مجله تاپ‌ناز‌

شامپو تریاک؛ آیا شامپو تریاک واقعا موثر است و اعتیادآور نیست؟

شاید شنیدنش عجیب باشد ولی شامپو تریاک هم روانه بازار شده است و خیلی ها هم از آن استقبال کرده اند. موافقان شامپوی تریاک معتقدند که این شامپو باعث تقویت مو می شود و درخشندگی موها را بیشتر می کند و مخالفان می گویند که این فقط یک تبلیغ است و این محصول غیر بهداشتی است.

اطلاعاتی جالب در مورد شامپو تریاک

شامپو تریاک از محصولات عجیبی است که با شنیدن نام آن سوالات زیادی در ذهن شما ایجاد می شود. چرا به این شامپو، شامپوی تریاک می گویند؟ آیا در شامپوی تریاک، تریاک ریخته اند؟ شامپوی تریاک چه فوایدی دارد و چرا باید از آن استفاده کرد؟ آیا استفاده از شامپوی تریاک می تواند باعث اعتیاد به آن شود؟ اگر شما از شامپو تریاک می ترسید پس این مطلب را بخوانید تا خیال شما راحت شود.

شامپو تریاک از چه موادی تشکیل شده است؟

شامپوی تریاک از ترکیبات و مواد موجود در گیاه دارویی جیسنسینگ تشکیل می شود. در شامپو تریاک وادرفارین و اسانس تریاک هم موجود است.

شامپو تریاک چه خواصی دارد؟

 • مو‌های آسیب دیده، رنگ شده و از دست رفته را احیا می‌کند و به حالت اول بر می‌گرداند.
 • شامپو تریاک محدودیت سنی ندارد و از نوزاد تا سالمند می‌توانند از این شامپو استفاده کنند.
 • قیمت شامپو تریاک بسیار مناسب است و همه افراد می‌توانند آن را خریداری و استفاده کنند.
 • ضد ریزش مو است.‌
 • می‌تواند موخوره‌ را از بین ببرد.
 • به مو شادابی و طراوت ویژه‌ای می‌دهد.
 • ایجاد شفافیت و درخشندگی می‌کند.
 • به پرپشت شدن مو کمک می‌کند.
 • ریشه مو را تقویت می‌کند و باعث سلامت مو می‌شود.

 

شامپو تریاک چه معایبی دارد؟

بزرگترین عیبی که این شامپو دارد و موافقان این شامپو هم آن را قبول دارند، بوی بد آن است. وقتی که شامپوی تریاک را به سر خود می زنید، تا چند وقت بوی تریاک را حس می کنید!

آیا شامپوی تریاک اعتیادآور است؟

کسانی که از عدم اعتیاد‌آوری شامپو تریاک دفاع می‌کنند در پاسخ به این سوال می‌گویند: مورفین موجود در تریاک تنها از طریق بلعیده شدن و یا سوختن و مورد استعمال قرار دادن است که اعتیاد آور خواهد بود و فرد را به خود وابسته می‌گرداند. اما در شامپو تریاک؛ از اسانس تریاک استفاده شده است که تاثیری بر اعتیاد افراد ندارد و مصرف آن نیز از دو طریق مذکور نیست. همچنین وادرفارین موجود در شامپو با سایر مواد ترکیب شده است و می‌تواند پوست سر و مو را حفظ کرده و سلامت مو را تضمین کند و آثار مخربی بر روی پوست سر و مو به جا نمی‌گذارد.

نظرات تردیدآور و منفی راجع به شامپو تریاک

البته برخی افراد نیز اعتقاد دارند که شامپو تریاک وارد شده می‌تواند خطرات جدی برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. در واقع آن‌ها اعتقاد دارند که اگرچه شامپو تریاک اعتیادی را به وجود نمی‌آورد، ولی همان استفاده کردن از مواد اولیه‌ی نامطمئن و غیر بهداشتی در تولید آن می‌تواند برای مصرف کنندگان خطرات جدی داشته باشد. همچنین عقیده دارند که در صورت مفید و بهداشتی بودن شامپو تریاک این محصول در داروخانه‌ها عرضه می‌شد و بیان می‌کنند که شامپو تریاک و خواص آن صرفا در حد تبلیغ است.

از طرف دیگر برخی به قاچاقی و غیر قانونی وارد کردن آن اشاره می‌کنند و قیمت ارزان و نداشتن استاندارد آن را نیز به همین خاطر می‌دانند. برخی نیز عقیده دارند که شامپو تریاک و پخش بوی آن در محیط می‌تواند اعتیاد آور باشد و وارد کردن این محصول به کشور به صورت غیر قانونی ترفندی برای قاچاقچیان مواد مخدر باشد که قصد گسترش اعتیاد را در جامعه دارند.

 

تشخیص شامپو تریاک اصل از نوع تقلبی آن

شامپو تریاک اصل محصول کشور ایتالیا است و کارخانه‌های ایتالیایی و شرکت معتبر Skin Doctor آن را تولید می‌کنند. بین شامپو تریاک اصل و نوع تقلبی آن تفاوت‌های ریزی وجود دارد. از نظر ظاهری این دو شامپو خیلی به هم شباهت دارند و تشخیص را برای افراد مشکل کرده است. در اینجا نکاتی را برای تشخیص اصل و تقلبی بودن شامپو تریاک بیان می‌کنیم.

 • شامپو تریاک اصل علامت R. team بسیار کوچکی را بر روی خود دارد که کاملا قابل مشاهده است و می‌توانید آن را ببینید.
 • در محصول تقلبی شامپو تریاک، بر روی شامپوی موجود در جعبه و بر روی برچسبی که بر بدنه شامپو قرار گرفته است، علامت اسکین داکتر درج نشده است و دیده نمی‌شود.
 • شامپو تریاک اصل و محصول تولیدی خالص به صورت کامل مشکی رنگ است و هنگام باز کردن و یا بو کردن بوی تریاک از آن استشمام می‌شود.
 • شامپو تریاک اصل بر روی خود یک هولوگرام اورجینال نازک که نقره‌ای رنگ است دارد که دور آن را یک دایره مشکی رنگ نازک در بر گرفته است.

 

سخن آخر در مورد شامپو تریاک

مقاله را با سخنی از یک متخصص پوست و مو به پایان می‌رسانیم:

دکتر نجفیان می گوید که مراجعین ما بیشتر مشکل مربوط به ریزش مو و موهای زائد را دارند. شامپو نقش شویندگی و از بین بردن چربی و آلودگی های روی پوست و مو را دارد و باعث تمیز شدن موها می شود.

او در ادامه می گوید که مو جسمی مرده است و عصب و خونرسانی ندارد و رسیدن پروتئین و مواد مغذی به جسم مرده نتیجه ای در بر ندارد؛ پس شامپوی خوب شامپویی است که بتواند بدون ایجاد خشکی و شکنندگی و همچنین موخوره موها را تمیز کند. قسمت زنده مو، ریشه مو می باشد که شبیه به یک فنجان است که مو در آن قرار گرفته می شود. او اضافه می کند که شامپو نمی تواند عاملی برای تغذیه ریشه مو باشد فقط بعضی از شامپوها هستند که می توانند جریان خون را در پوست سر بالا ببرند و می توان گفت که حکم دارو را ندارد.

اطلاعاتی دیگر از مضر بودن شامپو تریاک

به گزارش تاپ ناز به نقل از خبرگزاری صداوسیما: دکتر هدایت حسینی گفت: اخیرا با ازدیاد محصولات آرایشی – بهداشتی قاچاق از جمله شامپوی تریاک در شهرهای مرزی همچون زاهدان  مواجه هستیم که لازمست مردم با توجه به عوارض این محصولات از مصرف آن خودداری کنند.
وی گفت: محصولاتی که قاچاق وغیر قانونی وارد کشور می شوند مشخصات و معیارهای کالاهای مجاز را ندارند.
دکتر حسینی با تاکید بر اینکه مردم باید به برچسب اصالت و مجوز بهداشت محصولات دقت کافی داشته باشند، گفت: محصولات قاچاق از نظر آزمون کیفی و آزمایشگاهی مورد سنجش قرار نمی گیرند لذا صحت سلامت آنها مورد تائید نیست.
وی توصیه کرد: مردم محصولات آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خود را از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر دارای مجوز و از اصناف مرتبط تهیه کنند.

در این مطلب اطلاعاتی را در مورد شامپوی تریاک خواندید. امیدواریم که در انتخاب خود دقت کنید و فریب تبلیغات کالاها را نخورید.

منبع: Yjc

مطالب مشابه را ببینید!