مجله تاپ‌ناز‌

در مورد مسائل زندگی مشترک چگونه با همسرمان صحبت کنیم؟

در مورد مسائل زندگی مشترک چگونه با همسرمان صحبت کنیم؟

نحوه صحبت در مورد مسائل جنسی و آمیزش جنسی با همسر

خیلی از کارشناسان عقیده دارند که بیشتر نارضایتی زندگی مشترک ریشه در مسائل مالی دارد ولی امار مشکلات جنسی زوجین بسیار بالا است. در واقع مسائل جنسی، نخستین موضوع مورد بحث در روابط زناشویی می باشد.

به نظر می رسد که بیشتر افراد در مورد مشکلات جنسی خود با افراد غریبه خیلی راحت تر می تونند حرف بزنند تا با همسر خود! چون بیشتر گفتگوها پیرامون این مسائل، اضطراب برانگیز است و خیلی ها ترجیح می دهند به طور کل در مورد آن صحبت نکنند. ولی اگر بلد باشید چطور در مورد این مایل با همسر خود صحبت کنید، می بینید که خیلی هم کار سختی نیست.

زمان مناسب برای حرف زدن و صحبت کردن در مورد مشکلات جنسی

در اتاق خواب و یا در زمان خواب در مورد مشکلات جنسی صحبت نکنید. مکان خنثی تری را برای صحبت انتخاب کنید و مطمئن شوید که بچه ها در اطراف شما نیستند و حرف های شما را نمی شنوند.

پس از رابطه جنسی زمان مناسبی برای صحبت در مورد مشکلات جنسی نیست. باز هم باید یک زمان خنثی تری را انتخاب کنید.

همسر خود را غافلگیر نکنید. اگر می خواهید که در مورد مشکلات جنسی خود صحبت کنید، بگذارید همسرتان بداند که شما دو نفر باید در مورد مسائل جنسی با هم حرف بزنید.

 

چطور در مورد مشکلات حرف بزنید؟

مکالمه صمیمانه و ملایمی را شروع کنید و هدفتان، احساس نزدیکی و ارتباط بیشتر با همسرتان باشد. نباید همدیگر را سرزنش کنید. اگر نمی خواهید مشکلات بیشتری در زندگی زناشویی شما ایجاد شود، بدون اینکه اول با همسرتان مشورت کنید، هیچ گونه کتاب یا فایلی پیرامون مسائل جنسی تهیه نکنید.

با همدیگر در مورد توقعات، ترس ها، رویاها و نگرانی هایتان صحبت کنید و با هم صادق باشید. این خیلی مهم است که در مورد عمیق ترین احساسات خود روراست صحبت کنید. از اینکه در مورد آنچه در روابط جنسی خود دوست دارید و دوست ندارید صحبت کنید و ترسی نداشته باشید. احساس راحتی شما در رضایت زندگی جنسی شما خیلی مهم است. باید بدانید که ممکن است مجبور شوید چند بار هم در این مورد با هم صحبت کنید و یک بار کافی نباشد.

با هم «حال و هوای جنسی» خاص خودتان را کشف کنید. همه‌ی زوج‌ها این حس‌ها یا حالت‌ها را گهگاه در زندگی زناشویی خود دارند. باید ببینید در کدام حال و هوای خاص بین‌تان، راحت‌تر می‌توانید مسائل‌تان را حل کنید.

  • حال و هوای روحی: پیوند ذهن و جسم و روح شما بازتابی از تمایل عمیق‌تان نسبت به همدیگر است. حال و هوای جنسی شما می‌تواند در لحظات کوچکی از پیوند روحی‌تان خلق شود.
  • حال و هوای شوخی: وقتی که می‌توانید در رختخواب با هم بخندید و سر به سر هم بگذارید و خوش بگذرانید یعنی کلام و لحن‌تان شوخی و بازیگوشانه است.
  • حال و هوای عصبانی: یعنی حتی وقتی که از دست هم عصبانی هستید هم به هم عشق می‌ورزید. این حس و حال، مرهم مانند است. اما حتما باید مطمئن شوید که در نهایت در مورد مشکل‌تان حرف بزنید و برطرفش کنید.
  • حال و هوای شهوت آمیز: این حس و حال، شیطنت آمیز و عشوه‌گرانه است. شاید نگاههای وسوسه انگیز بهم بیاندازید یا حرکات اغواگرانه انجام دهید. این حال و هوا نیز فقط مربوط به خود رابطه جنسی و لذت بردن از آن است.
  • حال و هوای مهرآمیز و نوازشگر: این حس و حال، مرهم بخش و رومانتیک و ملایم است که شامل ماساژهای جنسی، نوازش‌های عاشقانه و تیمار کننده می‌شود. هر دوی شما احساس‌های جنسی دارید و تمرکزتان روی لذت دادن به همدیگر است.
  • حال و هوای فانتزی: این حال و هوا، همکاری شما دو نفر برای بی‌پرواتر بودن و تجربه کردن است. در به اشتراک گذاشتن فانتزی‌های جنسی‌تان با هم مراقب باشید. هر دوی شما باید حدوحدودهای هم را بشناسید.

اگر می خواهید که سکس شما در بهترین حالت ممکن باشد باید برای هم دیگر زمان بذارید. ارتباط، کلید یک رابطه جنسی خوب است. این گفتگو ها برای تمام زن و شوهرها لازم است، چه آنها که بتازگی با هم ازدواج کرده اند و چه آنهایی که سالها است در کنار هم زندگی می کنند. داشتن یک زندگی جنسی سالم، نعمت بزرگی است، نعمتی که باید آن را پرورش بدهید و از آن لذت ببرید. چیزی که یک رابطه زناشویی را خاص و دوست داشتنی می کند، فراتر از یک رابطه صرفا افلاطونی است.

مطالب مشابه را ببینید!