مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی پرستو صالحی؛ اطلاعات زندگی شخصی و هنری و راز جنجالی در مورد پدر

در این بخش بیوگرافی پرستو صالحی بازیگر محبوب ایرانی را به همراه اطلاعاتی از زندگی شخصی و هنری اش را آماده کرده ایم و در ادامه عکس های جدید پرستو صالحی را مشاهده می کنید.

بیوگرافی پرستو صالحی

الهام صالحی سیاوشانی که به نم پرستو صالحی شناخته می شود متولد 9 ابان سال 1356 در شهر تهران است او بازیگر ایرانی است. او دانشجوی انصرافی رشته نمایش است.

پرستو صالحی

خانواده پرستو صالحی

مادر پرستو صالحی خانه دار است و پدرش تکنسین مهمات سازی ارتش است که در 9 فروردین سال 87 درگذشت. او یک برادر به نام امیرشاهین دارد که مهندس کامپیوتر است. او در حال حاضر با مادر، برادر و همسر برادرش در یک جا زندگی می کند.

پرستو صالحی

بازی در سریال زیر آسمان شهر

پرستو صالحی به دلیل بازی در سریال تلویزیونی زیر آسمان شهر ساخته مهران غفوریان به شهرت رسید.

پرستو صالحی

پرستو صالحی در کنار حدیث فولادوند

چهره های مورد علاقه او

او به محمدعلی فردین، ناصر حجازی، داریوش اقبالی، بهرام بیضایی، محمدجواد ادیب و … علاقه دارد و برایش اسطوره هستند.

پرستو صالحی

علایق شخصی

او عاشق گل نرگس، دریا، ماه، شعر و البته سینما است.

پرستو صالحی

شروع فعالیت هنری

پرستو صالحی فعالیت هنری را از سال 1375 با بازی در تئاتر شروع کرد و نخستین نقش بلندش را در سریال محاکمه به کاگردان حسن هدایت بازی کرد. معرف او به این کار، استاد گریمش فرهنگی معیری بود که دوره گریم را هم نزد همین استاد گذرانده است.

پرستو صالحی

راز جنجالی اعتیاد پدرش 

پرستو صالحی به همراه برادرش امیر، با حضور در برنامه ماه عسل احسان علیخانی در سال 95 از اعتیاد پدرش به مواد مخدر گفت و در این مورد گفت :

دردسرهای زندگی ما، از یک منقل و دوست‌های پدرم شروع شد که انتهاش به اینجا ختم شد. سرطانی بود که در زندگی ما افتاد و خوشبختی خانواده من را گرفت. مادرم اولین بار که متوجه شد پدرم معتاد است، آن موقع من ۸ سالم بود

پرستو صالحی

برادر او هم در این مورد گفت :

از مرکز توجه پدرم دور شدیم. فقط پدرم با دوستان دور هم بودند و بیشتر در مسافرت‌ها این کار را انجام می‌دادند و اسمش را می‌گذاشتند تفریح

و در ادامه به خانواده و مخاطبان برنامه ماه عسل گفت :

نیومدم که بگم پدرم بد است، آمدم بگم که اعتیاد پدرم را از من گرفت

پرستو صالحی

دلیل کم کاری پرستو صالحی

پرستو صالحی که مدتی است کم کار شده است در این مورد این چنین می گوید :

اگه نگم دق می کنم!!! همش می گن چرا کم کاری؟ چرا نیستی؟ چرا مثل سابق پر کار نیستی؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟من چه می دونم!کدوم بازیگریه که دلش نخواد بازی کنه؟ کدوم بازیگریه که دلش نخواد تو کارهای خوب ظاهر بشه؟ کدوم بازیگریه که دلش نخواد با آدم های حرفه ای و درست درمون کار کنه؟ کدوم بازیگریه که دلش نخواد دیده بشه؟»پرستو صالحی در ادامه نوشته است:«دور از جون تهیه کنندگان و کارگردانان و هنرمندان فرهیخته کشورم که هممون می دونیم چه کسانی هستند و چه کسانی نیستند و فقط ادعا و اداشو دارن، به یک تهیه کننده سر شناسی از سره درد دل گفتم:دلم یه کار طولانی می خواد گفت:اونی ام که بهت کار طولانی بده …!!! به قول مرحوم شکیبایی:وای…ولی من هنوز ایمان دارم که تو هنر مقدس هفتم، هستند انسان هایی که بی درخواست و نیاز و… فقط و فقط به کارشون فکر می کنند. متاسفم از وجود کسانی که هنر پاک آریایی را رو با ناحیه 10 قدیم تهران اشتباه گرفتن…

پرستو صالحی

آشپزی پرستو صالحی

او می گوید که هر هفته غذا درست می کردم و دوستانم را دعوت می کردم ولی مدتی است که پروژه های زیادی دارد و نمی توانم به این مسائل برسم. او می گوید که نمره آشپزی من 20 است و در پخت کیک و شیرینی بسیار ماهر هستم. آشپزی را از مادرم یاد گرفته ام و او آشپزی را برای من آسان کرد. از بین غذاها هم عاشق ته چین مرغ هستم زیرا نخستین غذایی بود که مادرم آن را پخت و به من یاد داد.

پرستو صالحی

پرستو صالحی در کنار بهار ارجمند و بهاره کیان افشار

ازدواج و همسر پرستو

پرستو صالحی هنوز مجرد است و هنوز ازدواج نکرده است. او می گوید که باید آدمی سر راه من قرار بگیرد که با تفکرات و ایده های من همسان باشد.

پی نوشت : در تاریخ 1/1/2019 پرستو صالحی عکس از حلقه ازدواج منتشر کرد و کاربران به او تبریک گفتند. گویا این بازیگر در این تاریخ نامزد و یا ازدواج کرده است.

پی نوشت 2 : پرستو صالحی در تاریخ 4 بهمن سال 1397 اعلام کرد که قرار بود امروز عقدشان انجام گیرد ولی به دلیل نداشتن توافق رابطه شان بهم خورد.

پرستو صالحی

پرستو صالحی در کنار نیوشا ضیغمی

پشیمانی از جراحی زیبایی

او از تژریق ژل که چند سال پیش انجام داد پشیمان است. او می گوید که بازیگر باید صورت طبیعی داشته باشد.

مهاجرت پرستو صالحی

این بازیگر در مهر ماه سال 1400 خبر از مهاجرت خود داد. او در سال های اخیر بسیار کم کار شده بود و به فساد در سینما هم اشاره می کرد.

او 17 مهر 1400 خبر مهاجرت خود را رسانه ای کرد و یک روز بعد جزئیات بیشتری از فشارها و عواملی که باعث مهاجرت اش شده ارائه کرد.

تیم مورد علاقه

او به تیم استقلال تهران علاقه دارد. برادر او به شدت قوتبالی بود و باعث شد که او همیشه فوتبال ها را تماشا کند.

شایعات پیرامون این بازیگر

پرستو صالحی که اکنون در خارج از کشور به سر می برد با شایعات فراوانی همچون خودکشی، پشیمان شدن از مهاجرت و دستگیر شدن روبرو شده است که همگی توسط سایت های زرد داخلی منتشر می شوند و حقیقت ندارند.

عکس های اینستاگرامی پرستو صالحی

پرستو صالحی

عکس های پرستو صالحی

پرستو صالحی

پرستو صالحی و معصومی کریمی

پرستو صالحی

پرستو صالحی و شبتنم قلی خانی

پرستو صالحی

عکس پرستو صالحی

پرستو صالحی

عکس همسر پرستو صالحی

پرستو صالحی

پرستو صالحی در کنار جواد رضویان

مطالب مشابه را ببینید!