نامزدهای اسکار 2012 +تصاویر

آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) روز پنج‌شنبه (۱۰ ژانویه/ ۲۱ دی) فهرست نامزدهای اسکار سال ۲۰۱۳ را اعلام کرد. فیلم “لینکلن” به کارگردانی استیون اسپیلبرگ با نامزدی در ۱۲ شاخه از جمله بهترین فیلم، بهترین هنرپیشه نقش اول مرد و بهترین کارگردانی پیشتاز مراسم اسکار امسال است.

لینکلن
درام “لینکلن” به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و دنیل دی لوئیس در نقش آبراهام لینکلن با نامزدی در ۱۲ شاخه پیشتاز هشتاد و پنجمین مراسم اسکار است که روز ۲۴ فوریه برگزار می‌شود. فیلم “لینکلن” روایتگر ماه‌های پایانی زندگی آبراهام لینکلن، شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحده و تلاش‌سرسختانه او برای برچیدن قانون بردگی در دوران جنگ ‌داخلی آمریکاست.

دنیل دی لوئیس
چنانچه بازی درخشان دنیل دی لوئیس این بار نیز نظر هیئت داوران اسکار را به خود جلب کند، این سومین جایزه اسکار وی پس از فیلم‌های “پای چپ من” (۱۹۹۰) و “خون به پا خواهد شد” (۲۰۰۸) خواهد بود.
"زندگی پای
پس از لینکلن فیلم “زندگی پای” به کارگردانی انگ لی با ۱۱ نامزدی در رده دوم قرار دارد. این فیلم سه بعدی بر اساس داستانی به همین نام به قلم یان مارتر ساخته شده است.
زندگی پای
انگ لی (دوم از راست) به همراه هنرپیشگان فیلم “زندگی پای”. او در سال‌۲۰۰۶ برای فیلم “کوهستان بروک بک” اسکار بهترین کارگردانی را دریافت کرد.
آرگو
یکی دیگر از فیلم‌هایی که منتقدان شانس خوبی را برای دریافت اسکار برای آن پیش‌بینی می‌کنند، “آرگو” درام پر کشش بن افلک است که خود نیز در آن ایفای نقش می‌کند. این فیلم مجوعا در ۷ شاخه نامزد دریافت اسکار شده است.
بردلی کوپر
بردلی کوپر برای ایفای نقش در فیلم Silver Linings Playbook‌نامزد دریافت اسکار بهترین هنرپیشه نقش اول مرد شده است.
جسیکا چستین
جسیکا چستین برای ایفای نقش در فیلم “سی دقیقه پس از نیمه شب” در شاخه بهترین هنرپیشه نقش اول زن نامزد دریافت اسکار شده است.
هیو جکمن
هیو جکمن برای بازی در موزیکال “بینوایان” در شاخه بهترین هنرپیشه نقش اول مرد نامزد شده است.
جنیفر لاورنس
جنیفر لاورنس یکی از نامزدان دریافت اسکار در شاخه بهترین هنرپیشه نقش اول زن
واکین فینیکس
واکین فینیکس یکی از نامزدان دریافت اسکار در شاخه بهترین هنرپیشه نقش اول مرد
آن هاتاوی
آن هاتاوی یکی از نامزدان دریافت اسکار در شاخه بهترین هنرپیشه نقش مکمل زن
نامزد اسکار
کریستوف والتس (چپ) در کنار جیمی فاکس در صحنه‌ای از فیلم “جانگوی آزاد شده”. کریستوف والتس در شاخه بهترین هنرپیشه نقش مکمل مرد نامزد دریافت اسکار شده است.
سی دقیقه پس از نیمه شب
صحنه‌ای از فیلم “سی دقیقه پس از نیمه شب” به کارگردانی کاترین بیگلو. این فیلم ماجرای عملیات تعقیب و شکار اسامه بن لادن، رهبر القاعده توسط کماندوهای یگان ویژه ارتش آمریکا به تصویر می‌کشد. “سی دقیقه پس از نیمه شب” مجموعا در پنج شاخه از جمله بهترین فیلم نامزد دریافت اسکار شده است.
عشق
صحنه‌ای از فیلم “عشق” به کارگردانی میشائیل هانکه که در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان نامزد شده است. این فیلم پیش‌تر جایزه نخل طلای کن را نصیب خود کرد و به عنوان یکی از بخت‌های بلند دریافت اسکار به شمار می‌رود.

 

مطالب مشابه را ببینید!