگاه آموزش پانتومیم ژاک لکوک را زیر نظر فرانسوا لکوک و مارک پیرس، کارگاه آموزشی مدیریت تئاتر توسط ویزیتینگ آرتز در ایران و کلاس های آموزش مهید اسکویی را گذرانده است.

مریم کاظمی

دیگر فعالیت های مریم کاظمی

از جمله فعالیت‌های هنری مریم کاظمی می‌توان به موارد اشاره نمود: عضویت در هیئت مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر، عضویت در هیئت مدیره انجمن کارگردانان خانه تئاتر، نماینده انجمن بازیگران در شورای داوری خانه تئاتر، عضویت در انجمن بازیگران سینمای ایران، تدریس در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، دبیر بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

بازداشت مریم کاظمی

مریم کاظمی در روز یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷ در پی حکم قضایی مبنی بر توقیف نمایش «رؤیای شب تابستان» به همراه «سعید اسدی»، (مدیر تئاتر شهر) به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و بازداشت شد.[علت این بازداشت٬ پخش تیزر بدون مجوز و محتوای تیزر نمایش «رؤیای شب تابستان» در شبکه‌های مجازی عنوان شد.

پس از آن اعلام شد برای آزادی این دو هنرمند وثیقه ۶ میلیاردی تعیین شده‌است که با تودیع وثیقه دوشنبه شب (۱۹ شهریور ۱۳۹۷) به همراه «سعید اسدی» آزاد شد.

مریم کاظمی

به دنبال این اتفاق٬ خانه تئاتر ایران با انتشار بیانیه ای بازداشت هنرمندان تئاتر را محکوم کرد. در بخشی از این بیانیه که با «ما معترضیم!» آغاز شده٬ آمده است:

چرا یکی از بانوان هنرمند و شریف تئاتر، با سابقه‌ی روشن و قابل دفاعش چند شبانه روز باید در بازداشت به سر ببرد؟ … آقایان روزهای سختی بر اهالی فرهنگ و هنر می‌گذرد؛ اگر التیام‌بخش دردهایشان نیستید؛ لطفاً بر مشکلات‌شان نیفزایید. خانه‌ی تئاتر ایران، ضمن محکوم کردن این اتفاق نامبارک و تلخ، از سوی هزاران جانِ آگاه، عاشق و دغدغه‌مند تئاتر، خواستار رفع هرگونه بازداشت، اتهام و توهینی به کرامت عزیزان خویش است.

— خانه تئاتر ایران، روابط عمومی خانه تئاتر ایران
بیوگرافی مریم کاظمی
در این قسمت بیوگرافی مریم کاظمی را خواندید وی می توانید در بخش دیگر سایت بیوگرافی مریم مومن و بیوگرافی مریم سعادت را هم بخوانید.
مطالب مشابه را ببینید!