واکنش سرد کاربران به ویندوز 8

ویندوز 8

کاربرانی که نسخه‌های پیش نمایش ویندوز ۸ را بر روی رایانه‌های خود نصب کرده‌اند، می‌گویند استفاده از این سیستم عامل آنها را چندان هیجان‌زده نکرده است.

به نقل از هافینگتون پست، مایکروسافت با تبلیغات فراوان ویندوز ۸ را یک محصول انقلابی معرفی کرده، اما امکانات و ویژگی‌های این سیستم عامل چندان توجه کاربران را به خود جلب نکرده است.

نکته مهم تلاش مایکروسافت برای جلب توجه کاربران گوشی‌های همراه و تبلت‌ها است که این‌روزها به سرعت در حال افزایش است، اما این تلاش ممکن است به گیج کردن کاربران و کاهش کارآیی ویندوز منجر شود و توجه کاربران قبلی به این سیستم عامل را هم کمتر کند.

برخی کاربران پس از نصب ویندوز ۸ می‌گویند تغییری در سرعت بالاآمدن سیستم‌هایشان یا اجرای برنامه‌های مختلف به وجود نیامده و علاوه بر این با توجه به تغییرات بنیادین در این سیستم عامل مستلزم فراموش کردن آموخته‌های قبلی در مورد ویندوز و دریافت آموزش‌های جدید در مورد این سیستم عامل است.

کاربران میان‌سال و حرفه‌ای بیم دارند که مجبور شوند زمان زیادی را صرف یاد گرفتن نحوه استفاده از ویندوز ۸ کنند و ممکن است همین مسئله آنها را به طور کلی از به روز کردن ویندوزهایشان منصرف کند.

ویندوز ۸ از زمان عرضه ویندوز ۹۵ تا به حال مهم ترین نسخه به روز شده ویندوز با بیشترین تغییرات محسوب می‌شود، اما مشخص نیست با کاهش اهمیت رایانه های شخصی، کاربران گوشی‌ها و تبلت‌ها به اندازه کاربران قدیمی‌تر از این سیستم عامل استقبال کنند.

قرار است ویندوز ۸ یک هفته دیگر در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد.

مطالب مشابه را ببینید!