در سفر به باکو در آذربایجان سوغاتی چی بخریم؟

سوغاتی های شهر باکو در آذربایجان

یکی از جالب ترین بخش های یک سفر در هر شهری خرید سوغات آن شهر برای عزیزان و یا خودمان است. عادت خرید سوغاتی شاید یکی از بهترین عادت های ایرانیان باشد که از قدیم تا حال در بین ما وجود دارد.

در سفر به باکو در آذربایجان سوغاتی چی بخریم؟

 باکو، از مقاصد پر طرفدار در بین ایرانی ها هم محسوب می شود

باکو پایتخت کشور آذربایجان به دلیل حسن های زیادی که دارد، از مقاصد پر طرفدار در بین ایرانی ها هم محسوب می شود. به همین دلیل در این نوشتار می خواهیم شما را با سوغاتی باکو آشنا کنیم. همراه ما باشید:

استکان‌های شیشه ای (Armudu Glass)

شاید بتوان بهترین و مرسوم ترین سوغاتی باکو را استکان های شیشه ای (Armudu Glass) دانست که بخش مهمی از فرهنگ آذربایجان را تشکیل می دهند. اگر خواستید این استکان های زیبا را در باکو به عنوان سوغاتی باکو خریداری کنید، فرم گلابی شکل آن ویژگی متمایز کننده ی آن از بقیه ی استکان ها است.

در سفر به باکو در آذربایجان سوغاتی چی بخریم؟

 شاید بتوان بهترین و مرسوم ترین سوغاتی باکو را استکان های شیشه ای  دانست

قیمت این استکان ها از ۵ مانات (واحد پول آذربایجان) شروع می شود و در مواردی به ۱۵۰ مانات هم می رسد که بستگی به جنس استکان دارد (شیشه ای، چینی و یا نقره ای).اگر به دنبال خرید ارزان استکان های زیبای آرمودو در شهر باکو هستید باید به قسمت قدیمی شهر بروید.

فرش

یکی دیگر از سوغاتی های باکو، فرش است که می توانید آن را در مغازه های خاصی که در سرتاسر شهر پراکنده شده اند، خریداری کنید. مرغوب ترین و قدیمی ترین برند فرش آذربایجان، Azerkhalcha نام دارد که از سال ۱۹۲۸ میلادی تا حالا در حال تولید شدن است.

در سفر به باکو در آذربایجان سوغاتی چی بخریم؟

یکی دیگر از سوغاتی های باکو، فرش است که می توانید آن را در مغازه های خاصی خریداری کنید

نقاشی رنگ روغن (OIL PAINTINGS)

در ادامه ی این فهرست جذاب از سوغاتی باکو، سراغ سوغاتی بعدی این شهر که نقاشی های رنگ روغن هستند می رویم.

مشهورترین هنرمند نقاش آذربایجانی، Sabir Copuroglu نام دارد که برای کشیدن نقاشی نه از قلمو بلکه فقط از انگشتان خود استفاده می کند و آثاری که خلق می کند، واقعا خارق العاده هستند. خرید یکی از این نقاشی ها می تواند یک هدیه ی بسیار ارزشمند و خاص به کسی که برایتان مهم است، باشد.

کلاه و روسری

یکی از بهترین سوغاتی های باکو که می توانید به عنوان صنایع دستی خریداری کنید، روسری های ابریشمی بسیار زیبایی است که روی آنها نقش و نگارهایی جالب و منحصر بفرد وجود دارد. به این روسری ها، kelagayi می گویند. نقش بیشتر این روسری ها، بوته است که نمادی از آتش ( محافظت در برابر ارواح شیطانی) محسوب می شود.

ظرف های سفالی

یکی دیگر از انواع رایج صنایع دستی در آذربایجان، ظرف های سفالی هستند. بشقاب، کاسه و دسته های انار که از نمادهای اذربایجان است، از انواع این ظروف اند.

در سفر به باکو در آذربایجان سوغاتی چی بخریم؟

 یکی دیگر از انواع رایج صنایع دستی در آذربایجان، ظرف های سفالی هستند

خرید سوغاتی شهر باکو در آذربایجان

مطالب مشابه را ببینید!