مجله تاپ‌ناز‌

پارک گرونر در اتریش، پارکی زیبا که تابستان زیر آب می رود

پارک گرونر اتریش پارک زیرآبی

پارکی جالب در اتریش که به زیر آب فرو می رود

پارکی زیبا در منطقه گرونر اتریش وجود دارد که فقط در فصل پاییز و زمستان می توانید به این پارک بروید و روی نیمکت های بنشینید و در تابستان فقط می توانید در این پارک غواصی کنید، زیرا به زیر آب فرو می رود.

در گرونر اتریش پارکی وجود دارد که در فصل پاییز می‌توانید بر روی نیمکت‌های آن بنشینید و از صدای پرندگان لذت ببرید ولی اگر در فصل تابستان گذرتان به این منطقه افتاد، باید برای دیدن همین پارک به زیر آب بروید و شنا کنید!

این پارک در منطقه استیروس در حوالی دریاچه گرونر در اتریش قرار دارد. دور تا دور دریاچه با کوه‌های «هوچسچواب» (Hochschwab) احاطه شده است. در طول زمستان برف کوه‌های دریاچه گرونر را سفیدپوش می‌کند. مساحت دریاچه چیزی برابر با ۱۹۹ متر مربع است. پاییز و زمستان بهترین فصل برای وقت‌گذرانی در اطراف دریاچه است.

پارک گرونر اتریش پارک زیرآبی

اوایل بهار برف کوه‌ها شروع به ذوب شدن می‌کند و همین اتفاق باعث افزایش آب در سطح دریاچه می‌شود. این افزایش مساحت آب دریاچه را دوبرابر می‌کند، یعنی چیزی حدود ۴۰۰ متر مربع!

پارک گرونر اتریش پارک زیرآبی

پس از آب شدن کامل برف‌ها، تمام نیمکت ها، مسیرهای سنگی، پل‌ها و درختان اطراف به زیر آب می‌روند. در این آب خرچنگ و چندگونه ماهی قزل‌آلا زندگی می‌کند. این دریاچه، دریاچه سبز هم خوانده می‌شود. در فصل تابستان دورنمای دریاچه رنگ سبزی خارق‌العاده است.

پارک گرونر اتریش پارک زیرآبی

نکته جالب اینجا است که اگر در فصل تابستان به گرونر بروید نمی‌توانید از قایقرانی، ماهی‌گیری و شنا کردن در آب لذن ببرید چون تمام این تفریحات ممنوع است! حتی غواصی در این آب‌ها هم با مجوزهای خاصی میسر است.

پارک گرونر اتریش پارک زیرآبی

دلیل این محدودیت ها وجود جلبک ها و پوشش گیاهی درختان در زیر آب است. فضای زرین دریاچه بسیار خطرناک است و به هیچ وجه از امنیت کامل برخوردار نیست.

پارک گرونر اتریش پارک زیرآبی

اگر علاقه دارید که از راز و رمز پارک زیر دریای اتریش مطلع شوید بهتر است ویدئوهای آن را در وب‌سایت‌ها ببینید چون شاید هیچ وقت نتوانید در فصل تابستان در دریاچه گرونر غواصی کنید.

منبع کجارو

مطالب مشابه را ببینید!