نان جو بهترین نان برای کاهش وزن و خوش اندام شدن بدن

نان جو

بهترین نان برای کاهش وزن کدام است؟ نان جو یکی از بهترین نان ها برای کاهش وزن و خوش اندام شدن است که در این مطلب با خواص بی نظیر آن آشنا می شویم.

کدام نان برای کاهش وزن مناسب است؟

نان پایه ثابت تغذیه خیلی از افراد است که انتخاب درست آن ضامن سلامتی است و می تواند بسیار پر خاصیت باشد و حتی باعث کاهش وزن شود. وقتی که رژیم غذایی متناسب را دنبال می کنید و یا در رژیم هستید و نان سفید را به عنوان غلات اصلی مصرف می کنید شما به سختی لاغر می شوید و یا خیلی راحت چاق می شوید و مطالعاتی که در این زمینه شده را در زیر می خوانید.

کدام نان باعث کاهش وزن می شود؟

محققان پس از انجام آزمایش روی 9200 انسان در اسپانیا و ارپوای مرکزی در مورد عادت 5 ساله آنها در غذا خوردن به این نتیجه رسیند که افرادی که ز نان های تیره رنگ در کنار نان های سفید استفاده کرده اند کمتر در معرض ریسک اضافه وزن قرار می گیرند این در حالی است که افرادی که نان اصلی مصرفی آنها سفید می باشد 40 درصد بیشتر مستعد اضافه وزن هستند.

نان خیلی سریع می تواند باعث اضافه وزن شود و دلیل اصلی آن کربوهیدرات و فیبر موجود در نان است.

پروفسر گونزالس استاد دانشگاه ناوارا اسپانیا معتقد است که نان سفید دو واحد پروتزین بیشتر در روز محسوب می شود و پروتئین بیشتر برابر است با افزایش وزن بیشتر.

نان جو نان تیره مناسب برای کاهش وزن و تناسب اندام

نان جو یکی از غلات بسیار عالی و مفید است که ارزش غذایی زیادی دارد و به عنوان یک عذای کامل شناخه می شود و در سال های دور بیشتر مصرف می شود و امام صادق (ع) می فرمایند :خاصیت های غذایی و درمانی با ارزشی در نان جو وجود دارد، به همین دلیل طعام حضرت رسول اکرم (ص) تا آخر عمر از نان جو خالی نبود. نان جو همچنین به دلیل وجود کربوهیدرات های پیچیده می تواند از بروز گرسنگی جلوگیری کند و شاید همین یک مورد برای اثبات تاثیر آن در لاغریو کاهش وزن کافی باشد.

 

خواص مهم دیگر نان جو برای سلامت بدن

  • کاهش کلسترول خون
  • جو نرمی استخوان کودکان را از بین می‎برد.
  • پیشگیری از سفیدشدن مو .
  • مفید برای کم خونی .
  • برای رفع منافذ باز پوست و زیباشدن آن آرد و را با آب خیار خمیر کرده به صورت ماسک روی صورت بگذارید.
  • برای رفع خارش‎های جلدی پوست آرد جو را در سرکه پخته بر پوست بمالند.
  • برای درمان زخم‎های بدخیم آرد جو را با زرده تخم‎مرغ مخلوط کرده روی زخم بمالید.
  • برای رفع ورم پستان آرد جو را با سرکه خمیر نموده با روغن کرچک خمیر کنید به صورت ضماد بگذارید این ضماد برای ورم چشم و زیر گلو نیز مفید می‎باشد.

بهتر است از همین امروز نان جو را هم در برنامه غذایی خود قرار دهید و از خواص بیشمار آن بهره ببرید.

مطالب مشابه را ببینید!