مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی مسیح و آرش ای پی برادران خواننده ایرانی + اطلاعات زندگی شخصی و هنری

بیوگرافی مسیح و آرش عدل پرور

مسیح و آرش از خوانندگان جوان محبوب ایرانی به حساب می آیند که علاوه بر خوانندگی به آهنگ سازی و ترانه سرایی هم مشغول هستند. سبک اصلی این دو برادر R&B است و در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده اند.

یکی از ترانه های مشهور این دو خواننده آهنگ بیا بازم بود که به اثری ماندگار تبدیل شد. همچنین همکاری قابل توجه یکی از بزرگترین تنظیم کننده های ایرانی یعنی مسعود جهانی هم در کیفیت خوب آهنگ های آرش و مسیح بی تاثیر نبوده است. در ادامه همراه ما باشید تا بیوگرافی آرش و مسیح را برسی کنیم.

بیوگرافی مسیح و آرش ای پی

کودکی و مهاجرت در نوجوانی

مسیح عدل پرور در ۲۰ام اردیبهشت سال ۱۳۶۷ و آرش عدل پرور در ۲۱ام مرداد سال ۱۳۶۹ در تهران به دنیا آمدند. آنها در نوجوانی به خارج از کشور برای تحصیلات رفتند. آنها همینطور که تحصیلات عمومی را یاد میگرفتند، موسیقی هم آموزش میدیدند.

بیوگرافی مسیح و آرش ای پی

در آن زمان خیلی جدی به دنبال خوانندگی و یاد گرفتن سازها مختلف رفتند و چند سال بعد به ایران برگشتند. اینگونه بود که مسیح در سن ۱۶ سالگی وارد حوزه موسیقی شد. آنها ابتدا به آهنگ سازی و ترانه سرایی مشغول بودند. مسیح مثل برادرش موسیقی را پیش استادان بزرگ یاد گرفته. آرش در مصاحبه ای گفت که نوشتن را از برادر بزرگترش مسیح آموخته است.

Masih Arash 10 e1663330366772

تغییر نام خانوادگی

جالب است بدانید که نام خانوادگی واقعی آنها عطاریان بوده است. نام اصلی آرش هم مازیار بود. عده ای علت این تغییر فامیلی را مخالفت والدین آنها میدانستند ولی به احتمال زیاد فقط جنبه هنری داشته است.

بیوگرافی مسیح و آرش ای پی

شروع فعالیت

در آغاز مسیح و آرش به شکل انفرادی فعالیت میکردند. سال های ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۲ به این صورت گذشت، تا این که تصمیم گرفتند دوتایی کار کنند. مجوز گرفتن برای آنها به خاطر پخش شدن چند موزیک ویدیو از این دو برادر در ماهواره به مشکل جدی برخورده بود که درنهایت وقتی با شرکت ترانه شرقی قراردادی را امضا کرده و آهنگ مذهبی دیوونه کن را منتشر کردند، در نهایت توانستند که مجوز بگیرند. شهرت آنها با انتشار آهنگ تو که پیشم نیستی خیلی بیشتر شد و در نهایت در سال ۱۳۹۷ و با خواندن تیتراژ برنامه ماه عسل، به صورت کامل بین شنونده های موسیقی ایرانی شناخته شده و طرفداران زیادی پیدا کردند.

بیوگرافی مسیح و آرش ای پی

مسیح از مدرسین توانا و از پیشگامان سبک های منفرد و تلفیقی موسیقی محسوب میشود. مسیح تحصیلاتش را در حوزه های مختلف آهنگسازی مثل ساز شناسی، تئوری موسیقی، ارکستراسیون و هارمونی را پیش استادهای توانایی مثل دکتر بران شینکوف، محسن الهامیان، دکتر ایمان فرهودی و جمشید اسماعیل زاده کار کرده اند. اما این تنها زمینه ای نبود که مسیح در آن کار کرد، وی تحقیقات گسترده ای در زمینه بافت شناسی موسیقی در غرب و شرق، تبارشناسی ادبیات موسیقی و اتنوموزیکولوژی را زیر نظر استادان این حوزه ها انجام داد.

بیوگرافی مسیح و آرش ای پی

در نتیجه مسیح در چند پروژه با گروه های بین المللی با سرپرستی یوهان کریسلاگ هلندی و مارک برگ کار کرد. آرش هم تحصیلات و فراگیری موسیقی را پیش استادان معروفی مثل محسن الهامیان، فرهودی و اسماعیل زاده در زمینه های تئوری موسیقی، ارکستراسیون و هارمونی به پایان رسانده است. آرش و مسیح از سال ۱۳۹۲ تا الان در ردیف بهترین صداهای مارکت موسیقی ایران قرار داشته اند، ولی ورود جدی این دو به عرصه موسیقی از سال ۱۳۸۰ شروع شد. از جمله آهنگ های غیر مجاز معروف این دو میتوان به دیوونه وار، بیا بازم، خودتو برسون و هنوز همونم اشاره کرد.

Masih Arash 1 e1663330469319

آهنگسازی و شهرت مسیح و آرش

این دو برادر علاوه بر خوانندگی، به آهنگسازی و ترانه سرای برای خوانندگان دیگر مثل علی لهراسبی، مهدی دارابی، ماکان بند، محمدرضا گلزار، مهدی آذر و.. نیز پرداخته اند. امروزه آرش و مسیح از محبوب ترین خوانندگان موسیقی پاپ ایران به شمار می آیند.

ترانه بیا بازم که با تنظیم و همکاری بابک جهانی انجام شده بود، شهرت آنها را چند برابر کرد و آرش و مسیح را به جایگاه و محبوبیت خوبی در بین مردم رساند، آهنگ هنوز همونم از سایت های مختلف بیش از ده میلیون بار پخش شده است. آلبوم معروف این دو خواننده دریا نام دارد و آنها با اجرای آهنگ گلی در سال ۹۸ برنامه عصر جدید به شهرت خود افزودند.

بیوگرافی مسیح و آرش ای پی

کنسرت های مسیح و آرش

در ۱۷ام اسفند سال ۱۳۹۶ اولین کنسرت مسیح و آرش در سالن وزارت کشور برگزار شد. از این کنسرت استقبال زیادی شده به طوری که در ۸ سانس آن را اجرا کردند و از آن به بعد کنسرت های زیادی را در مناطق مختلف برگزار کردند. آنها عنوان پر فروش ترین خوانندگان سال ۹۷ را با اجرای ۵۳ سانس در تهران به دست آوردند. خوب است بدانید که آهنگ تو که پیشم نیستی آرش و مسیح، رکوردار بازدید در سایت رادیو جوان است. این دو خواننده هنوز هم در جزیره زیبا کیش به همراه بسیاری از خوانندگان دیگر در ایام مختلف سال کنسرت برگزار میکنند.

بیوگرافی مسیح و آرش ای پی

حواشی و ازدواج مسیح و آرش

این دو خواننده محبوب کشورمان هنوز ازدواج نکرده اند. خیلی کم پیش می آید افرادی به این سطح شهرت برسند و درگیر حاشیه ها نشوند، اما مسیح آرش تا به امروز موفق شده اند تا فعالیت هنری و زندگی شخصی بی حاشیه ای داشته باشند.

Masih Arash 6 e1663330522705

سبک موسیقی مسیح و آرش

این دو برادر در سبک R&B فعالیت میکنند. این نوع موسیقی به دهه پنجاه میلادی برمیگردد و در بین سیاه پوستان رواج زیادی داشته است. فعالیت آرش و مسیح در ابتدای کار بدون مجوز یا همان زیرزمینی بوده است و به انتشار آهنگ های خود در شبکه های مجازی میپرداختند. آنها در نهایت در سال ۱۳۹۵ از ارشاد مجوز گرفته و به صورت قانونی و رسمی به فعالیت هنری خود ادامه دادند.

بیوگرافی مسیح و آرش ای پی

آهنگ های مسیح و آرش

اولین آهنگ شناخته شده این دو، خودتو برسون در سال ۱۳۹۴ با تنظیم کنندگی سعید انصار است. در همان سال چهار تک آهنگ دیگر با آهنگ سازی و ترانه سرایی خودشان و تنظیم مسعود جهانی و سعید انصار به نام های هنوز همونم، ریز پیچید، بیا بازم، به همه بگو میباشد، خوب است بدانید که این ترانه ها به فاصله تقریبا یک ماه از هم منتشر شده و واقعا شروع پر کاری به حساب می آيد.

اولین آهنگ سال ۹۵ آرش و مسیح دیوونه کن نام دارد که آهنگ سازی و ترانه سرایی آن توسط آرش و سعید انصار تنظیم آن را بر عهده داشته است. در آن سال فقط یک تک آهنگ دیگر از آنها با نام تو که پیشم نیستی با ترانه سرایی و آهنگ سازی هوروش بند و تنظیم مسعود جهانی منتشر شد. اما سال ۹۶ سال پرکاری به حساب می آمد. آنها در این سال با مهدی دارابی هم همکاری داشتند و آهنگ های چه قشنگ، آروم دل، بعد از تو، زدی پر، آهنگ گلی با همخوانی رضا بهرام و دستم خالی را منتشر کردند. سال ۹۷ با خواندن تیتراژ ماه عسل شروع شد و با تک آهنگ های خواب خوب، نرو، نالوطی و دریا ادامه داشت.

در سال های اخیر هم تک آهنگ های یک عشق و نصفی، دست به یکی، لیلا، قلبمو گرفت دمت گرم مرد و بودی شمال را منتشر کرده اند. آهنگ های قلبمو گرفت و مرد را فقط مسیح خوانندگی کرده است.

مطالب مشابه را ببینید!