بیوگرافی نجوی کرم خواننده زن معروف عرب

زندگینامه نجوی کرم + عکسهای نجوی کرم

نجوی کرم

نام: نجوی کرم

تاریخ تولد: 26/فوریه/1966

محل تولد: زحله/لبنان

شغل : خواننده

سایت رسمی:  www.najwakaram.com

 نجوی کرم

* نجوی کرم یکی از مشهورترین زنان عرب بشمار می آید.او در 26 فوریه سال 1966 در شهر زحله واقع در کشور لبنان متولد شد. نجوی کوچکترین عضو خانواده اش میباشد.او 3 برادر بنامهای تونی، جان و نیکولا و یک خواهر بنام سلوا دارد.

نجوی کرم

نجوی درسش را در زحله به پایان رساند و دیپلم فلسفه گرفت.سپس بمدت 2سال مشغول تدریس شد و به نوعی معلم شد.استعداد موسیقی از همان دوران جوانی در او آشکار بود و او همیشه در جشنهایی که در مدرسه اش برگذار میشد بهمراه دوستانش بخواندن سرود و ترانه می پرداخت.پدر نجوی در آغاز با او در مورد علاقه اش به حرفه موسیقی و اینکه این کار را بعنوان شغل و حرفه برای خود برگزیند مخالف بود. در سال 1985 نجوی در یکی از برنامه های مشهور تلوزیونی بنام “لیالی لبنان” که از استعدادهای جوان موسیقی پشتیبانی میکرد ثبت نام میکند.او موفق میشود، و بلافاصله در این برنامه مدال طلا را ازآن خود میکند. بدین وسیله او توانست نظر پدرش را در مورد حرفه موسیقی اش کاملا تغییر دهد.بعد از لیلی لبنان، نجوی در کنسرتهای زیادی شرکت میکرد و آهنگهای ملی و سنتی لبنان را میخواند.سپس دربنیاد موزیک عربی ثبت نام کرد و   4 سال در آنجا ماند تا مهارتهای خود را در خوانندگی افزایش دهد.

نجوی کرم

اولین آهنگ رسمی او Ala zahleh بود.سپس یک آهنگ دوصدایی با اصالی و یکی با الفرسان خواند و بعد از آن اولین آلبوم خود را در سال 1989 با نام “یاحبایب” منتشر کرد. دو سال بعد در سال 1992 آلبوم دوم خود را بنام “شمس الغنیه” ارائه میکند که در لبنان با استقبال خوبی مواجه میشود و پس از این آلبوم بود که نام نجوی کرم با شمس الغنیه پیوند میخورد.بعد از آن آلبومهای نجوی پی در پی منتشر میشد و با موفقیت هم روبرو میگشت. نجوی دیگر محدود به لبنان نبود و آلبومهای وی در دیگر کشورهای عرب زبان نیز بخوبی بفروش میرسید.

او تاکنون بیش از 15 آلبوم ارائه کرده است(با استناد به سایت رسمی نجوی کرم) و تعدادی آهنگ نیز به صورت دوصدایی منتشر کرده که از معروفترین آنها آهنگ”وکبرنا” با صدای وادی الصافی خواننده لبنانی میباشد.

نجوی کرم

نجوی کرم در فستیوالهای زیادی در سراسر جهان از جمله آمریکا ، اروپا و استرالیا شرکت کرده است. کنسرت او در جشنواره جرش در اردن که در سال 1996 برگذار شد بسیار دیدنی بود و از برنامه های بیادماندنی و تاریخی این جشنواره بشمار میرود. از دیگر معروفترین کنسرتهای نجوی میتوان به دو کنسرت بسیار بزرگ در سالهای 1997 و 2000 در جشنواره قرطاج در کشور تونس اشاره کرد. او همچنین در فستیوالهای بزرگ دیگری در کشورهای عربی از جمله لبنان، لیبی، مصر، دبی (امارات)، قطر و سوریه شرکت کرده است و موفق بود.

Najwa Karam

القاب زیادی از جمله شمس الغنیه بر روی نجوی کرم گذاشته اند ولی طرفداران وی به او لقب “ملکه” داده اند. نجوی کرم اکنون یکی از خواننده های ملی لبنان بشمار می آید. زیرا او تاکنون به هیچ لهجه ای بغیر از لبنانی آواز نخوانده است و علاقه دارد که با لهجه لبنانی در مورد کشورش وبا موسیقی اصیل کشورش ترانه بخواند.گفته میشود که او به رقص اصیل لبنانی یعنی “عالدبکه” علاقه زیادی دارد.

مطالب مشابه را ببینید!