آشنایی با الهه احمدی بانوی المپیکی ایران

الهه احمدی

الهه احمدی بانوی محجبه و نماینده شایسته بانوان ورزشکار کشورمان در رقابت های المپیک لندن ، با اختلافی ناچیز با نفر سوم از کسب مدال المپیک بازماند و به عنوان ششم این رقابت ها بسنده کرد .

 

الهه احمدی در رقابت های فینال تفنگ ۱۰ متر بادی با امتیاز ۱/۴۹۹ و اختلاف امتیاز ناچیز تنها ۴/۱ امتیاز با تیرانداز چین که نفر سوم المپیک شد با ارزشترین عنوان تاریخ ورزش تیراندازی ایران در رقابت های المپیک یعنی عنوان ششمی این رقابت ها را به نام خود ثبت کرد در این رشته دیگر تیرانداز اهل چین با امتیاز ۹/۵۰۲ اول شد نماینده لهستان با ۲/۵۰۲ امتیاز دوم ، دیگر تیراندازی از چین با ۵/۵۰۱ نفر سوم المپیک شد نفرات چک ، آمریکا ، الهه احمدی از ایران و تیراندازان آمریکا و روسیه در رده های بعدی این ماده قرار گرفتند .

الهه احمدی در فینال تفنگ بادی ۱۰ متر المپیک ۲۰۱۲

 elahe ahmadi

شایان ذکر است عنوان ششمی الهه احمدی نه تنها بهترین نتیجه تاریخ ورزش تیراندازی ایران در رقابت های المپیک که بهترین عنوان یک ورزشکار زن ایرانی در تاریخ این رقابت ها به حساب می آید .

البته احمدی در ۵ تیر نخست فینال عالی کار کرد اما در نیمه رقابت دو بار رکوردهایش به زیر ۱۰ نزول کرد تا شانس ایستادن روی سکوی المپیک را از دست بدهد .

مطالب مشابه را ببینید!