محمد باقری معتمد به مدال نقره تکواندوی المپیک رسید

‘محمد باقری معتمد’ در دیدار نهایی وزن منهای 68 كیلوگرم مسابقه های تكواندو به مصاف ‘سروت تزگول’ از تركیه رفت و در مصافی نزدیك و پایاپای با حساب 6 بر 5 شكست خورد و در نخستین حضور خود در بازی های المپیك، به نایب قهرمانی المپیك لندن بسنده كرد.

محمد باقری معتمد

در راند اول، دو تكواندوكار به تساوی یك بر یك رضایت دادند، اما حریف تركیه ای در راند دوم موفق شد با حساب 5 بر 3 از معتمد پیش بیافتد.

در راند سوم و پایانی نیز حریف تركیه ای یك امتیاز كسب كرد تا با دو امتیازی كه معتمد در این راند به دست آورد، نتیجه مسابقه 6 بر 5 به سود ‘سورت تزگول’ از تركیه رقم بخورد.

نماینده وزن منهای 68 كیلوگرم تكواندوی ایران با برتری برابر نمایندگان آفریقای مركزی، افغانستان و برزیل به دیدار نهایی راه یافته بود.

معتمد مدال طلای مسابقات جهانی سال 2009 دانمارك و تزگول مدال طلای پیكارهای جهانی 2011 كره جنوبی را نیز در كارنامه دارند.

معتمد دارنده مدال نقره 2011 جهان در وزن منهای 68 كیلوگرم، متولد چهارم بهمن ماه 1364 است و از شش سالگی تكواندو را آغاز كرد و خیلی زود به تیم ملی راه یافت.

تكواندوكار وزن منهای 68 كیلوگرم ایران كه در رقابت های گزینشی جمهوری آذربایجان با صعود به دیدار نهایی سهمیه المپیك لندن را كسب كرد، در وزنی مبارزه كرد كه قبل از وی ‘هادی ساعی’ در المپیك سیدنی و آتن موفق به كسب نشان برنز و طلا شده است.

رقابت های تكواندو بازی های المپیك 2012 لندن از روز چهارشنبه آغاز شد، اما ایران در این روز نماینده ای نداشت و ‘محمد باقری معتمد’ نخستین نماینده تكواندو كشورمان در بازی های المپیك بود.

این مسابقه ها فردا (جمعه) با برگزاری رقابت های وزن منهای 80 كیلوگرم مردان و منهای 67 كیلوگرم زنان پیگیری می شود و ‘یوسف كرمی’ و’سوسن حاجی پور’ نمایندگان ایران در این وزن ها به مصاف حریفان خود می روند.

مطالب مشابه را ببینید!