مجله تاپ‌ناز‌

لنز چشم طبیعی + تمام مزایا و معایب استفاده از لنز چشم طبیعی

لنز چشم طبیعی

لنز چشم طبی یکی ز محصولاتی است که می تواند به شما این امکان را بداهد که به جای استفاده از عینک های طبی، دنیا را بدون مشکل مشکل مشاهده کنید، ولی این نوع لنزها عوارضی هم دارند.

با توجه به گسترش علم، امکانات مختلفی برای افراد کم بینا به وجود آمده است که یک نمونه از آنها را می توان لنز چشم طبی نامید. استفاده از این وسیله در ابتدا ممکن است باعث شگفتی شما شود زیرا دیگر بدون اینکه نیاز به عینک داشته باشید می توانید براحتی ببینید و کارهایی را که با عینک انجام دادنشان مشکل است می توانید خیلی راحت انجام دهید. استفاده طولانی مدت از لنز چشم طبی می تواند عوارضی داشته باشد که در ادامه این مطلب به آنها اشاره می کنیم.

تمام عوارض لنز چشم طبی

خطراتی که لنز چشم طبی ایجاد می کند را در ادامه معرفی می کنیم.

 

قرمزی چشم

یکی دیگر از عوارضی که لنز چشم طبی دارد، قرمزی چشم است. اگر به مدت طولانی از این وسیله استفاده می کنید ممکن است باعث پرورش انواع ویروس شوید که همین باعث قرمز رنگ شدن چشم های شما می شود. باید توجه داشته باشید که گذاشتن لنزهای چشمی باعث می شود که اکسیژن کمتری با قرنیه برخورد داشته باشد و به همین دلیل باکتری ها و ویروس های مختلف رشد می کنند که باعث بیماری های مختلف می شوند.

 

جلوگیری از تامین اکسیژن مورد نیاز چشم

با توجه به این که لنز های چشمی به طور کامل بر روی قرنیه قرار می گیرند و مانع رسیدن اکسیژن به آن می شوند. در نتیجه مقدار اکسیژن لازمی که به چشم های شما می رسد کاهش پیدا می کند. تامین اکسیژن برای چشمها یک امر حیاتی می باشد که اگر شما قصد استفاده از لنز های چشمی را دارید از نوع نرم آن استفاده کنید چرا که اکسیژن بیشتری را به چشمان شما می رساند.

 

لنز چشم  طبی باعث خشکی چشم می شود

استفاده از لنزهای چشمی اشک چشم را کم می کند زیرا بیشتر اشک چشم را برای نرم گننه داشتن خود جذب می کند و باعث ایجاد سندروم چشم خشک می شود. در نتیجه می تواند باعث احساس سوزش، قرمزی چشم و تحریک پذیری چشم شود. اگر چشم ها بیش از حد خشک شوند، قرنیه چشم زخم می شود که خیلی دردناک است.

 

تاثیر در عکس العمل های قرنیه

وقتی کوچکترین فشاری به چشم شما وارد شود، از سمت ذهن قرنیه به شما هشدار داده می شود که بای محافظت باید پلک بزید. اگر شما از لنز استفاده کنید جلوی این واکنش طبیعی قرنیه را می گیرید که می تواند باعث ضعیف و کند شدن این واکنش شود.

 

ساییدگی قرنیه

این امکان برای لنز چشم طبی وجود دارد که باعث ساییدگی قرنیه چشم شما شود. اگر این لنز های مختلف به درستی نصب نشوند مشکل چند برابر نیز می شود. و همچنین اگر چشمان شما بیش از اندازه خشک بشوند.

مطالب مشابه را ببینید!