مجله تاپ‌ناز‌

نحوه ماساژ دادن سینه برای سفت شدن و خوش فرم شدن آن

ماساژ سینه برای سفت کردن سینه روشی مناسب و طبیعی است که باعث سفت شدن و استحکام بافت های ماهیچه ای سینه می شود. سینه باعث زیبایی بدن و خوش فرم شدن آن می شود و همین باعث اعتماد به نفس زنان می شود، و بر عکس آن آویزان شدن ماهیچه تاثیر بدی بر روحیه خانم ها می گذارد.

روش هاس ماساژ دادن سینه برای سفت کردن آن

آیا در مورد سینه های خود و فرم سینه حس بدی دارید؟ سینه مرکز زیبایی اندام خانم ها است و تاثیر زیادی بر اعتماد به نفس آنها دارد. در این مطلب روش ماساژ دادن سینه برای سفت شدن را به شما آموزش می دهیم.

به شما توصیه می کنیم عمل جراحی سینه را به عنوان راه آسان و سریع انتخاب نکنید زیرا عوارضی برای سلامت شما در پی دارد. البته اندازه و شکل سینه خانم ها در دوران سنی مختلف تغییر پیدا می کند، ولی گاهی اوقات شل شدن و آویزانی سینه ها می تواند دلایل مختلفی مانند بارداری داشته باشد و هم بر زیبایی ظاهری تاثیر می گذارد و باعث کاهش اعتماد به نفس هم می شود.

3 روش برای ماساژ سینه

قبل از بررسی تکنیک‌های ماساژ سینه برای سفت شدن، اجازه دهید چند معیار ابتدایی و پیش هشدار‌هایی را با شما در میان بگذاریم:
 • اگر حساسیت پوست شما بسیار بالاست، از ماساژ سینه‌های خود پرهیز کنید.
 • ماساژ مناسب سینه‌ها به زمان احتیاج دارد چرا که شاید چند ماه طول بکشد تا نتایج دلخواه را مشاهده کنید.
 • در هنگام ماساژ سینه‌ها مراقب نوک پستان‌ها باشید زیرا این ناحیه می‌تواند بسیار حساس باشد.
 • در هنگام بارداری از تمام تکنیک‌های ماساژ سینه پرهیز کنید.

اکنون می‌توانیم روش‌های ماساژ سینه برای سفت شدن را به بحث بگذاریم. در ادامه چند تکنیک را مشاهده می‌کنید که باعث گردش خون بیشتر در سینه‌ها و در نتیجه سفت شدن و خوش فرمی آن‌ها می‌شود.

تکنیک اول ماساژ سینه :

نخست دست‌های خود را در قسمت زیر سینه‌ها قرار دهید و آن‌ها را به حالت چرخشی مالش دهید. ابتدا حرکت دایره وار دست‌ها از قسمت بیرون به سوی داخل باشد و سپس جهت حرکت را برعکس نمایید. اگر می‌خواهید ماساژ را به بهترین شیوه انجام دهید باید دست‌ هایتان گرم باشند، پس از روغن استفاده کنید و پیش از شروع کار آن‌ها را مقداری به هم بمالید.

نحوه ماساژ دادن سینه برای سفت شدن و خوش فرم شدن آن

تکنیک دوم ماساژ سینه :

تکنیک دوم ماساژ سینه برای سفت شدن به گره‌های لنفاوی این ناحیه از بدن کمک می‌کند. می‌دانیم که نتیجه وجود گره‌های لنفاوی سالم‌تر، افزایش سفتی، سلامت و بهبود اندازه سینه‌ها است.

کار خود را با حرکت به بیرون شروع کنید. دست‌ها را از نوک سینه‌ها به قسمت بیرونی حرکت دهید. کار را با نوک انگشتان خود در مرکز مرکز سینه شروع کنید و به آرامی و دست را به طرف زیر بغل حرکت دهید و سینه‌های را مالش دهید.

تکنیک سوم ماساژ سینه :

از کف دست‌های خود برای برای مالش قسمت بیرونی و زیرین سینه‌ها استفاده کنید. حرکات دایره وار کوچکی را به طرف مرکز سینه‌ها ایجاد کنید و در نهایت به طرف بین سینه‌ها برگردانید. در این نوع ماساژ نباید به قسمت بالای نوک پستان بروید (فقط بر نیمه پایینی سینه‌ها تمرکز کنید).

روغن‌ها و کرم‌های ماساژ سینه برای سفت شدن

استفاده از کرم یا روغن در حین ماساژ سینه می‌تواند در باز کردن منافذ پوست تأثیرگذار بوده و باعث آرامش بافت و ماهیچه‌های سینه شود. بهترین روغن‌ها شامل مواد زیر هستند:

 • روغن درخت نارگیل
 • روغن بذر کتان
 • روغن زیتون
 • روغن درخت چای

فواید ماساژ سینه برای سفت شدن

ماده اصلی تشکیل دهنده سینه، بافت چربی است. لمس می‌تواند این بافت را تا اندازه بسیاری تحریک کند. پس وقتی که سینه‌ها را ماساژ می‌دهید، در واقع بافت‌های پشتیبان را تحریک کرده اید. شما با این کار موجب القای گردش خون بیشتر به بافت‌های سینه و همچنین رسیدن مواد غذایی و اکسیژن به سلول‌های آن می‌شوید. از این رو روش‌های ماساژ سینه‌ای که در این مقاله بررسی می‌کنیم، ضمن اینکه موجب سفت شدن سینه‌ها می‌شوند، اثرات مثبت دیگری نیز به همراه دارند که عبارتند از:

 • تحریک رشد بافت سینه
 • بازسازی بافت سینه
 • خوش فرمی سینه
 • و همچنین بزرگ شدن سینه‌ها

آیا ماساژ سینه برای سفت شدن هیچ خطری در پی دارد؟

شما با ماساژ دادن سینه‌های خود با مخاطرات قابل توجهی روبرو نمی‌شوید. اگر قبلاً سرطان سینه داشته اید یا هر گونه عمل جراحی دیگری بر روی سینه‌های خود انجام داده اید جانب احتیاط را در برخورد با هر گونه برآمدگی، جای زخم و یا ناحیه‌هایی که اخیراً مورد اشعه قرار گرفته اند، رعایت کنید. در کل باید بگوییم که در این گونه موارد بهتر است یک درمانگر ماساژی معتبر کار ماساژ سینه شما را انجام دهد.

دیگر روش‌های سفت کردن به شیوه طبیعی

ماساژ سینه برای سفت شدن تنها یکی از روش‌ها است، شما می‌توانید از روش‌های دیگری نیز برای سفت کردن سینه‌های خود به صورت طبیعی استفاده کنید. در این قسمت تعدادی از این روش‌ها را مورد اشاره قرار می‌دهیم:

اصلاح وضعیت بدن

به وضعیت بدن خود در شرایط مختلف توجه داشته باشید. سعی کنید همیشه پشت و شانه‌های تان در حالت‌های مختلف ایستاده، نشسته یا راه رفتن صاف باشند.

ورزش برای سفت شدن سینه

یکی از روش‌های مناسب سفت شدن سینه عبارت است از انجام ورزش‌های مخصوص سینه از همان ابتدای بلوغ و جوانه زدن پستان ها.

 

تغذیه مناسب

پروتئین کافی می‌تواند باعث سفت شدن عضلات بدن و سینه‌ها شود.

پوشیدن سینه بند مناسب

در انتخاب نوع و سایز سینه بند دقت لازم را به خرج دهید. سینه بند مناسب می‌تواند از تضعیف بافت سینه جلوگیری کند.

یوگا برای سفت کردن سینه

در میان ورزش ها، حرکات یوگا می‌تواند تأثیر مناسبی بر سفت شدن سینه‌های شما داشته باشد.

سوزاندن چربی‌های اضافی

بعضی اوقات چربی بیش از اندازه موجب سنگین شدن بافت سینه و آویزان شدن آن‌ها می‌شود.

مصرف مایعات

باید به صورت روزانه مصرف مایعات را افزایش دهید و آب بیشتر بنوشید. پوست را باید مرطوب نگه دارید و باعث بهبود قدرت، کشش و ظاهر پوست سینه شوید.

مطالب مشابه را ببینید!