بیوگرافی محسن چاوشی؛ عکس های محسن چاوشی خواننده و همسرش

محسن چاوشی

عکس های محسن چاوشی و همسرش

بیوگرافی محسن چاوشی خواننده محبوب ایرانی

محسن چاوشی حسینی خواننده ایرانی زاده 8 مرداد سال 1358 در شهر خرمشهر است. محسن چاوشی خواننده، اهنگساز، ترانه سرا و تنظیم کننده سیک های پاپ و راک است.

زندگی‌نامه محسن چاوشی

محسن چاوشی زاده شهر خرمشهر است ولی اصلیت او کرد است. خانواده او با توجه به شرایط کاری پدرش که کارمند شرکت نفت بود به خرمشهر مهاجرت کردند و محسن در خرمشهر به دنیا آمد. او فرزند پنجم خانواده است و دو خواهر و سه برادر دارد. بعد از اشغال شدن خرمشر در زمان جنگ 8 ساله، خانواده او به کرمانشاه، مشهد و در آخر به تهران مهاجرت کردند.

محسن چاوشی

فعالیت حرفه‌ای این خواننده

مجسن چاوشی بعد از گرفتن دیپلم حسابداری و رفتن به خدمت سربازی، فعالیت حرفه ایش را در موسیقی اغاز کرد و اولین آلبومش به نام نفرین را در سال 1382 منتشر کرد و بعد از گرفتن مجوز در سال 1387 اولین آلبوم مجوز دارش ب نام شاخه نیلفور را منتشر کرد. محسن چاوشی تا به حال بیش از 150 اهنگ خوانده است که شامل 11 آلبوم و چندین تک آهنگ است.

ترانه های او در فیلم سنتوری داریوش مهرجویی بسیار مورد استقابل قرار گرفت و او خود آهنگساز این کارها نیز بود. او یک اهنگ تیتراژ هم برای فیلم سینمایی لامپ 100 سعید آقاخانی هم خوانده است.

از دیگر آهنگ تیتراژ او می توان به ترانه های سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی اشاره کرد.

محسن چاوشی

اما ماجرای تهیه کردن آهنگ های فیلم سنتوری جالب است و محسن چاوشی در مورد ضبط کردن این آهنگ ها می گوید :

«چاره‌ای جز این نداشتم که در خانه و در یکی از اتاق‌هایمان کار ضبط را انجام بدهم. به کمک مادرم یک پتو را با میخ به جلوی پنجره زدیم و دیوارها را هم با پتو پوشانیدم تا صدا نپیچد. مادرم از اتاق بیرون رفت و با یک پتو از بیرون، در اتاق را پوشاند. خودم هم از این طرف در، یک پتو آویزان کردم تا بتوانم در نهایت فضایی را در اختیار داشته باشم که در آن بشود وکال گرفت. بعد از همه این ماجراها، پتو را کشیدم روی سرم و در همان شرایط خواندم و همه وکال را ضبط کردم. از زیر پتو که بیرون آمدم، «علی سنتوری» به دنیا آمده بود. همان نسخه هم نهایی شد و پخش شد».

محسن چاوشی

ازدواج مجسن چاوشی

محسن چاوشی در سال 1388 با اسپایکو یوسفی ازدواج کرد که حاصل ازدواج آنها یک پسر به نام زانکو است.

محسن چاوشی

برگزاری کنسرت

نکته جالب در مورد این خواننده این است که او تا به جال کنسرتی نداشته و شایعاتی زیادی در مورد کنسرت محسن چاوشی پخش شده است و خیلی ها از این قضیه سوئ استفاده کرده اند.

محسن چاوشی بعد از گرفتن مجوز برای آلبوم دومش در استانه انتشار این آلبوم اعلام کرد که در حال جمع کردن گروه برای کنسرتی بعد از البوم ژاکت است، اما از آن زمان و انتشار این آلبوم هیچ اتفاقی رخ نداد و تاکنون نیز خبری از کنسرت نشده است. چندی پیش هم شهاب اکبری مسئول جمع کردن گروه برای مجسن چاوشی بود که از آن هم خبری نشد. شایعه شده است که بهروز صفاریان برای جع کردن بند برای کنسرت با محسن چاوشی مشارکت دارد.

محسن چاوشی

هیچ خواننده مطرحی را نمی توان پیدا کرد که بعد از 10 سال از مطرح شدن و معوف شدن هنوز کنسرتی برگزار نکرده باشد. همین قضیه باعث شده است که عده ای عقیده داشته باشند که محسن چاوشی نمی تواند اجرای زنده داشته باشد در صورتی که خود او گفته که او از هر کسی می تواند اجرای زنده بهتری داشته باشد.
محسن چاوشی در اردیبهشت سال 1394 در یک مصاحبه ئر مورد عدم برگزاری کنسرت گفت :
«در ایران کنسرت بیشتر شبیه جنگ شادی است تا کنسرت موسیقی، برف شادی می‌زنند و یکباره از توی جعبه در می‌آیند و روی سن ظاهر می‌شوند. صدابردار خوب هم که نداریم. برای همین در اغلب کنسرت‌ها نه هارمونی وجود دارد، نه آن صداهایی که لازم است مخاطب موسیقی از سازها بشنود و صدابرداری شود. فقط یک کار باری به هر جهت ارائه می‌دهند که من اهلش نیستم.»

محسن چاوشی

اجرای زنده محسن چاوشی

محسن چاوشی به صورت تمرینی دو ترانه زخم زبون و خاکستر را به صورت زنده اجرا و ضبط کرده است. او در تیر ماه سال 1395 قطعه ای خودش در اینستاگرام منتشر کرد که در ححال اجرای زنده قطعه متاسفم برات بود.

محسن چاوشی

حاشیه‌ها

  • این خواننده قرار بود تیتراژ فیلم چ ابراهیم حاتمی کیا را بخواند، اما به دلیل اظهارات این کارگدان در نشست خبری این فیلم که گفته بود «فیلم بسته شده بود و پس از آن، آقای چاوشی فیلم را دیدند. ایشان خیلی با چ ارتباط برقرار کرد و آن را دوست داشت و در نهایت هم قرار شد یک کار آزاد در این‌باره انجام دهد نه برای تیتراژ.» محسن چاوشی در صفحه شخصی خود نوشت «به دلیل طرح ادعاهایی سراسر وارونه و کذب دربارهٔ نحوه همکاری بنده با پروژه چ در نشست مطبوعاتی این فیلم در جشنواره، بهتر است کماکان سنتوری اولین و آخرین تجربه سینمایی‌ام باشد.»
  • ریمیکس آهنگ های قطار و عروس من در نظرسنجی برنامه هفت شبکه شما و همچنین آهنگ افطار به عنوان تیتراژ برنامه ساعت 25 شبکه 5، محسن چاوشی اعلام کرد که برای پخش این قطعات از من اجازه گرفته نشده است.
  • او برای اولین بار در کنسرت مهدی یراحی در سال 1392 دیده شد و ویدیوئی از حضور او در فضای مجازی پخش شد. تا پیش از این گفته می شد که محسن چاوشی به شکل مخفیانه در کنسرت بقیه خوانندگان حضور پیدا می کند.
  • محسن چاوشی پیشنهاد همکاری در فیلم سنتوری مرد پاییزی داریوش مهرجویی را محترمانه رد کرد که با وانش شدید وی روبرو شد. پیش از او هم بهرام رادان (بازیگر نقش اول فیلم) اردوان کامکار (نوازنده سنتور) و یاس (خواننده هیپ هاپ) هم در خواست کارگردان فیلم را برای حضور رد کرده بودند.
  • در فصل دوم برنامه استیج که از شبکه منو تو پخش شد، شهرام آذر مدعی شد که محسن چاوشی صداش را با دستگاه بازسازی می کند و صدای خودش نیست. این ادعا باعث شد که محصن چاوشی این متن را منتشر کند : «من غریبم و غریب را کاروانسرا لایق است.» او در کامنتی از هوادارنش خواست که به این فرد هیچ توهینی نکنند و سپس دو ویدیو از آواز خواندنش را منتشر کرد.
  • در تاریخ 8 خرداد سال 1397 او به دلیل انتظر اهنگی به نام خوزستان در سالروز آزادی خرمشر سر زبان ها افتاد و گفته شد که او ممنوع التصور شده است که او این خبر را تکذیب کرد.

محسن چاوشی

آلبوم‌ها

آلبوم نفرین سال 1383 / آلبوم خودکشی ممنوع سال 1384 / آلبوم لنگه کفش 1384 / آلبوم متاسفم 1385 / ابوم سنتوری 1386 / آلبوم یه شاخه نیلوفر 1387 / آلبوم سالم آقا 1388 / آلبوم ژاکت سال 1388 / آلبوم هشت 1389 / آلبوم حریص 1389 / آلبوم خاص سال 1390 / آلبوم پرچم سفید سال 1390 / آلبوم دلصدا سال 1390 / آلبوم من خود آن سیزدهم سال 1391 / آلبوم من و ما سال 1393 / آلبوم پاروی بی قایق سال 1393 / آلبوم امیر بی گزند سال 1395 / آلبوم ابراهیم سال 1397

مطالب مشابه را ببینید!