مجله تاپ‌ناز‌

کهنه بچه بهتر است یا پوشک؟ کهنه چه فوایدی نسبت به پوشک دارد؟

فواید کهنه نسبت به پوشک بچه

چور از کهنه بچه استفاده کنیم؟ بعد از گران شدن قیمت پوشک، این جمله بیار در اینترنت جستجو می شود، کهنه بچه هنوز هم می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، اگر به سایت های معروفی مانند لایف هک و ویکی هو سری بزنید آموزش های زیادی در مورد استفاده از کهنه بچه وجود دارد و این بدین معنا است که کهنه بچه هنوز هم کاربرد دارد، امروز فواید کهنه بچه نسبت به چوشک بچه را به شما می گوییم.

 

دلیل استفاده از پوشک پارچه ای

استفاده از پوشک پارچه ای زمانی باعث عذاب و گرفتاری بود، امروزه حتی بیشتر از قبل هم دیده می شود. هنوز تعداد زیادی مارد وجود دارد که به فضای مجازی و اینستاگرام سری می زنند و در مورد نحوه کهنه پیچ کردن و پوشک کردن نوزاد بچه خود مطلبی را پیدا می کنند اما شاید دست خالی برگردند.

اگر می خواهید در زمینه مراقبت از نوزاد پیشرو باشید، در مورد استفاده کردن از پوشک پارچه ای باید اطلاعات بیشتری داشته باشید.

برای عده ای خانم ها این نوستالژیک است و یاداور زمانی است که مادرشان آنها را با پارچه پوشک می کرد. بعضی از خانم ها هم فقط به دلیل حفظ محیط زیست این نوع پوشک را انتخاب می کنند و سایرین نیز به دلیل صرفه اقتصادی طالب کهنه هستند. بعضی از زنها هم اصلا کهنه شستن را دوست دارند که مایه تعجب است.

استفاده از کهنه بچه, آموزش بستن کهنه بچه به جای پوشک

استفاده از کهنه به جای پوشک

دراین دنیای پهناور همه ی نوع آدمی پیدا می شود از عادی گرفته تا عجیب‌وغریب! بـه مادرانی کـه بـه فکر استفاده از پوشک پارچه اي هستند، باید بگویم قدم در راه خوبی گذاشته‌ اند و بـه سرزمین پوشاک کوچک بامزه‌ اي وارد شده‌اند کـه دیگر پا ازآن بیرون نخواهند گذاشت. مـا قطعا نمیتوانیم بـه اندازۀ کافی و وافی از خوبی‌هاي این شیء معرکه کـه پارچه نام دارد تعریف کنیم.

 

با ذکر این نکته، باید یادآور شویم کـه با این حال لشگری از مادر ها هستند کـه این فکر بـه ذهن‌شان می آید چی؟ دوباره پوشک پارچه اي ؟ بله عزیزان! پارچه دوباره و بهتر از همیشه بـه دنیای کهنه پیچ کردن نوزادان بازگشته اسـت. استفاده از پوشک پارچه اي بـه نوعی برای همه ی فایده دارد، و کسی از استفاده‌ي آن‌ پشیمان و ناامید نخواهد شد. برای این گفته خود دلایلی داریم کـه با شـما در بین میگذاریم.

 


 

پوشک پارچه‌ اي حافظ محیط زیست اسـت

هرساله، حدود 5 میلیارد پوشک یک‌بار مصرف در آشغال‌ دان‌ هاي ایران ریخته می شود. بله، واقعا مقدار زیادی اسـت! البته، اگر با دلیل خودمان را توجیه کنیم کـه آن‌ها بـه سرعت تجزیه می شوند، آن وقت ممکن اسـت این مقدار برای یکسال آن قدرها هم بد نباشد. اما آن‌ها بـه این سرعت تجزیه نمیشوند. حدود 500 سال طول می کشد تا یک پوشک لاستیکی بطور کامل تجزیه شود.

پوشک هاي لاستیکی فراوانی وجود دارند و آشغال‌هاي ناشی از دور انداختن آن‌ها سیارۀ مـا را آلوده می کند. بـه علاوه، پوشک هاي پلاستیکی حاوی مواد شیمیایی بسیار زیادی هستند کـه چندان خوشایند مذاق مادر عزیزمان زمین نیست!

 

سالها پیش در تلاش برای تقبیح پوشک پارچه اي شرکت‌هاي تولید کننده‌ي پوشک‌هاي یک‌بار مصرف مطالعاتی انجام دادند تا ثابت کنند محصولات آنها از رقبای پارچه‌ اي‌ شان برای محیط زیست زیان آورتر نیستند.

 


 

مانع راش ناشی از پوشک کردن میشوند

اگر قبلا از پوشک یکبار مصرف استفاده کرده باشید، احتمالا با راش ناشی از پوشک آشنا هستید. چـه چیزی باعث آن می شود و چگونه می توان ازآن پیش گیری کرد؟ سوال خوبی پرسیدید. با آنکه راش پوشک میتواند بخاطر واکنش مواد شیمیایی موجود در پوشک یا آن‌هایي کـه در مواد کاغذی استفاده می شوند بـه وجود بیاید، این ناراحتی طبق معمول نتیجه‌ي حساسیت بـه وجود آمده بخاطر قرار گرفتن پوست در دسترس رطوبت بیش از حد اسـت.

 

وقتی بچه‌اي دریک پوشک یکبار مصرف مدفوع می کند، رطوبت آن روی پوستش می ماند. علی رغم تمام تبلیغاتی کـه در تلویزیون میبینید کـه نشان میدهد رطوبت از طریق آستر پوشک جذب میشود و روی پوست نوزاد نمی ماند، اما چنین نیست و آن محیط همان‌ گونه مرطوب می ماند. اگر تا بحال برای این‌کـه چک کنید بچه ادرار کرده اسـت یا نه، دستتان را داخل پوشک کرده باشید، این قضیه را خوب می دانید.

پوشک پارچه اي در واقع رطوبت را کاملا در لایه‌ي میانی جذب میکند کـه طبق معمول از مواد جاذب ساخته می شود، موادی مانند میکروفیبر و بامبو. بهمین دلیل، بـه ندرت در نوزادی کـه با پارچه پیچیده شده باشد شاهد راش پوشک خواهید بود. البته مطمئنا استثنائاتی هم برای این قاعده وجوددارد.

 


 

باعث اختلال در عملکرد غدد درون ریز میشوند

یادتان می آید اشاره کردیم کـه پوشک هاي یکبار مصرف حاوی مواد شیمیایی بسیار زیادی هستند؟ این قضیه واقعیت دارد، و بعضی ازآن‌ها برای کودک دلبند شـما کاملا مضر هستند. یکی از نگران کننده‌ترین مواد تشکیل دهنده‌ي پوشک هاي لاستیکی دیوکسین اسـت. این ترکیب شیمیایی از محصولات فرعی فرایند سفید کردن اسـت.

سازمان حفاظت از محیط زیست آن‌ها را در دسته‌بندی کارسینوژن‌هاي «مواد سرطان زا» بسیار سمی قرار می دهد. بله، یعنی باعث سرطان می شوند. وقتی آن پوشک‌هاي یکبار مصرف لاستیکی را تن نوزادمان میکنیم و اعضای خصوصی وی را در دسترس دیوکسین‌ها قرار می دهیم، در واقع خطراتی بیش از ابتلا بـه واکنش‌هاي پوستی رابه جان خریده‌ایم. چنین شایع اسـت کـه آن‌ها عملکرد سالم غدد درون ریز را دچار اختلال می کنند.

 

آن‌ها هم چنین سیستم ایمنی بدن را ضعیف میکنند، عملکرد کبد را تغییر می دهند، مانع عملکرد دستگاه تناسلی میشوند، و باعث اختلال در سیستم عصبی میشوند. چـه کسی هست کـه بخواهد چنین مواد مضری را در تماس با بدن نوزاد خود قرار بدهد؟ قطعا، در دنیای امروز گزینه‌هاي ارگانیک‌تری نیز برای پوشاک یک‌بار مصرف وجوددارد، اما حتی آن‌ها هم دارای مواد شیمایی هستند و برای محیط زیست چندان مناسب بـه حساب نمی آیند.

 


 

آموزش توالت رفتن به بچه را آسان می‌سازد

مـا میدانیم اکثر والدین وقتی انتظار در آغوش گرفتن فرزندشان را می کشند بـه آموزش دستشويي رفتن بـه نوزادشان فکر نمیکنند. باوجود این، آن زمان بسیار زودتر از انچه فکرش را بکنید فرا خواهد رسید، و وقتی فرا برسد، دل تان می خواهد کـه اینکار تا حد ممکن ساده باشد. بـه هرحال، این شـما هستید کـه باید کثیف کاری‌هاي بچه را تمیز کنید.

 

وقتی اکثر والدینی کـه بچه‌ رابا پارچه پوشک میکنند بـه مرحله‌ي آموزش دستشويي رفتن می رسند، می‌فهمند کـه پوشک پارچه اي مثل لباس زیر واقعی آسان و آسان بالا و پایین نمی شوند، و آن‌ها بـه دنبال راه حلی برای این معضل میگردند. قطعا، گزینه‌هاي بالا کشیدنی از جنس پارچه‌ وجود دارند، اما تعداد زیادی از والدین نمیخواهند پول اضافی صرف آن‌ها کنند چرا کـه معتقدند بچه‌شان بزودی می تواند بطور کامل با پوشک خداحافظی کند و دستشويي رفتن را یاد بگیرید.

استفاده از کهنه بچه, آموزش بستن کهنه بچه به جای پوشک

مزایای استفاده از کهنه بچه

بنابر این، تعداد زیادی از والدین نوزادان کهنه پیچ شده با پارچه تصمیم می گیرند کـه راه حل تمرین دستشويي رفتن راکه سریع اسـت و کمی کثیف کاری دارد انتخاب کنند. بـه عبارت دیگر، پوشک‌ها را بردارید و آن‌ها را داخل کشو دراور بگذارید تا این‌کـه فرزند کوچک و لخت‌ي شـما بفهمد و درک کند کـه باید موقع دفع مدفوع و یا ادرار کردن بـه دستشويي برود.

 


 

میتوانید با بیرون زدن «نشت» گندکاری نوزاد خداحافظی کنید

اجازه دهید شـما را در جریان یکی از بهترین رازهای سری نگه داشته شدۀ پوشک پارچه اي بگذارم. همه ی‌ شـما با آن بیرون زدن «نشت» گندکاری نوزاد از پشت پوشک لاستیکی آشنا هستید؟ بله… آشنا هستید… همان چیزی کـه لباسی راکه ماه‌ها منتظر پوشیدنش بوده‌اید لکه‌دار میکنند؟

همان نوعی کـه قبل از بوییدن و از شدت چندش بخود لرزیدن، می بینید و باید بـه فکر عوض کردنش باشید. بله، همین لکه‌ها منظورمان اسـت. در دنیای پوشک پارچه اي خبری ازآن لکه‌ها و نشتی‌ها نیست. شوخی نمی کنم. خود مـن هم نمی خواستم آنرا باور کنم.

 

آخر می دانید، اگر ثابت میشد پوشک پارچه اي مانع نشت و بیرون زدن گندکاری نوزاد هستند، آن وقت بـه این معنی بود کـه قبلا کاملا کار غلطی را انجام می‌داده‌ام. رفقا، مـن قبلا کاملا کار غلطی را انجام می‌دادم! پوشک پارچه اي وجود دارند. بنابر این، دیگر دلیلی وجود ندارد کـه والدین بعد از نشت کثیف کاری دوباره، لباس‌هاي نوزاد را عوض کنند. اما یادتان باشد، انتخاب با خود شـما اسـت!

 


 

جای مدفوع داخل دستشويي اسـت

گاهی، مـا والدین واقعا دلمان می خواهد بی خیال ایده‌هاي جدید و جای گزین شویم و بـه همان عرف‌هاي جامعه بچسبیم. اما راستی چرا اینکار را میکنیم؟ شاید، بخاطر آن اسـت کـه کار ساده‌اي اسـت. اگر بـه گذشته نگاهی بیندازیم، میتوانیم ببینیم کـه پوشک پارچه اي در واقع شروع تمام ماجرای کهنه پیچ کردن بچه‌ها بوده‌اند. مـا فقط داریم بـه ریشه‌هاي خود باز میگردیم بـه زمانی کـه پوشک‌ها کم‌خطرتر و پاک‌تر بودند و استفاده ازآن‌ها آسان تر بود.

 

این مـا رابه هدف استفاده از پوشک می رساند. شـما آن مدفوع و ادرار را جایی خالی میکنید، درست اسـت؟ شکی وجود ندارد کـه مـا آدم‌هاي بالغ می دانیم باید روی فضولات خود سیفون دستشويي را بکشیم. بـه دلایلی، وقتی بحث از بچه‌ها میشود، فکر میکنیم کـه باید مدفوع و ادرارشان قاطی آشغال‌ها بیرون انداخته شود. اما دقیقا بهمین خاطر اسـت کـه محل‌هاي دفن آشغال‌ي مـا ازآن‌ها انباشته می شوند، نه؟

 

پس، آيا مـا واقعا با دور انداختن مدفوع در بین آشغال‌ها بجای ریختن آن داخل دستشويي بـه کسی لطفی میکنیم؟ می دانیم، فکرِ با دست پاک کردن مدفوع نوزاد از روی پوشک هیچ فکر جالبی نیست. باور بکنید یا نه، بچه‌هایي کـه از شیر مادر تغذیه می کنند اصلا بـه نگه داری و مراقبت چندان زیادی نیاز ندارند. مدفوع آن‌ها محلول در آب اسـت. آن پوشک‌ها را میتوان مستقیما شستشو داد.

 


 

آن‌ها تمام نوزادان آینده را نیز پوشک خواهند کرد

مقرون بـه صرفه بودن پوشک پارچه اي حتی بیشتر از اینها نیز هست، چون می توانید بیش از یک نوزاد رابا آن‌ها پوشک کنید. در حالیکه والدینی کـه پوشک لاستیکی یکبار مصرف را انتخاب میکنند برای هر نوزاد بیش از صدهزار تومان خرج میکنند، والدین کهنه‌پیچ کننده با پوشک پارچه‌اي هرگز وادار نیستند از همان سرمایه‌گذاری اولیه پول بیشتری خرج کنند  سرمایه‌ گذاری کـه در بدو امر درصدی از 100،000 تومان خواهد بود!

حالا هزینه را برای خانواده‌اي کـه سه نوزاد دارد حساب کنید. چیزی بین 240 تا 300 هزار تومان صرف خرید پوشک هاي یک‌بار مصرفی میشود کـه برای سلامتی نوزاد و سیاره‌مان مضر هستند. آن رابا 40 – 50 هزار تومانی کـه صرف خریدن پوشک پارچه اي می شود مقایسه کنید. آیا هنوز هم بـه نظرتان پوشک هاي یکبار مصرف فایده‌اي دارند؟ حدس بزنید نکته‌ي بعدی چیست؟

 

وقتی بـه این نتیجه رسیدید کـه دیگر توانایی بارداری دوباره نخواهید داشت یا نمیتوانید از پس هزینه‌هاي زایمانی دیگر بر بیایید، میتوانید پوشک‌ها را بفروشید و کمی از پولی راکه ابتدا خرج کرده بودید دوباره بـه دست بیاورید.

 

اگر بـه سمت مادر شدن پیش میروید و شـما و پدر بچه بخاطر هزینه‌ها استرس دارید، این راه حل شمارۀ 1 اسـت کـه میتوانید با آن هزینه‌هاي نوزاد تازه متولد شده را تاحدود بسیار زیادی کاهش دهید.

 


 

پوشک های بد بو دیگر به قصه‌ها پیوسته‌ اند

بسیار خب، این یکی کمی بـه ماجرا آب و تاب داده اسـت. نه، پوشک پارچه اي نمی تواند بـه نحوی جادویی باعث شود مدفوع یا ادرار بو ندهد. اما، وقتی صحبت از پوشک‌ها و کودک‌تان می شود، اگر لباس بـه تن کرده اسـت، باید کمی بیشتر هوشیار و مراقب باشید. چرا؟ برای آنکه آن بوی گند و زننده‌ تمام فضای اتاق را پر نکند. باور کنید یا نکنید، همیشه این مدفوع بچه نیست کـه بویش همه ی جا را بر می‌دارد.

استفاده از کهنه بچه, آموزش بستن کهنه بچه به جای پوشک

پوشک بهتره یا کهنه بچه؟

در واقع، بـه نحوه‌اي کـه مدفوع بچه با مواد شیمیایی کـه در پوشک‌هاي یکبار مصرف وجود دارند واکنش نشان می دهد بستگی دارد. این‌کـه این مورد تعمدا توسط تولیدکنندگان پوشک اتفاق افتاده اسـت یا نه محل بحث و تحقیق اسـت. باوجود این، پوشک پارچه اي خیلی کمتر از یک‌بار مصرف‌ها بو میدهد!

 


 

انها بسیار آسان تر هستند

چون حالا دیگر در مورد پیدا کردن بهترین پوشش و بـه دست فراموشی سپردن راش‌هاي پوشک حسابی اطلاعات کسب کرده اید، دیگر تعجب نخواهید کرد کـه بدانید پوشک پارچه اي برای کودک شـما پوشیدنش بسیار آسان‌تر اسـت. اغلب، مـا این مسئله را بدیهی می‌انگاریم کـه کودک‌مان نمی تواند با مـا صحبت کند و احساسش را بیان کند و بگوید کـه آیا احساس اسانی دارد یا نه.

استفاده از کهنه بچه, آموزش بستن کهنه بچه به جای پوشک

استفاده از کهنه به جای پوشک

اما وقتی فکرش را می کنید، می‌پرسید از کجا میدانیم؟ فقط بخاطر آن کـه هرگز چیز بهتری را تجربه نکرده‌ایم بـه معنی آن نیست کـه چیز بهتری وجود ندارد. خب مامان‌ها، آیا شـما ترجیح می دهید زیرشلواری «شورت» بپوشید یا یک پوشک گنده‌ي مخصوص بزرگسالان یا نوار بهداشتی؟ بـه آن خوب فکر کنید.

 

بجای آنکه فرض کنید بخاطر نداشتن جای گزین آن‌ها تنها انتخاب‌تان هستند، سعی کنید برای آن‌ها جایگزینی پیدا کنید. پوشک پارچه اي را امتحان کنید. شاید مناسب حال شـما بودند. شاید هم نباشند. بـه هرحال، از این‌کـه امتحان کرده اید و درس‌هاي ارزشمندی درباره‌ي پوشک کردن بـه روش قدیمی، و روش جدید یاد گرفته‌اید خوشحال خواهید بود.

 


 

آیا میشود لطفا دربارۀ ظاهر زیبا و با مزۀ آن حرف بزنیم؟

باور کنید یا نکنید، یکی از دلایل اصلی کـه والدین پوشک پارچه اي را ترجیح میدهند صرفا بخاطر دیدن آن‌ها بر تن بچه‌هاي دیگران اسـت و از ظاهر زیبا و دوست داشتنی آن بـه وجد آمده‌اند. چـه کسی هست کـه عاشق باسن قلمبه‌ «نوزاد» نباشد؟ یک چیزی در آن باسن کهنه پیچ شده‌ي بدن نوزاد کوچک شان هست کـه مـا ازآن بی‌خبر هستیم!

استفاده از کهنه بچه, آموزش بستن کهنه بچه به جای پوشک

آموزش استفاده از کهنه بچه

علاوه بر جذبه‌اي کـه دارند، پوشک پارچه اي انواع و اقسام رنگ‌ها، پارچه‌ها و الگوها را دارد. آن‌ها برای کسب و کارهای کوچک نیز مفید هستند چراکه آن‌ها را از مادرانی کـه کار در منزل انجام میدهند و برای بچه‌ي خودشان هم پوشک درست می کنند خریداری میکنیم. بله، این یعنی آنکه شـما میتوانید عملا هر پوشکی راکه دل تان می خواهد و از هر جنسی و با هر لوگو یا نوشته‌اي روی آن انتخاب کنید.

 

تعداد زیادی از مادر ها و پدرها فقط بخاطر همین موضوع از این پوشک‌ها خوششان می آید. بعنوان مثال، یک مادر کمال طلب و ایده‌آل گرا را درنظر بگیرید کـه نگران مراقبت متخصصان و حرفه‌اي‌ها از فرزندش اسـت یا حتی این‌کـه متخصص اطفال ممکن اسـت نتواند کهنه‌ي فرزند دلبندش را عوض کند. چنین مادری طبق معمول قبل از هر چیزی باید مطمئن شود کـه پوشک را از لیست خرید لوازم بچه جا نینداخته اسـت.

 


 

آن‌ها دلیلی میشوند کـه مادر برای بچه شلوار ماکسالون بخرد

اسم شلوار ماکسالون را نشنیده‌اید؟ پس حسابی از مرحله پرت هستید دوست مـن! این شلوارهای کشی عالی برای بچه‌ها مثل ساق‌پوش هستند، اما نکته‌اي وجوددارد – آن‌ها مخصوص بچه‌هایي درست شده‌اند کـه پوشک پارچه اي میپوشند. پارچه‌ي اضافه در منطقه‌ي نشیمنگاه آنرا دقیقا بـه همان چیزی تبدیل میکنند کـه مناسب پوشک پارچه اي هستند.

 

چون، راستش را بخواهید، بعضی از برندهای لباس بچه بـه این قضیه فکر نکرد‌ه‌اند و بهمین خاطر لباس بـه تن بچه خوب جفت و جور نمیشود. آیا نگران این موضوع هستید؟ نگران نباشید. فکر می کنید کودک شـما وادار خواهد بود تمام مدت ماکسالون بپوشد و پوشیدن شلوارهای جین اندامی را کاملا بـه فراموشی بسپارد؟

استفاده از کهنه بچه, آموزش بستن کهنه بچه به جای پوشک

نه! لابد فقط دل‌تان میـــخواهد سایز آن رابه قدری افزایش بدهید کـه فضای بیشتری برای بادکردگی داشته باشد. بعنوان مثال، در بعضی از برندها برای رفع این مشکل بادکردگی ممکن اسـت لازم باشد یک کودک ۶ ماهه شلوار ۹ ماهه‌ها را بپوشد. اینکار واقعا ساده اسـت، و پوشک پارچه اي از زاویه‌ي پشت هر شلواری نیز بسیار جالب تر بنظر می رسند.

 


 

آن‌ها باعث می شوند مادر پول پس انداز کند

هیچ بحثی در اینباره وجود ندارد. پوشک‌هاي پارچه ‌اي قطعا ارزان‌ترین راه کهنه پیچ کردن بچه‌ّها هستند. اما آن‌ها می توانند پر هزینه‌ترین نیز باشند، اگر جلوی خودتان را نگیرید و بی‌رویه و بدون حساب و کتاب مدام از این پوشک‌ها بخرید. شاید احمقانه بنظر برسد، اما مواظب باشید، چون آن‌ها از انچه فکر میکنید جذاب‌تر و اعتیادآورتر هستند.

 

بیایید مسئله را بازتر کنیم. برای پوشک کردن یک بچه‌ي ۲.۵ ساله با پوشک‌هاي یکبار مصرف برندی رایج، پدر و مادر بچه باید 1.320.000 تومان هزینه کنند. اگر والدین بچه طرفدار برند خاصی از پوشک باشند یا بـه دنبال انتخاب‌هاي ارگانیکی کـه درباره‌ي آن‌ها صحبت کردیم، این امر می تواند بـه اسانی بـه هزینه کردن مبلغ دیگری ختم شود. مـن میتوانم بـه جرات بشما بگویم برای فرزند سومم مبلغی بسیار کمتر از این را هزینه کردم!

استفاده از کهنه بچه, آموزش بستن کهنه بچه به جای پوشک

چرا کـه از پوشک پارچه اي استفاده کردم و توانستم هزینه‌ها را تا میزان بسیار قابل توجهی مدیریت کنم. در اینترنت ودر فضاهای مجازی گروه‌هاي بسیار زیادی هستند کـه میتوانید ازآن‌ها پوشک‌هاي دست دوم و خانگی «دست ساز» تهیه کنید. اینکار باعث صرفه جویی بیشتری در پول شـما خواهد شد.

 


 

یک پوشک سفت و محکم کودک را آرام نگه می‌دارد

در مقطعی، بنظر میرسد دیگر نمی توانید بـه آن نوزاد کوچک شیرینی کـه وی را بدنیا آوردید کمک کند یا این‌کـه او خودش خیلی از کارهایش را انجام میدهد. اول کـه بدنیا می آیند حتی قادر نیستند سرشان را بالا نگه دارند، و ظرف چند ماه، شروع میکنند بـه کشیدن و کندن برچسب‌هاي روی پوشکشان. هر پدر و مادری میداند کـه نگه داشتن پوشک روی بدن کودکی کـه یادگرفته اسـت چگونه آنرا باز کند چقدر کار دشواری اسـت.

 

برای بچه‌ها می تواند بازی کاملا سرگرم کننده و جذابی باشد. اما برای مـا، این مسئله تفاوت بین استراحتی آرام اسـت -وقتی کـه آن‌ها در حال چرت زدن هستند، و پیدا کردن‌شان در حالیکه بعد از چرت زدن در مدفوع خود غلت زده‌اند! اگر بـه دنبال راهی برای این هستید کـه کودک‌تان دیوارهای مهد کودک رابا مدفوع خودش نقاشی نکند، چاره‌ي کار پوشک پارچه اي اسـت.

 


 

می تواند باعث شود مادر ها دوست جدید پیدا کنند

برای تعداد زیادی از مادر ها، بارداری و مادر بودن برهه‌اي را در زندگی‌شان رقم می زند کـه دیگر باید با بعضی از دوستان قدیمی خداحافظی کنند و بـه تعداد زیادی از افراد جدیدی کـه می آیند تا در دل سخت‌ترین سال‌هاي زندگی‌شان – مادر بودن – بـه آن‌ها سر بزنند درود کنند. اگر بـه دنبال راهی برای ارتباط با دوستان جدید می گردید، پارچه می تواند همان راه مد نظرتان باشد.

 

هیچ چیزی مثل پیدا کردن یک مادر دیگر کـه علایقی مشابه شـما دارد و همان کارهایی کـه شـما برای کودک‌تان میکنید را برای فرزندش انجام می دهد نیست. بالاخص، داشتن دوستانی کـه خودشان مادر هستند و شـما رابه خاطر تصمیمات و انتخاب‌ هاي‌ تان سرزنش نمی کنند، و شـما هم خودتان را ملزم بـه قضاوت کردن آن‌ها نمی بینید خودش یک موهبت بزرگ اسـت.

 

و فقط محض این‌کـه ممکن اسـت دچار سوء تفاهم شده باشید عرض می کنم کـه، نه، شـما وادار نیستید فقط و فقط بـه پوشک پارچه اي فکر کنید. شـما میتوانید هر کار دیگری کـه در دنیای مادری ودر جریان اصلی مد و فشن وجوددارد انجام بدهید، ودر عین حال همان‌ گونه استفاده از پوشک پارچه اي را انتخاب کنید. این دو با یک دیگر تضادی ندارند.

 


 

فوق‌العاده مناسب و اندازه اسـت

پوشک هاي یک‌بار مصرف بخاطر آن کـه بیش از اندازه تنگ هستند، یا پایین‌شان کمی بیش از حد پف کرده اسـت مورد انتقاد هستند. مشکل هرچه باشد، مطمئنا تعداد زیادی از والدین باید حتماً قبل از پیدا کردن انچه برای‌شان مناسب و کارساز اسـت، پوشک یکبار مصرف را امتحان کرده باشند.

استفاده از کهنه بچه, آموزش بستن کهنه بچه به جای پوشک

این بـه معنی آن اسـت کـه والدین باید هزینۀ بسته‌ هاي پوشکی راکه متناسب و اندازه نیستند، و نشتی‌ هاي این پوشک ها کـه کودک‌شان را خوب نپوشانده اسـت تقبل و تحمل کنند. این بهای پی بردن بـه چیزهای مناسب و چیزهای نامناسب اسـت. در روی دیگر ماجرا، والدین کودکانی کـه با پارچه پوشک شده‌اند در می یابند کـه احتمال چنین تجربه‌ اي برای‌ شان بسیار کمتر اسـت.

 

قطعا، آن‌ها باید از برند و سبک پوشکی کـه با اندازه‌هاي کودک دلبندشان خوب جفت و جور باشد مطمئن شوند، اما بسیار ساده‌تر آن اسـت کـه با یک شماره پوشک امتحان کنند و اگر این پوشک اندازه نبود آن رابا سودی اندک بفروشند تا این‌کـه وادار بشوند کل هزینۀ یک بسته پوشک را از قبل بپردازند و بعد ببینند کـه همان پوشک اولی هم اندازه‌ و متناسب با سایز فرزندشان نیست.

مطالب مشابه را ببینید!