استقبال اوباما و همسرش از ملالی یوسف زای

اوباما و همسرش از ملاله یوسف زای در کاخ سفید استقبال کردند

ملالی یوسف زای

رئیس جمهور آمریکا و همسرش، روز جمعه، با «ملاله یوسف زای» دختر نوجوان پاکستانی و کاندیدای جایزه صلح نوبل، در کاخ سفید دیدار کردند.

«باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا و همسرش «میشل اوباما»، عصر جمعه، با ملاله یوسف زای، فعال 16 ساله پاکستانی که سال گذشته از یک سو قصد طالبان جان سالم به در برد، دیدار کردند.

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد، اوباما و همسرش در این دیدار اعلام کردند ملاله که روز پنجشنبه جایزه ساخاروف پارلمان اروپا را دریافت کرد، «به نحوی تاثیر گذار و چشمگیر» برای کمک به آموزش دختران نوجوان پاکستانی اقدام می کند. در این دیدار که «مانیا» دختر بزرگ اوباما نیز حضور داشت.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: « آمریکا برای بزرگذاشت شجاعت ملاله و عزم وی برای ارتقای حق تحصیل همه دختران پاکستانی و تحقق رویاهای آنها، به مردم پاکستان و بسیاری دیگری از مردم سراسر جهان ملحق می شود. ما از تلاش های ملاله برای کمک به تحقق این رویاها استقبال می کنیم.»

ملاله یوسف زای در تاریخ 9 اکتبر 2012 توسط یکی از شبه نظامیان طالبان در «مینگورا» در شمال غربی پاکستان هدف تیراندازی قرار گرفت. او که از این حادثه جان سالم به در برد برای مداوا به انگلیس منتقل شد.

مطالب مشابه را ببینید!