راهنمای تقویم تخمک گذاری برای بچه دار شدن

راهنمای تقویم تخمک گذاری برای بچه دار شدن

اگر قصد باردار شدن را دارید باید زمان تخمک گذاری خود را روی تقویم علامت بزنید. قاعدگی به جز اینکه در سلامت زنان تاثیر دارد می تواند زمان باردار شدن زن را نیز مشخص کند.

تقویم تخمک گذاری برای بچه دار شدن

اصولا براساس زمان تخمک‌گذاری است که می‌توان شانس بارداری را بالا برد. همه آن چیزی که باید به خاطر بسپارید روز اول عادت ماهانه است. بعد از آن باید متوسط دوره قاعدگی‌تان را بدانید به این ترتیب می‌توان به زمان باروری‌تان پی برد. در حالی متوسط چرخه قاعدگی 28 روز است، چرخه بین روز 22 تا 36 طبیعی است بنابراین زمان خود را پیدا کنید.

تقویم قاعدگی چه معنی دارد؟

تقویم قاعدگی روز تخمک‌گذاری شما را نشان می‌دهد و شما این روزها را باید بدانید. بنابراین در صورتی که قصد بارداریداشته باشید این روزها شانس بارداری‌تان بیشتر است و در صورتی که قصد جلوگیری از بارداری داشته باشید در این روزها باید رابطه جنسی محافظت شده داشته باشید.

شانس خود را افزایش دهید

حالا که با در دست داشتن تقویم زمان باروری خود را میدانید باید بدانید چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا احتمال باروری را بالا ببرید پس بدون توجه به اینکه الان در کدام روز از چرخه قاعدگی هستید بهتر است به این موارد توجه کنید تا اگر در این دوره هم امکان بارداری برایتان فراهم نبود، بتوانید برای ماه بعد برای روزهای تخمک‌گذاری آمادگی کامل داشته باشید.

هفته اول عادت ماهانه

اگر شما در حالی که امیدوار بودید عادت ماهانه نشوید، قاعده شدید همچنان می‌توانید مثبت باشید، اگر در این ماه قصد بارداری کرده باشید این می‌تواند هفته اول بارداری شما باشد. اما اگر فکر می‌کنید ممکن است عادت بدی باشد که باعث می‌شود باردار نشوید این هفته می‌تواند یک هفته خوب برای داشتن عادت‌های سالم از جمله مصرف اسید فولیک است. این عادت را از دست ندهید.

در نهایت اگر عادت ماهانه نشدید چه؟ در حالی که نمی‌توان به علائم اولیه بارداری اطمینان کرد، بهتر است یک آزمایش بارداری بدهید تا زودتر خبردار شوید.

هفته دوم، شما در بارورترین زمان هستید

تمرکز بر رژیم غذایی خود و همسرتان در این هفته کمک می‌کند خیالتان از بابت سلامتتان در این دوره باروری راحت باشد. غذاهایی را پیدا کنید که تعداد اسپرم‌ های همسرتان را افزایش می‌دهد. به این ترتیب احتمال بارداری را بالا می‌برید.

به یاد داشته باشید وضعیت رابطه جنسی در افزایش احتمال تخمک‌گذاری شما در این هفته اثرگذار است. اگر قلبتان برای داشتن یک دختر قنج می‌رود یک نظریه وجود دارد که می‌گوید داشتن رابطه جنسی قبل از این هفته می‌تواند کمک کند اما اگر پسر می‌خواهید بهتر است این هفته را برای قصد بارداری انتخاب کنید.

هفته سوم چرخه ، هنوز در اوج تخمک‌گذاری هستید

هفته سوم چرخه قاعدگی شما هنوز در اوج زمان تخمک‌گذاری هستید و بنابراین بهترین زمان برای بارداری است. با وجود آنکه شما واقعا دلتان بچه می‌خواهید به یاد داشته باشید که شما بچه را به همراه همسرتان می‌خواهید بنابراین مطمئن شوید که هم شما آمادگی دارید و هم همسرتان از نظر روانی و فیزیولوژیک این آمادگی را دارد.

هفته چهارم، از تخمک‌گذاری دور شده‌اید

در حالی که ممکن است تلاش برای بارداری جزو اولویت‌هایتان باشد اما این را در نظر داشته باشید که همه زندگی بارداری و بچه داشتن نیست ضمن آنکه با وجود آنکه شما در حال حاضر با تقویم قاعدگی‌تان آشنا هستید عوامل زیادی دیگری هم وجود دارد که ممکن است نسبت به آنها آگاه نباشید. به عنوان مثال تغییراتی که در برنامه غذایی‌تان می‌دهید بر این موضوع اثر می‌گذارد. در عین حال برخی ابزارها در سایت‌ها و اپلیکیشنهای مختلف وجود دارد که شما با دادن داده‌هایی درباره زمان قاعدگی‌تان می‌توانید راهنمایی لازم درباره زمان درست تخمک‌گذاری بدانید.

مطالب مشابه را ببینید!