مجله تاپ‌ناز‌

هرگز در اطراف چشم عمل های زیبایی انجام ندهید

عمل جراحی اطراف چشم

بعضی از جراحی های زیبایی و ترمیمی در اطراف چشم خطرناک هستند و می توانند بینایی چشم را مختل کنند.

جراحی زیبایی اطراف چشم و عوارض آن

دبیر علمی گروه تخصصی پلاستیک و ترمیمی چشم در بیست و چهارمین کنگره سالانه چشم پزشکی ایران گفت:دستکاری و اعمال جراحی و غیرجراحی که به منظور زییابی و ترمیمی در نواحی اطراف چشم می تواند بینایی را مختل کند.

عمل جراحی اطراف چشم

مضرات جراحی زیبایی اطراف چشم

اگر اطلاعات کافی از وضعیت چشم و ساختمان اطراف آن وجود نداشته باشد بینایی تحت تأثیر قرار می گیرد به عنوان مثال اگر کسی بخواهد جراحی زیبایی لیفت ابرو انجام بدهد یا گونه هایش را بالا بکشد باید بررسی کافی در مورد حرکت چشم و غدد اشکی آن قبل از عمل انجام شود.
استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد:جراحی می تواند به اعصاب و حرکت عضلاتی چشم و غدد اشکی آن صدمه بزند و مشکلاتی را برای بینایی به وجود آورد
وی افزود:در همین راستا اعمال جراحی زیبایی که توسط گروه های تخصصی مختلف انجام شده است، در صورتی که پیش از انجام عمل معاینات چشم لحاظ نشده باشد، با وجود موفقیت زیبایی، مشکلاتی را برای فرد به وجود آورده است.

همچنین بخوانید : عکسهایی از نحوه عمل جراحی زیبایی بینی +16

بر همین اساس این رشته فوق تخصصی برای اولین بار در آمریکا بنیان گذاری شد که، پس از آن در اروپا نیز این مسئله دنبال شد و در ایران نیز تاریخچه جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم به سالها قبل برمی گردد که استادان مجربی در این زمینه فعالیت داشته اند.
فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم گفت:انجمن فوق تخصصی جراحان پلاستیک و ترمیمی چشم ایران زیرنظر انجمن چشم پزشکی ایران همزمان با تشکیل اولین هیأت مدیره در سال 87 فعالیت خود را آغاز کرده و تا امروز ادامه داده است که هر سه سال یکبار، هیأت مدیره از میان اعضای آن انتخاب می شود.

دبیر علمی گروه تخصصی پلاستیک و ترمیمی چشم بیست و چهارمین کنگره چشم پزشکی ایران یادآور شد:دوره فلوشیپ فوق تخصصی پلاستیک چشم به صورت ادغام شده با استرابیسم از چندین سال قبل در بیمارستان شهید لبافی نژاد وجود داشته است منتها این رشته به طور مستقل و به عنوان پلاستیک و ترمیمی چشم توسط وزارت بهداشت تصویب و از سال 88 در بیمارستان رسول اکرم(ص) زیرنظر اینجانب تاسیس شد و تاکنون 5 فارغ التحصیل داشته است.
وی افزود:به تازگی نیز بیمارستان فارابی مجوز تربیت این رشته فوق تخصصی را گرفته است که آنها نیز یک نفر فارغ التحصیل سالانه خواهند داشت.
دبیرعلمی و عضو هیأت برد انجمن فوق تخصصی پلاستیک و ترمیمی چشم خاورمیانه و آفریقا گفت:تاریخچه این انجمن به زمانی برمی گردد که اینجانب به همراه تعدادی از افراد در زمینه فوق تخصص فعالیت داشته و از مصر، عربستان سعودی، امارات، تونس و لبنان بودند در سال 2009 این انجمن را در سطح خاورمیانه و آفریقا تشکیل دادیم که خوشبختانه فعالیت های آنها در سطح خاورمیانه و آفریقا جهت آموزش جراحی و ترمیم چشم ادامه دارد.

وی با بیان برنامه های ایشان در کنگره بین المللی چشم اظهار داشت:کارگاهی در این کنگره با موضوع حجم گذاری در صورت خواهم داشت که مربوط به تزریقات فیلرها و چربی ها و انواع تزریقات برای حجم دادن در نواحی صورت خواهد بود. در این کارگاه طی آموزش چربی ها و فیلرها و تزریق آنها، معاینات چشم قبل از عمل جراحی نیز بررسی می شود تا از عوارض بینایی جلوگیری کنیم. میز صبحانه همراه با استادان نیز در مورد جوانسازی صورت برگزار خواهد شد و طی آن، روش های جوان سازی صورت به بحث گذاشته می شود.

همچنین چند سخنرانی در کارگاه ها و سمپوزیم های مختلف در باره بیماری های التهابی حدقه و مقایسه جراحی آندوسکوپی مجاری اشکی با جراحی های سنتی خواهم داشت. در بخش مقالات آزاد نیز، آخرین مقالات تیم مرکز تحقیقات ترمیمی و پلاستیک چشم که در ژونال های معتبر آمریکا به چاپ رسیده است ارائه خواهد شد. دو مورد از این مقالات مربوط به روش درمانی جدید ارائه شده برای یک نوع خاص از تومورهای حدقه (اربیت) در دنیا و روش جدید برای جلوگیری از عوارض جراحی بلفاروپلاستی (پلاستیک پلک) خواهد بود.
بیست و چهارمین کنگره سالیانه انجمن چشم پزشکی ایران 10 تا 13 آذر93 در سالن همایشهای رازی برگزار می شود.

مطالب مشابه را ببینید!