مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی مونا احمدی ؛ عکس های مونا احمدی و همسرش و ازدواج و زندگی شخصی

مونا احمدی بازیگر با استعداد ایرانی است که با حضور در سریال شهرزاد به معروفیت بسیاری دست یافت. ما نیز امروز در رسانه تاپ ناز قصد داریم نگاهی بر زندگی این هنرمند ایرانی داشته باشیم، پس اگر به زندگی این هنرمند علاقه دارید، در ادامه با ما باشید.

photo 2024 03 19 17 55 00

بیوگرافی مونا احمدی

مونا احمدی بازیگر سینما و تلویزیون متولد سال 1368 در شهر تهران است.

شروع فعالیت بازیگری

مونا احمدی از زمانی که در هنرستان در رشته تئات مشغول به تحصیل بود از طرف هنرستان برای ایفای نقش در فیلم کودک و فرشته به خانم مهتاب نصیرپور که از دختر خانم های نوجوان برای این فیلم تست بازیگری می گرفت معرفی می شود و پس از موفقیت در تست نقش فرشته را در این فیلم بازی می کند.

مونا احمدی

نخستین سریال وی

بعد از این فیلم در سریال وضیعت سفید به کارگردانی حمید نعمت الله ایفای نقش می کند تا در تلویزیون هم دیده شود.

مونا احمدی

بازی در سریال شهرزاد و به شهرت رسیدن

او در سال 1394 در نقش سیمین خواهر شهرزاد در سریال پخش خانگی شهرزاد ایفای نقش کرد و در جشنواره فیلم فجر هم به دلیل حضور در فیلم 50 کیلو آلبالو حضور پیدا کرد.

مونا احمدی

ازدواح و همسرش

مونا احمدی چند سالیست با امیرحسین شجاعی (عکاس) ازدواج کرده است ، آقای شجاعی سیمرغ بهترین عکاس جشنواره فیلم فجر سی و پنج را دارد

کارهایی که تو تلویزیون ایران تولید میشه بخاطر محدودیت هایی که داره مورد علاقه من نیست ، اما من خودم تماشاگر حرفه ای سریال های خارجی هستم

در زمان دانشگاه کلاس های نمایشنامه نویسی را گذرانده بودم و بخاطر جذابیت آن سعی کردم بیشتر روی آن جدی باشم و تمرکز کنم و این اتفاق برای روحیم خوب بود

حالا چندین نمایش را نوشتم که به مرحله اجرا نیز رسیده است

فیلم ها و سریال های مونا احمدی

سریال های تلویزیونی

۱۳۹۰- پنجره – یک اپیزود (قدرت‌الله صلح میرزایی)

۱۳۹۰- وضعیت سفید – نقش شیرین (حمید نعمت‌الله)

۱۳۹۱- رویای گنجشک ها – (راما قویدل)

۱۳۹۴- شهرزاد – (فصل اول) نقش سیمین خواهر شهرزاد (حسن فتحی)

فیلم های مونا احمدی

۱۳۸۷- کودک و فرشته (مسعود نقاش زاده)

۱۳۹۲- ماهی و گربه – نقش نادیا (شهرام مکری)

۱۳۹۴–۵۰ کیلو آلبالو – نقش مرجان (مانی حقیقی)

تئاترها

۱۳۹۷-نمایش بی تابستان (امیررضا کوهستانی)

۱۳۹۶-نمایش شنیدن (امیررضا کوهستانی)

۱۳۹۳- نمایش پینوکیو (شیما عرب)

۱۳۹۳- نمایش در کمپ (اسما ابراهیم زادگان)

نمایش شوایک سرباز پاک دل (پانته‌آ آرمان‌فر، محمدحسین معارف)

۱۳۹۱- نمایش ساقهای لاغر کم حون (غلامرضا سلیمان تاش)

کارگردان نمایش رؤیای شب نیمهٔ تابستان

نویسنده نمایش گردش عادی خون و برف

نویسنده نمایش آلیس

1397-نقاشی اشر (فریبرز کریمی)

مونا احمدی

قسمتی از گفتگو با مونا احمدی

مونا احمدی می گوید: درباره بازیگر حرفه‌ ای و غیرحرفه‌ ای دیدگاه خاص خودم را دارم. برخی بازیگران سال‌ هاست در نقش‌ های مختلف بازی می‌ کنند، اما هنوز حرفه‌ ای نشده‌ اند. برخی هم هستند که در اولین حضور خود کاملا حرفه‌ ای ظاهر می‌ شوند. من در فیلم کودک و فرشته با بازیگرانی مانند افشین هاشمی و مریم مقدمی همبازی بودم که از آنها خیلی یاد گرفتم.

در آن کار، اصول بازیگری را از بازیگران مقابلم بیشتر یاد گرفتم. در وضعیت سفید هم سعی کردم از همه بازیگرانی که بیشتر با آنها همبازی بودم، اصول بازیگری را بیاموزم.

 چگونه برای بازی در فیلم کودک و فرشته انتخاب شدید؟

مونا احمدی: من قبل از بازی در فیلم کودک و فرشته در هنرستان درس تئاتر می‌خواندم. چند نفری بودیم که از طرف هنرستان برای بازی در این فیلم به خانم مهتاب نصیرپور که از نوجوانان دختر برای بازی در این فیلم تست بازی می‌گرفتند، معرفی شدیم و از میان آنها من برای نقش فرشته انتخاب شدم. قبل از این هم وقتی خیلی بچه بودم در یک اپیزود از سریال پنجره بازی کرده‌ بودم.

مونا احمدی

 بازی در نقش فرشته برایت سخت نبود؟ چون فیلم کودک و فرشته پر بود از انفجار و آتش و جنگ. در سنی که داشتید از این همه انفجار و صدای گلوله و… نمی‌ترسیدی؟
۱۷ ساله بودم که در این فیلم بازی کردم. اتفاقا در آن سن، ترس زیاد معنایی ندارد چون در این سن خطر کردن جذاب است. بیشتر هیجان‌زده بودم.
 
آن صحنه‌ها و تجربه جنگ از نزدیک باید برایت جالب باشد، چون نسل شما جنگ را از نزدیک تجربه نکرده‌ است و در آن زمان متولد نشده بودید. تجربه صحنه‌هایی که بسیار شبیه جنگ واقعی بود برایت چگونه بود؟
مونا احمدی: درست است که من و همنسلانم سال‌های جنگ را ندیده‌ایم و خاطره شخصی از آن نداریم اما همه ساله در هفته دفاع مقدس ما را با جنگ و تبعات آن آشنا می‌کنند. به همین دلیل چندان با این موضوع بیگانه نیستیم.

وقتی برای بازی در فیلم کودک و فرشته به خرمشهر وارد شدم واقعا جنگ را در همه جای این شهر لمس کردم، از ترکش‌هایی که هنوز اثرات آنها بر در و دیوار شهر دیده می‌شود. حتی در نگاه مردم خرمشهر می‌توان جنگ و اثرات آن را دید. البته این را هم اضافه کنم ما که سال‌های جنگ را تجربه نکرده‌ایم با جنگ از طریق کتاب‌ها، مقالات، فیلم‌ها و سریال‌ها آشنا شده‌ایم. اما فیلم کودک و فرشته مرا با ابعاد گسترده‌تری از جنگ آشنا و اتفاقات آن را برایم ملموس‌تر کرد.

مطالب مشابه را ببینید!