مجله تاپ‌ناز‌

دیدنیهای روستای مازیچال در منطقه کلاردشت در استان مازندران + تصاویر

روستای مازیچال

یکی از منطقه های زیبای گردشگری در کلاردشت، دهکده و روستای مازیچال است که در ارتفاع 2600 متری در این نطقه واقع شده است. مازیچال یکی از زیبایی های بی نظیر در استان مازندران است و در 48 کیلومتری جاده چالوس قرار دارد.

مازیچال دهکده ای پر جاذبه است و یکی از زیبایی های آن ارتفاعات پوشیده از مه و ابر است که مناظری مانند جاده چالوس را برای شما تداعی می کند. جنگل های این منطقه هم در فصل پاییز از جذابیت های زیادی برخوردار است. در روستای مازیچال با فرا رسیدن هر فصل مناظر مختلف از آن را خواهید دید و در فصل بهار هم این دهکدهپر از گل و درختان سرسبز است. درختان پوشیده از برف برای گردشگران جالب هستند.

روستای مازیچال

روستای مازیچال:

اگر می خواهید به روستای مازیچال بروید باید از جاده چالوس و کلاردشت رد شوید که اینباعث لذت بیشتر شما در سفر به این روستا می شود. ولی گردش در این روستا و دیدن خانه های روستا به شما حس آرامش می دهد بیشتر گردشگران این دهکده رویایی از غذاهای محلی و لبنیات این روستا استقبال می کنند زیرا طبیعی هستند و طعمی عالی دارند.

شغل اکثر مردم این روستا دامداری و دامپروری است و به دلیل کمبود فروشگاه در این مطقه، مردم مواد غذایی خود را به صورت طبیعی از دام هایشان تهیه می کنند. این روستا یک منطقه ییلاقی است و به همین دلیل دارای مراتع سرسبز زیادی است.

یکی از نکات مهم که در سفر به مازیچال باید به آن دقت کرد سفر کردن به این روستا در زمستان ممکن است شما را با حیوانات وحشی این منطقه روبرو کند که باید مواظب باشید.

روستای مازیچال

جاذبه ها و آشنایی با دهکده:

منطقه مازیچال منطقه ای تفریحی است که بیشتر گردشگران برای پیک نیک و کوهنوردی به این روستا مسافرت می کنند پس اگر در طول سفر خود آتش روشن می کنید باید نکات ایمنی را در طبیعت در نظر داشته باشید.

در دهکده مایچال جایی برای اقامت وجود ندارد و کمتر امکان پیدا شدن اقامتگاه وجود دارد پس در طول سفر وسایل مورد نیاز خود را برای داشتن سفری راحت و فراهم کردن اقامتگاه به همراه داشته باشید. علاوه بر داشتن لباس های گرم در سفر هم ضروری است.

روستای مازیچال

قرار گرفتن این روستا بر بالای ارتفاعات جذابیت خاصی به آن می بخشد و شما برای طی کردن مسیرهای مرتفع باید از ماشین های مقاوم تر مانند جیپ یا نیسان استفاده کنید.

یکی دیگر از جذابیت های این منطقه وجود آداب و رسوم جالب مردمان آن است که زندگی ساده آنها می تواند توجه هر فردی را جلب کند و بسیار لذت بخش است.

مه گرفتگی پدیده ای همیشگی در روستای مازیچال است و برای شما جذاب است ولی در حین رانندگی باید دقت کنید.

روستای مازیچال

در این بخش از گردشگری تاپ ناز نگاهی انداختیم به روستای مازیچال و می توانید در بخش دیگر تاپ ناز می توانید راهنمای سفر به کلاردشت را هم بخوانید. امیدورایم سفر شمال خاطره انگیزی داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!