قهرمان المپیک در روز عشق اینگونه نامزدش را غافلگیر می کند! +عکس

اسکار پیستوریوس دونده معروف آفریقای جنوبی که به او لقب “تیغ‌با” داده اند در یک اقدام عجیب دوست دخترش را که می خواست او را با ولنتاین غافلگیر کند غافلگیرتر کرد.

قهرمان المپیک

سایت انگلیسی بی بی سی فارسی نوشت: جسد دوست دختر قهرمان پارالمپیک در ساعتهای اولیه صبح پنجشنبه، ۲۶ بهمن (۱۴ فوریه) در خانه او پیدا شد.

 اسکار پیستوریوس نماد پارالمپیک در دنیا و قهرمانی ملی در آفریقای جنوبی بود.

 پیستوریوس برنده ۸ مدال از جمله ۶ طلای پارالمپیک در رشته های دو ۱۱۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر است. او با شرکت در رشته دو ۴۰۰ متر و ۴ در ۴۰۰ متر امدادی در المپیک لندن اولین کسی است که هم در المپیک و هم در پارالمپیک شرکت کرده است.

 سخنگوی پلیس آفریقای جنوبی گفته است: “من تایید می کنم زنی در اثر تیراندازی در خانه اسکار پیستوریوس کشته شده است.”

 خانه اسکار پیستوریوس در حاشیه پرتوریا پایتخت آفریقای جنوبی و در شهرکی که به گفته سخنگوی پلیس کاملا امن و تحت حفاظت است، واقع شده و دروازه امنیتی آن اجازه ورود به افرادی غیر از ساکنان شناخته شده شهرک را نمی دهد.

 بر اساس گزارش برخی رسانه های آفریقای جنوبی “ریوا اِستین کمپ” دوست دختر سی ساله پیستوریوس قصد داشته قهرمان دو را برای روز والنتاین غافلگیر کند اما پیستوریوس به تصور اینکه دزدی وارد خانه شده به او شلیک کرده است. احتمال اینکه استین کمپ با دزد اشتباه گرفته شده باشد در رسانه های محلی مطرح شده اما پلیس این موضوع را تایید نکرده است.

 اِستین کمپ که یک مانکن معروف آفریقای جنوبی بود، از سال گذشته با پیستوریوس دوست بوده و هفته گذشته در مصاحبه با ساندی تایمز، در توصیف پیستوریوس گفت که او “مردی بی نقص است که همیشه بهترین را برای دوست دخترش می خواهد.”

 به نظر می رسد پیستوریوس درباره امنیت خود نگرانی هایی داشته است.

او در مصاحبه با روزنامه دیلی میل پیش از بازیهای المپیک گفته بود که در کنار رختخوابش یک هفت تیر و کنار پنجره اتاق خوابش یک مسلسل قرار داده است.

 آفریقای جنوبی یکی از بالاترین آمار جنایت را در دنیا دارد و در آن کشور، نگهداری اسلحه برای امنیت شخصی امری رایج است.

 قبل از رسیدن ماموران پلیس، امدادگران در محل حادثه حاضر شدند اما استین کمپ در اثر اصابت چهار گلوله به سر و قسمتهای بالای بدنش، جان خود را از دست داده بود.

 پلیس آفریقای جنوبی در آخرین اظهارنظر در این مورد گفته شواهدی از ورود به زور به خانه دیده نمی شود و در زمان وقوع حادثه هم فقط پیستوریوس و استین کمپ در خانه بوده اند.

 سخنگوی پلیس گفت که پیش از این، اتفاقاتی در منزل پیستوریوس روی داده بود اما در این مورد توضیح بیشتری نداد.

با اینکه مدیر تبلیغات استین کمپ رابطه او را با پیستوریوس سالم توصیف کرده اظهارات پلیس تردیدی هایی را در این زمینه دامن زده است

 پیستوریوس بدون استخوان نازک‌نی متولد شده و در ۱۱ ماهگی، پزشکان هر دو پای او را با عمل جراحی قطع کردند.

 او با استفاده از پروتزهایی از جنس الیاف کربن در المپیک ۲۰۰۴ آتن در رقابتهای دو و میدانی پارالیمپیک شرکت کرد و در ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر رکورد دار جهان است.

 شبکه یورو نیوز هم گزارش داد: “رسانه های محلی این احتمال را مطرح کرده بودند که قهرمان دو و میدانی آفریقای جنوبی ممکن است مقتول را با یک دزد اشتباه گرفته باشد و به این دلیل به طرف او شلیک کرده باشد. اما همسایگان این زوج گفته اند که پیش از شلیک گلوله، صدای جیغ و داد را از خانه آنها شنیده اند.”

مطالب مشابه را ببینید!