مجله تاپ‌ناز‌

فواید پینت بال برای سلامتی روح و جسم بدن

پینت بال
پینت بال یک ورزش گروهی مفید است که بازیکنان آن با گلوله های رنگی به هم شلیک می کنند، این ورزش بسیار هیجان انگیز است و برای سلامتی جسمی و روحی توصیه می شود.

تمام مزایای ورزش پینت بال برای سلامتی روح و جسم

ورزش پینت بال در حدود 15 سالی می شود که به صورت رسمی انجام می شود و 5 سال است که به کمیته بین المللی المپیک معرفی شده است تا در بازی های المپیک به عنوان یک ورزش رسمی وارد شود و البته فرم جدید این ورزش به نام ایکس بال در کمیته المپیک مطرح شده است، این ورزش هم مانند دیگر ورزش ها بسیار فایده دارد. در این بخش تاپ ناز به فواید ورزش پینت بال اشاره می کنیم.

خواص و فواید ورزش شلیکی پینت بال برای سلامت

پینت بال

در کارهای روزانه تنوع ایجاد میکند:
این ورزش برای افرادی که زیاد وقت برای باشگاه رفتن ندارند یا میخواهند که کار مفیدی با دوستان خود انجام دهند، فعالیتی خوب است و هم باعث می شود که شما از یکنواختی زندگی خارج شوید. اگ می خواهید یک فعالیت جایگزین قبل از حرکات یکنواخت تردمیل داشته باشید، پینت بال به شما فرصت می دهد تا با افراد زیادی حرکاتی مانند دویدن، بالا رفتن، و نوک پا رفتن پشت دشمنان را تجربه کنید.
تمرین کامل بدن:
پینت بال طیف وسیعی از فعالیت ها را شامل می شود، مانند خزیدن، با سرعت دویدن، غواصی و تیر اندازی. این بازی بسیار سریع و استراتژیک است، خیلی از بازیکنان غرق آن می شوند و حتی از گذر زمان غافل می شوند.

پینت بال چیست؟ و چه مزایایی برای سلامتی دارد

شادی بخش و تقویت کننده روح و روان است:
افرادی که مشکلات روانی دارند، زیاد انگیزه ندارند و خستگی هم می تواند باعث مشکلات بیشتر آنان شود، پینت بال یک روش شادی بخش است که باعث تمرین بدن می شود.
پینت بال

فواید عالی ورزش Paintball

استقامت را افزایش می دهد:
وقتی بازی پینت بال را تجربه می کنید، قلب و عروف شما به شکلی باورنکردنی کار می کند و باعث افزایش سطوح استقامت شما می شود.
افزایش قدرت بدنی :
پینت بال به سرعت بالا نیاز دارد در حالی که شما اسلحه به دست دارید، باید تجهیزات ایمنی خود را هم آماده کنید. یکی از مناطق اصلی که در این بازی تقویت می شوند، پاها هستند که با نشستن و دویدن اتفاق می افتد، بازوها با تیراندازی و هسته برای تثبیت بدن با تمام تجهیزات است.

فایده ورزش پینت بال

مهارت های فردی و اعتماد به نفس را افزایش می دهد:
پینت بال در درجه اول یک ورزش تیمی است ،که نیاز به استراتژی و فداکاری دارد که تنها زمانی که کل تیم با هم هماهنگ باشند، اتفاق میافتد.این روحیه تیم را ترویج می دهد و همچنین می تواند مهارت های رهبری شما را بهبود بخشد. موقعیت های تنش در بازی اعتماد به نفس را بالا می برد.
پینت بال

کاهش وزن با ورزش پینت بال

برای کاهش وزن و سلامت کلی خوب است:
نیازی به گفتن نیست، پینت بال به کاهش وزن نیز کمک میکند ، تمرین شدید در پینت بال می تواند چرخه خواب را بهبود بخشد و سوخت و ساز بدن را افزایش دهد.تمرین های شدید نیز باعث آزاد شدن اندورفین ها می شود که خلق و خوی شما را بهبود می دهد ؛ به غیر از سوزاندن کالری بیشتر، ورزش منظم از طریق پینت بال نیز خطر ابتلا به بیماری های قلبی، فشار خون و افسردگی را کاهش می دهد.

مزایا و فواید ورزش پینت بال

تسکین استرس و فشار عمده:
بازی کردن یک بازی خشن مثل پینت بال، یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن سرخوردگی شما و بدون در خطر قرار گرفتن دیگران است. گاهی اوقات، خشم می تواند از شما یک بازیکن عالی بسازد ، ترشح آندورفین ها در طی تمرین ، باعث آرامش می شوند.
پینت بال

درمان استرس با ورزش پینت بال

ترویج کار گروهی:
کار تیمی خوب در پینت بال ضروری است – تیم شما باید با هم کار کند، تا استراتژی ها و برنامه های خود را بسازد و سپس بتواند آنها را هماهنگ کند.اگر شما کمبود کار گروهی در دفتر خود دارید، چرا یک روز با همکارانتان قرار نمی گذارید تا همدیگر را آزمایش کنید؟

پینت بال و هر آنچه درباره فواید این ورزش مهیج باید بدانید

گردش موجب سلامتی میشود:
کار کردن در خارج از منزل عملا باعث افزایش روحیه، چشم انداز، تمرکز و ایمنی شما می شود. طبق یک مطالعه از دانشگاه میشیگان، پیاده روی گروهی به افزایش سلامت روانی و مثبت اندیشی و کاهش استرس و افسردگی کمک میکند. یک مطالعه از دانشگاه گلاسکو نشان داد افرادی که در طبیعت راه می روند، دوچرخه سواری میکنند، یا در طبیعت میدودند، خطر ابتلا به سلامت روان کمتری را نسبت به افرادی که در داخل خانه کار می کردند،تجربه خواهند کرد.
پینت بال

همه چیز درباره فواید ورزش پینت بال

سرگرم کننده است:
در نهایت، چه کسی می تواند بگوید که داشتن کمی سرگرمی یکی از مزایای بهداشت عمومی پینت بال نیست؟ آدرنالین در بدن هیجان ایجاد می کند، تا حرکت کنید و با توپ های رنگی به هم شلیک کنید ؛ پر از خنده و هیجان است، پینت بال باعث می شود روزی واقعا درخشان، با دوستان خود داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!