مجله تاپ‌ناز‌

روش های از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

از بین بردن موهای ناجیه تناسلی و اطراف مقعد و واژن
یکی از دغدغه های خانم ها از بین بردن موهای زائد تناسلی است. خانم ها از روش های گوناگون برای رفع موهای زائد تناسلی استفاده می کنند که در این نوشتار انواع روش ها و توصیه های رفع موهای زائد را گردآوری کرده ایم.

معرفی بهترین روش های از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی و بدن

استفاده از ژیلت

این محصول که نسبتا جدید است در دو طرف دارای ژل است که باعث روان شدن تیغ می شود. ژیلت برای از بین بردن موهای زائد راحت نیست ولی روش امن تری است.

می توانید یک ژیلت را برای موهای تناسلی اختصاص دهید و پس از مصرف بخوبی آن را تمیز کنید. ژیلت را خیس گذارید زیرا رطوبت باعث خوردگی تیغه های ژیلت می شود.
اگر پوست شما خیلی شل باشد بدن شما بریده می شود. ژیلت بیشتر بر روی سطح صاف به خوبی عمل می کند. می توانید با دست دیگر خود، پوست را بکشید و آن را محکم نگه دارید. از زیر ناف پوست خود را بکشید.
در اصلاح با ژیلت باید اصلاح در جهت رشد موها باشد و در خلاف جهت رشد مو می تواند باعث سوزش شود.

به جهت رشد مو در اصلاح دقت کنید اگر موها رو به پایین رشد کرده بوند به سمت چپ و راست اصلاح کنید. سعی کنید به حس خود در مورد جهت موها توجه کنید و فقط به چشم هایتان اعتماد نکنید.

زیاد از حد اصلاح نکنید. به قدری باید ژیلت را روی پوست بکشید که مو را جدا کند. اگر بیش از حد یک نقطه از پوست را اصلاح کنید، پوست شما متورم می شود.

در اوایل اصلاح و هنگامی که دو روز پشت سر موهای زائد را اصلاح کنید باعث قرمزی و خارش پوست می شود. موهای زائد پشت را هم فراموش نکنید و با یک آینه موهای پشت را هم بزنید.

استفاده از مو چین

حتی بهترین دستگاه های ریش تراش هم نمی توانند برخی از موها را بزنند پس می توانید از موچین استفاده کنید. درد فقط چند ثانیه طول می کشد ولی می توانید این کار را انجام دهید.

روش های از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

درمان لیزری

اگر مشکلی با هزینه کردن زیاد ندارید می توانید از روش لیزر استفاده کنید که می توان گفت یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای زائد می باشد. لیزر یکی از پرطرفدارترین روش های از بین بردن مو است. این شیوه کمی خطرناک است و توصیه می شود در ابتدا برای از بین بردن موهای دست از آن استفاده کنید و چنانچه هیچ عارضه ای ندیدید، بقیه بخش های بدن را هم می توانید لیزر کنید.

کرم‌های مو بر

از کرم های موبر می توان برای رفع موهای زائد ناحیه تناسلی استفاده کرد که استفاده از آن راحت و بدون دردسر است. این کرم باید با پوست شما همخوانی داشته باشد. مصرف بعضی از این کرم ها می تواند باعث ایجاد حساسیت، خارش و یا احساس سوزش پوست شود. پس باید در انتخاب و استفاده از آن دقت کنید.

کوتاه کردن موها

سعی کنید بطور مرتب موهای بدن را کوتاه و اصلاح کنید و بدن را تمیز نگه دارید. توجه داشته باشید از قیچی‌ های تیز استفاده نکنید تا باعث آسیب ناخواسته به بدن‌تان شوید. همیشه در حین پیرایش دقت لازم را به عمل آورید.

وکس کردن

برای از بین بردن موهای زائد بدن می توانید از وکس هم استفاده کنید. استفاده از وکس شیوه ای موثر برای از بین بردن موهای زائد بدن است که خیلی راحت در منزل هم می توانید انجام دهید.وکس کردن شاید کمی دردناک باشد و استفاده مداوم آن هم توصیه نمی شود.

موچین و موهای زاید ناحیه تناسلی

حت ریش تراش های گران قیمت نیز قادر به زدن تمام موهای زائد نیستند و باید از موچین استفاده کنید. درد موچین فقط چند ثانیه است اما حتما می تواند از عهده اش بر آیید.

روش های از بین بردن موهای زائد ناحیه تناسلی

بعد از حذف موهای زائد به این نکات توجه کنید

لایه برداری برای تمیز نگه داشتن پوست

با لایه برداری می توانید پوست مرده را از روی سطح بدن پاک کنید و باعث شوید که موهای زیر پوست دیگر رشد نکنند.

می توانید از اسکراب شکر به عنوان یک لایه بردار خوب استفاده کنید و باعث عدم رشد موهای زیر پوستی شوید و همین طور پوستی صاف داشته باشید البته از جوش شیرین هم می تواند استفاده کنید.

اگر خانم هستید از صابون استفاده نکنید. واژن بطور طبیعی عمل پاکسازی را انجام می دهد فقط باید از آب استفاده کنید. صابون تعادل PH را به هم می زند و می تواند ایجاد عفونت واژن کند.

استفاده از روغن تخم مرغ

روغن تخم مرغ چندین ماده زیستی دارد که باعث جلوگیری از التهاب و عفونت می شود و باعث می شود که پوست سریع تر بهبود پیدا کند.

بعد از اصلاح ناحیه تناسلی به مدت یک هفته دو بار در روز، روغن تخم مرغ به بدن بزنید. تا بار بعدی که به حمام می روید بگذارید روغن بماند. هیچ لزومی ندارد که روغن بشویید زیرا جذب پوست می شود.

شستشو موهای ناحیه تناسلی باقی مانده، با استفاده از مرطوب کننده

آلوئه ورا، روغن بچه، و یا مرطوب کننده ها طراحی شده برای مناطق حساس را می توانید استفاده کنید. روغن تخم مرغ حاوی ایمونوگلوبولینهایی است که از قرمزی ناشی از خراش جلوگیری می کند. از مرطوب کننده حاوی رایحه و عوامل رنگ آمیزی استفاده نکنید.

از هر چیزی که استفاده می کنید مراقب باشید حاوی عطر نباشد. از کرم بعد اصلاح مردها استفاده نکنید زیرا باعث سوزش می شود.

روغن بچه باعث خراب شدن کاندوم لاتکس می شود. اگر برنامه نزدیکی جنسی دارید از این روغن استفاده نکنید.

پودر عرق و روغن اطراف ناحیه تناسلی را جذب می کند و باعث کاهش قرمزی و خارش می شود. اما مراقب باشید پودر داخل واژن نرود. همچنین مراقب باشید منافذ پوست مسدود نشوند.

خانم ها نباید پودر تالک در ناحیه تناسلی استفاده کنند زیرا احتمال سرطان تخمدان را افزایش می دهد. در واقع، تالک برای خشک کردن دستکش جراحی نیز استفاده نمی شود زیرا ماده ای سمی است.

نرم کردن مو و فولیکول های مو با دوش گرم یا حمام 

با انجام این کار موهای درشت خیلی راحت تر اصلاح می شوند. می توانید به جای حمام کردن، یک پارچه خیس و گرم را به مدت 5 دقیقه بر روی ناحیه تناسلی بگذارید و سپس موها را بزنید.

قبل و بعد از اصلاح لایه برداری کنید. اگر قبل از اصلاح لایه برداری کنید پوست مرده جدا می شود و اصلاح شما راحت تر می شود. همچنین دیگر پوست شما خراشی پیدا نمی کند.

برای جلوگیری از تحریک پوست از کف استفاده کنید

قبل از اصلاح با فوم، ژل و کرم بر روی موهای ناحیه تناسلی استفاده کنید. از فوم اصلاح و یا کرم مخصوص تراشیدن موهای ناحیه تناسلی استفاده کنید. موهای تناسلی را حتما در ناحیه اصلاح چرب کنید.

هر بار قبل از استفاده از کرم اصلاح بر روی پوست ناحیه تناسلی ان را تست کنید و در صورتی که حساسیت داشتید از آن استفاده نکنید. محصولاتی که مخصوص خانم ها هستند نرم تر هستند ولی محصولات مردان معطر هستند و می توانند باعث تحریک و سوزش شوند.

مطالب مشابه را ببینید!