رانندگی زن ها بهتر است یا مردها؟

رانندگی زنان

اگر این سوال رو از آقایون بپرسید اکثرشون می گن : “قطعاً مردها بهترن ، زن ها خیلی آروم و با طومانینه و اغلب مثل ماست ! رانندگی می کنن و پشت فرمان خیلی دیر تصمیم می گیرن که چه کاری باید انجام بدن. «اونها خیلی اعصاب خورد کنن» ” و البته اگر این سوال رو از خانوم ها بپرسیم میگن : “خوب معلــوم است زن ها بهترند. مردها موقع رانندگی خیلی عجولند و همش از بین ماشین ها ویراژ می دن و لایی می کشن؛ انگار دارن سَر می برن. «اونها خیلی اعصاب خوردکنن» “

و کلی استدلال های عجیب و غریب و گاهی منطقی برای اثبات بهتر بودن خودشون و ضعف جنس مقابل . امـّــا ببینیم آمار و ارقام چی می گن ؟

 – در ۷۷ % از تصادفات منجر به فوت ، رانندهمرد بوده است .

 – ۶۸ % خانم ها سابقه تصادف دارند و حال آنکه این عدد برای آقایان ۶۴ % است .
– آقایان ۳٫۴ برابر خانم ها مرتکب تخلفات حادثه ساز شده اند.
– در اکثر تصادفاتی که مقصر آنها خانمها بوده اند خسارات وارده جزئی بوده ولی در طرف مقابل اغلب اوقات احتیاج به کروکی پلیس بوده است .نتیجه ای که از این عددها گرفته میشه از دید خیلی از دوروبری هایم خنده دار و غیرواقعیه ، می گن این عددها رو از کجا آوردی؟ نشستی فکر و خیال کردی؟ اصلاً این آمار مربوط به ایران نیست و از این حرفا.

بعضی از حرفهاشون هم درسته ها ؛ ولی چیزی که درست تره اینه که این آمار و ارقام نظر هیچ بنی بشری رو عوض نمی کنه و همگان همچنان به رأی قبلشون پا فشاری کنن و این مطلب هم هیچ دردی از فرهنگ بی فرهنگ ترافیک ما دوا نمی کنه و زین بعد هم هر روز شاهد خلق صحنه های خارق العاده – مثل راننده ای که تمام استعداد مادرزادی و توان رانندگیش رو بکار گرفته بود که از یک آمبولانس آژیر روشن سبقت بگیره – هستیم که فقط فقط دور و اطراف خودمون میشه پیدا کرد.

تمام آنچه تا الان خوندید مهم نیست ، حرفم با اونایی که قصد دارن راننده بشن ؛ مهم اینه که تو این دوره زمونه وقتی دارین رانندگی می کنید علاوه بر اینکه باید مراقب باشید به کسی نزنید ، باید مراقب این هم باشید که کسی بهتون نزنه!

همین.

مطالب مشابه را ببینید!