مجله تاپ‌ناز‌

مینا نوروزی؛ بیوگرافی و عکس های مینا نوروزی و همسرش و زندگی شخصی و هنری

مینا نوروزی بازیگر کارکشته سینمای ایران است که قطعا او را در فیلم و سریال های بسیاری دیده اید. ما نیز در رسانه تاپ ناز نگاهی بر زندگی این بازیگر خواهیم داشت. با ما باشید.

photo 2024 03 26 19 03 26

بیوگرافی مینا نوروزی

مینا نوروزی بازیگر سینما و تلویزیون متولد فروردین سال 1344 در املش گیلان است و تا مقطع دیپلم درس خوانده است. مینا نوروزی در سال 1380 وارد دانشگاه هنرهای دراماتیک شد و پس از 10 سال برای ادامه تحصیل به کشور هلند مهاجرت کرد. این بازیگر به دلیل فیلم های کوتاهی که داشته است تا به حال توانسته جوایز متعدد جهانی را کسب کند.

مینا نوروزی

ازدواج و همسرش

همسر او قاسم راضی از کارگردانان صاحب نام ایران است که در کشور هلند هم فعالیت داشته است. او متولد 10 بهمن سال 1338 در شهر تهران است.

مینا نوروزی

نخستین فیلم و سریال

او پس از بازی در تئاتر و کسب تجربه در سریال مزد ترس در سال 1371 به کارگردانی حمید تمجیدی که از شبکه دوم سیما پخش شد وارد تلویزیون شد و نخستین فیلمی هم که بازی کرد فیلم دره هزار فانوس بود.

مینا نوروی با بازی در کنار پوپک گلدره در سریال دنیای شیرین دریا به کارگردانی بهروز بقایی در سال 1378 مشهور شد.

مینا نوروزی

دیپلم بازیگری خود را از مجتمع آموزشی سینما گرفته است اولین کارم یک نمایشی بنام تصویرهای شکسته سال ۱۳۶۴ در تالار سنگلج و سپس نمایش زير گذر لوطی صالح  بود بعد که در خدمت زنده یاد هادی اسلامی بودم همراهی ایشان با من مبتدی آن زمان همیشه در خاطرم مانده است.

از زمان کودکی می خواستم بازیگری شود و صد در صد مطمئن بودم روزی خواهم شد چون من ترک هستم و ترک ها وقتی تصمیم بگیرند دنیا را هم عوض می کنند.

علایق مینا نوروزی

او به تیم تراکتورسازی تبریز علاقه دارد و بازی های این تیم را دنبال می کند. به غذای فسنجان بسیار علاقه دارد و کباب ترش هم درست می کند.

بیشتر موسیقی سبک سنتی گوش می دهم، شدیدا از آشپزی کردن لذت می‌برم و کباب ترش و فسنجان به سبک شمالی را خیلی دوست دارم. کتاب خواندن، فیلم دیدن و گذراندن با خانواده، لذت بخش ترین لحظات زندگی برای من است، مسافرت را دوست دارم دیدن جاهای بکر را بیشتر دوست دارم.

مینا نوروزی

کم کاری مینا نوروزی

آخرین باری که در یک فیلم حضور داشته است، در فیلمی کوتاه در جمال شورجه خضور داشته است که به سال 94 بر می گردد. او معتقد است که وضعیت سینما این سال ها خراب شده است و دیگر افرادی مانند من در فیلم های حضور ندارد.

مینا نوروزی

کلاهبرداری از وی

مینا نوروزی می گوید 2 سالی است که درگیر کارهای حقوقی مربوط به یک کلاهبرداری هستم

او در این مورد می گوید :

یکی از آقایانی که زمانی درسینما جزو بچه های صحنه بود از 40 نفر از بچه های سینمایی کلاهبرداری کرد از من هم ملکی به ارزش 3 میلیارد تومان برد. این پول در واقع مربوط به ملک ما در فشم بود. او بعد از کلاهبرداری در فیلم هایی همچون “پرویز”،” در دنیای تو ساعت است؟” و ” احتمال باران اسیدی” مشارکت داشت که هم اکنون متواری است.

او از بچه های سینمایی خانه، مغازه، ماشین و پول کلاهبرداری کرد. بیشترین کلاهبرداریش هم از من بود.

در این قسمت بیوگرافی مینا نوروزی و عکس های مینا نوروزی به همراه اطلاعاتی در مورد زندگی هنری و شخصی اش را خواندید و امیدواریم که مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

مطالب مشابه را ببینید!