مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی محمد بَحرانی ؛ زندگی شخصی و ازدواج و عکس های محمد بحرانی و همسرش

محمد بَحرانی یکی از بازیگران طنز کشورمان است که صدا پیشگی جناب خان را هم انجام داده است. در این قسمت بیوگرافی کامل محمد بحرانی را آماده کرده ایم و در ادامه عکس های شخصی او و همسرش را هم مشاهده می کنید.

بیوگرافی محمد بحرانی

محمد بَحرانی بازیگر و صداپیشه متولد سال 1360 در شهر شیراز است. او در خانواده اصالتا کازرونی در شهر شیراز به دنیا آمد. او یک برادر و خواهر دارد و پدرش شعر می گوید و می نویسد. او مدرک لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران و مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس دارد.

شروع فعالیت هنری

محمد بحرانی از سال 1380 وارد تلویزیون شد و بیشتر فعالیت او کودک و عروسکی بود. او به نمایش عروسکی از جشنواره تئاتر عروسکی علاقه مند شد.

در سال 1380 مریم سعادت که داور جشنواره بود کار او را پسندید و از محمد برای یک برنامه تلویزیونی دعوت به عمل آورد. از اینجا بود که فعالیت جدی این بازیگر جدی شد. بیشتر کارهایی که او انجام داده است در ژانر کودک و کارهای عروسکی بوده است.

محمد بَحرانی

صداپیشگی شخصیت های عروسکی

او قبل از مجموعه کلاه قرمزی مجموعه ها استاد همه چی دون را در کارنامه داشت. از دیگر کارهایش به مجموعه با ما کاش باشی می توان اشاره کرد که در این مجموعه صدا پیشه عروسک اقاشجاع بود.

محمد بَحرانی

محمد بحرانی در کنار عادل فردوسی پور

صداپیشگی آقوی همساده در کلاه قرمزی

آشنایی با گروه کلاه قرمزی به دلیل واسطه همکاری مشترک او با ایرج طهماسب و حمید جبلی در فیلم رفیق بد بود؛ ولی در اصل از طریق امیر سلطان احمدی، عروسک گردان پسر عمه زا، که در کلاه قرمزی 88 حضور داشت و یکی از دوستانش بود به گروه معرفی شد.

محمد بَحرانی

صداپیشگی جناب خان در خندوانه

او صداپیشه جناب خان در برنامه خندوانه به کارگردانی رامبد جوان بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

محمد بَحرانی

مجری گری 

او مجری برنامه رادیو هفت هم بوده است.

محمد بَحرانی

فیلم شناسی محمد بحرانی

فیلم سینمایی

 1. ۱۳۸۵ اتوبوس شب
 2. ۱۳۸۶ رفیق بد
 3. ۱۳۹۲ طبقه هساث
 4. ۱۳۹۳ نزدیکتر
 5. ۱۳۹۳ فرار از قلعه رودخان
 6. 1396 مارموز

شبکه نمایش خانگی 

 • ۱۳۹۶ گلشیفته

سریال ها

 • تله تئاتر یغمای باشکوه خورشید (فرهاد محسن پور)
 • مجموعه مکتب خانه غیرانتفاعی (عیسی یوسفی پور)
 • یه کوچه، یه خونه (عیسی یوسف‌پور، علیرضا فرح‌جود)

صداپیشگی

 • ببعی (کلاه قرمزی)
 • آقوی همساده (کلاه قرمزی)
 • استاد همه‌چی‌دون (استاد همه‌چی‌دون)
 • جناب خان در کوچه مروارید و خندوانه
 • وی همچنین در نمایش عروسکی کنسرت حشرات صدا پیشه، عروسک‌گردان و شاعر بوده‌است.
 • صداپیشگی نقش «عامو» در سریال عروسکی «خونه عامو» از جمله نخستین کارهای بحرانی است که بعدها با اتود زدن این نقش، به شخصیت «جناب خان» رسید.

محمد بَحرانی

عکس محمد بحرانی در کنار جواد عزتی

خوانندگی محمد بحرانی

او قبل از جام جهانی 2014 و جام جهانی 2018 فوتبال و لیگ جهانی والیبال به همراه امیرسلطان احمدی موزیک ویدیوهایی در حمایت از تیم ملی منتشر کرد که مورد استقبال قرار گرفتند.

محمد بَحرانی

کاراکتربرجسته برای محمد بحرانی

بیشترین شهرت بحرانی به دلیل صدا پیشگی عروسکی آقوی همساده و ببعی در ویژه برنامه های نوروزی کلاه قرمزی است، او در مورد نحوه آشنایی با کارگردان این پروژه ایرج طهماسب گفت :

محمد بَحرانی

آشنایی ما به زمانی برمی‌گردد که در فیلم «رفیق بد» با آقای طهماسب و جبلی همکاری کردم و در نقشی کوتاه بازی کردم. سال ۱۳۹۰ آنها برای یک شخصیت جدید دنبال صداپیشهبودند. امیر سلطان‌احمدی که عروسک‌گردان «پسرعمه‌زا» است از دوست‌های قدیمی من است. او از سال ۸۸ با گروه همکاری کرده و مرا پیشنهاد کرد. من هم رفتم و تست صدا دادم و با گروه همراه شدم.

محمد بَحرانی

ازدواج و همسر محمد بحرانی

محمد بحرانی با مهناز خطیبی ازدواج کرده است که این دو هنوز فرزندی ندارند. همسرش عروسک گردان دیوی در کلاه قرمزی است. نحوه اشنایی آنها در دانشگاه بود و این دو همکلاسی بودند.

محمد بَحرانی

مطالب مشابه را ببینید!