مجله تاپ‌ناز‌

طرز تهیه کیک پرتقال و آرد ذرت کیکی ساده و خوشمزه

کیک پرتقالی کیکی ساده و خوشمزه است که البته پخت آن کمی پیچیدگی دارد. این کیک خوشمزه را پس از ناهار میل کنید و لذت ببرید.

مواد لازم برای کیک پرتقال و آرد ذرت

 1/2 پیمانه روغن زیتون
2 عدد بزرگ تخم مرغ
270 گرم شکر
1/2 پیمانه آب پرتقال
160 گرم ارد
70 گرم آرد ذرت
2 قاشق چای خوری بیکینگ پودر
1 قاشق چای خوری نمک
1 عدد پرتقال
طرز تهیه کیک پرتقال و آرد ذرت کیکی ساده و خوشمزه

طرز تهیه کیک پرتقال و آرد ذرت

فر را از قبل با دمای 190 درجه سانتی گراد گرم کنید. کف و دیواره های قالب گرد 20 سانتی متری را با قلموی مخصوص آشپزی با روغن چرب کنید . درته قالب کاغذ روغنی قراردهید و باز هم با قلمو آنرا چرب کنید.در ظرف بزرگی، روغن زیتون، تخم مرغ ها، یک پیمانه از شکر و آب پرتقال را با هم مخلوط کرده و هم بزنید تا یکدست بشود. آرد ، آرد ذرت، بیکینگ پودر ، نمک و رنده پوست پرتقال را در ظرف دیگری با هم مخلوط کرده و به مواد اضافه کنید و به آرامی با هم مخلوط کنید. مایه کیک را در قالب آماده شده بریزید و یک سوم پیمانه شکر باقیمانده را بطور یکنواخت بر روی سطح کیک بپاشید ( این امر باعث می شود تا لایه رویه کیک ضخیم شود). مایه کیک را به مدت 35 تا 40 دقیقه در فر قراردهید تا بپزد و از کناره های قالب فاصله بگیرد. همچنین می توانید میزان پخت کیک را با فرو بردن خلال دندان در وسط کیک امتحان کنید، اگر خلال دندان تمیز باشد کیک، پخت کافی داشته است.بعد از خارج کردن کیک از فر، اجازه دهید در قالب 20 دقیقه خنک شود. می توانید با راندن چاقو، کناره های کیک را از قالب جدا کنید. کیک را به آرامی روی ظرفی برگردانید و کاغذ روغنی را جدا نمایید. کیک را روی توری برگردانید و اجازه دهید تا کیک کاملا خنک شود. اگر مایلید می توانید کیک را با تکه های پرتقال سرو کنید.
همچنین بخوانید : دستور تهیه انواع کیک و شیرینی
نکات
1. برای داشتن کیکی با رویه ی تردتر می توانید از شکر دانه درشت به جای شکر معمولی در مرحله 3 استفاده کنید. می توانید آن را از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه نمایید.
2. در این دستور به روغن اضافی برای چرب کردن قالب نیاز دارید.
3. برای اندازه گیری دقیق تر آرد آن را با قاشق در پیمانه بریزید و حتما سر پیمانه را صاف کنید .
4. در مواد اولیه این کیک به جز آب پرتقال ،یک عدد پرتقال ذکر شده است. پوست پرتقال را ریز رنده کنید، از آن در پخت کیک استفاده می شود. از تکه های پرتقال هم می توانید برای سرو کیک استفاده
کنید.
طرز تهیه کیک پرتقال و آرد ذرت کیکی ساده و خوشمزه

نکات تکمیلی در مورد کیک پرتقال

کیک پرتقال جزو کیک و شیرینی – انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10 دقیقه 
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 0 دقیقه میباشد .
کیک پرتقال را می توانید در وعده میان وعده – دسر – سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

مطالب مشابه را ببینید!