مجله تاپ‌ناز‌

“مکمل پروتئین وی” را چگونه باید استفاده کرد؟

“مکمل پروتئین وی” یکی از مکمل های پر خاصیت است و می تواند باعث رشد عضلات شود و از بین رفتن عضلات جلوگیری کند. البته باید مکمل وی اصل را تهیه کنید.

اطلاعاتی در مورد مکمل پروتئین وی و نحوه مصرف این مکمل مفید

پروتئین وی مکملی مفید است که می تواند به جلوگیری از بین رفتن ماهیچه ها در افراد سالخورده جلوگیری کند. پروتئین وی باعث بهبود استقامت و قدرت بعد از ورزش می شود.

در سال های گذشته این محصول به عنوان یک محصول فرعی در ساخت پنیز بود. اما این روزها این ماده خام یک ماده ضروری و مفید در برخی از مواد غذایی است و پایه پروتئین وی آن معروف است. در این مطلب می توانید اطلاعاتی کامل در مورد ویژگیهای این ماده غذایی را بدانید و به شما می گوییم که چه کسانی می توانند آن را مضرف کنند.

وی (آب پنیر ) چیست؟

آب پنیر شیرین یک محصول فرعی ایع است که از پنیر یا ماده پروتئین شیر تولید می شود. این ماده رنگی زرد، سبز، ظهری کدر و کمی شیرین است. از آب و مقدار کمی پروتئین و چربی تشکیل می شود.
آب پنیز حاوی ویتامین A، B، C و مواد معدنی مانند آهن، پتاسیم، منیزیم، کلسیم، فسفر و لاکتوز می باشد.

پروتئین وی :

این محصول ارزشمند که شامل پروتئین و دیگر مواد غذایی با ارزش دیگر است از آب پنیز استخراج می شود. این ماده به عنوان پروتئین آب پنیز معروف است و همانطور که ذکر شد، تمام آمینو اسیدهای ضروری را دارد، که بدن آنها را راحت جذب می کند.
این نوشیدنی پر پروتئین شیر به صورت پودر در بازار عرضه می شود و با دیگر مواد ترکیب می شود که در میان ورزشکاران به دلیل خواص آن بسیار مورد استقبال قرار میگیرد.
مکمل پروتئین وی

پودر مکمل پروتئین وی

فواید علی مکمل پروتئین وی براس سلامتی

پروتئین وی باعث افزایش حجم و بهبود ماهیچه بعد از ورزش می شود. به همین دلیل که شمار زیادی از ورزشکاران ان را مصرف می کنند. این نوع پروتئین خیلی بهت از دیگر انواع غذاهای پروتئینی قابل هضم است.
استفاده از پروتئین به جلوگیری از بین رفتن ماهیچه به دلیل پیری معروف به سارکوپینیا کمک می کند.
همچنین می تواند باعث کاهش چربی های دور شکم بشود.
  • التهاب را کاهش می دهد.
  • دارای خواص ضد سرطانی هستند.
  • سیستم ایمنی را تقویت می کند
  • سطح قند خون و میل به شیرینی را کاهش می دهد . همچنین از دیابت نوع 2 جلوگیری می کند.
  • سطح تری گلیسرید خون را کاهش می دهد.
  • کاهش استرس
  • کاهش فشارخون
مکمل پروتئین وی

فواید مکمل پروتئین وی

چگونه آن را مصرف کنید؟

این ایده خوبی است که از سمت مربیان برای مصرف پروتئین ارئه می شود و می گویند که چند وعده پروتئین وی در روز به عنوان جایگزین وعده غذایی می توانید مصرف کنید.
این محصول می تواند به عنوان مکمل برای تقویت عضلات با نوشیدن آن مضرف شود. پروتئین را می توانید در وعده صبحانه با مواد دیگری مانند میوه، آجیل؛ بلغور جو دوسر، روغن نارگیل خالص و … ترکیب کنید و میل کنید. وقتی با موز، کاکائو، دارچین، وانیل، میوهای مختلف، تمشک قرمز، میوه های گرمسیری و … ترکیب می شود بسیار خوشمزه تر هم می شود.
» همچنین بخوانید : راهنمای خرید مکمل پروتئین برای بدنسازان
مکمل پروتئین وی

نحوه مصرف مکمل پروتئین وی

چگونه پروتئین را انتخاب می کنید ؟

برای به دست آوردن پروتیین آب پنیر، باید فرآیندی مشخص را انجام دهید باید از آن اطلاع داشته باشید چون برندها و ویژگی های متفاوتی دارد. باید موثرترین راه که بیش ترین فایده را برای سلامتی داشته باشد را انتخاب کنید :
ایزوله کردن پروتیین: با از بین بردن چربی و لاکتوز به دست آمده است. همچنین پروتئین زیادی دارد. با این حال، این نوع آن توصیه نمی شود چون اسیدها در طول فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند و در دماهای بالا نیز حرارت داده می شود ، بنابراین بسیاری از خواص آن از دست میرود. هم چنین ، معمولا گران تر است ، چون محصولی فرآوری شده است.
غلظت پروتیین وی : این محصول قبل از فرآیند ایزوله مذکور بدست آمده است. شامل مقادیر ویژه ای از چربی ها و لاکتوز و کمی پروتیین است. با این حال، طبیعی تر و متعادل است.
کیفیت ارگانیک : بهتر است که محصولی ارگانیک انتخاب کنید. به این ترتیب مطمئن خواهید شد که گاوهایی که به این منظور استفاده می شوند، بدون استفاده از آفت کش ها و یا علف کش ها تغذیه می شوند. هم چنین محصول به دست آمده از مواد مغذی غنی تر است.
مواد دیگر:وقتی برندی را انتخاب می کنید باید برچسب را بخوانید تا مطمئن شوید که ترکیبات دیگر دارای کیفیت خوب هستند. باید از محصولاتی که شامل شکر، شیرین کننده ها و رنگ های مصنوعی هستند اجتناب کنید. بهترین راه برای شیرین کردن آن با عصاره های طبیعی است.
مکمل پروتئین وی
» همچنین بخوانید :
فواید مکمل BCAA برای بدنسازی و کاربرد این مکمل ورزشی
آمینو اسید بدنسازی | آیا امینو اسید باعث سریع رشد کردن عضله ها می شود؟
گلوتامین چیست؟ خواص، نحوه مصرف و عوارض گلوتامین برای بدنسازان

مطالب مشابه را ببینید!