بیوگرافی نگین پارسا | عکس های نگین پارسا نوازنده ایرانی و همسرش و ماجرای کنسرت

نگین پارسا

نگین پارسا نوازنده و خواننده جوان گیتار الکترونیک است که این روزها در کنسرت های خواننده مشهور هم گاهی خوانندگی می کند.

شاید تصور کنید که گیتار الکترونیک سازی مردنه است و خانم ها نمی توانند سراغ این ساز بروند ولی این روزها این نوازنده خانم در کنسرت های تهران با گیتار الکترونیک حسابی معروف شده است.

او در کنسرت رضا صادقی به عنوان نوزنده روی صحنه رفت و تجربه همکاری با خونندگانی مانند کاوه یغمایی و بنیامین بهادری را نیز دارد.

نگین پارسا

بیوگرافی نگین پارسا

نگین پارسا نوازنده، خواننده و آهنگساز متولد 5 دی سال 1369 در شهر تهران است و اکنون 28 سال سن دارد.

او می گوید که در خانواده اش هیچ کسی موزیسین نبوده ولی همگی مخاطب موسیقی بودند و در ابتدا هم از او حمایت نکردند، ولی در نه سالگی نگین با دیدن فیلم های شبکه ام تی وی راکت بدمینتون را مانند گیتار به دست می گرفت و شروع به خیال پردازی نوازندگی می کرد و پدرش به دلیل این شوق و علاقه برای او گیتار خرید.

نگین پارسا

علاقه مند شدن به موسیقی

نگین با دیدن موزیک ویدیوهای راک شبکه ام تی وی به موسیقی سبک راک علاقه مند شد و با هدف خواننده شدن کارهایش را ضبط می کرد تا تحریرهای راک را به درستی اجرا کند.

نگین پارسا

شروع همکاری با کاوه یغمایی و معروف شدن وی

او در دوران بزرگسالی وقتی قصد داشت حرفه ای موسیقی را دنبال کند سدهای بزرگی مقابل خود دید ، مثل ممنوع بودن فعالیت خواننده های زن ، ممنوع بودن همخوانی کردن خانم ها و . . . اما همه این عوامل باعث ناامید شدن نگین نشد. او موسیقی را نزد بابک ریاحی پور یاد گرفت. شروع جدی و تازه او از آشنایی با کاوه یغمایی شکل گرفت با حمایت کاوه یغمایی از نگین پارسا او توانست بیشتر رشد کند.

نگین پارسا

همکاری با بنیامین بهادری

او از کنسل شدن اجرایش با بنیامین بهادری در یکی از شهرهای ایران سخن می گوید و نظر به این دارد که مردان خواننده در ایران حاضر نیستند با خانم ها کار کنند چون این کار باعث سانسور شدن کارهایشان می شود. با تمام این اوصاف او از اتفاق های خوب در دنیای موسیقی زنان در ایران حرف می زند و به آن ها امید دارد و از حمایت و رشد بین بانوان خوشحال است.نگین پارسا دوست ندارد همراه با گروه خودش روی استیج برود و برای بانوان کنسرت بگذارد ، چون به نظرش علاقه به موسیقی راک بین مردم ایران کم است چه رسد به این که آن ها به جمعیت خانم ها هم محدود کنیم. او با شهره سلطانی در زمینه موسیقی همکاری هایی داشته است. نگین پارسا در حال جمع کردن گروه راک خودش است و برای آینده اش برنامه هایی دارد و به آن ها امیدوار است.

نگین پارسا

نگین پارسا درباره سابقه فعالیتش در زمینه موسیقی به خبرنگاران گفت: موسیقی را از کودکی با ساز گیتار آغاز کردم و در ادامه به آهنگ‌سازی روی آوردم و اولین قطعه‌ام را در هجده سالگی ساختم که ایمان حجت آن را تنظیم کرد. در ادامه زیر نظر بابک ریاحی‌پور و کاوه یغمایی به صورت حرفه‌ای وارد عرصه موسیقی شدم. با بسیاری از خواننده‌ها از جمله کاوه یغمایی، رضا صادقی و بنیامین بهادری به عنوان نوازنده و همخوان همکاری داشته‌ام و در حال حاضر برای جمع‌آوری یک گروه راک تلاش می‌کنم و هدفم منتشر کردن قطعات شخصی‌ام است.پارسا درباره فعالیت بانوان در عرصه موسیقی گفت: درست است که محدودیت‌هایی برای فعالیت بانوان وجود دارد اما تا به امروز هیچ مانع خاصی برای فعالیت من در موسیقی نبوده و هیچ واکنش تهاجمی را شاهد نبوده‌ام. شخصاً تلاش زیادی کرده‌ام. گمان می‌کنم موفق و تأثیرگذار بوده‌ام و تابوهای زیادی را شکسته‌ام.

نگین پارسا

ازدواج نگین پارسا

نگین پارسا در سال 1390 با استادش بابک ریاحی پور وارد رابطه عاشقانه شد و بعد از 1 سال با هم ازدواج کردند.

بابک ریاحی پور همسر سابق مهتاب کرامتی است و نوزانده و آهنگساز است.

نگین پارسا

فیلم همخوانی نگین پارسا با حمید عسکری در کنسرت برج میلاد

نگین پارسا که در کنسرت 10 بهمن حمید عسکری در کنسرت برج میلاد حضور داشت، قطعه کجای دنیامی را خواند که میکروفنش را قطع کردند و حمید عسکری میکروفن خودش را به او داد.

مطالب مشابه را ببینید!