مجله تاپ‌ناز‌

نگاهی به انواع درب پارکینگ و جنس آنها و قیمت + تصاویر

درب پارکینگ مدل های مختلفی دارد و برای خرید درب باید معیارهای خاصی مد نظر شما باشد و بهترین جنس را انتخاب کنید که هم مقاوم باشد و هم طول عمر زیادی داشته باشد.

درب پارکینگ و انواع آن در جنس های مختلف

یکی از تاثیرگذارترین مولفه ها در دکوراسیون و نمای خارجی ساختما “درب پارکینگ” است که می تواند بر اثر گذشت زمان ساییده، تخریب و فرسوده بشود، که باید به دنبال درب پارکینگ تازه، ایمن و با کیفیتی باشید. در انتخاب درب پارکینگ باید به شدت دقت و توجه کنید تا بدون اینکه هزینه شما هدر داده شود، بتوانید یک درب خوب داشته باشید. در این مطلب از تاپ ناز انواع درب پارکینگ را به شما نشان می دهیم.

مدل های مختلف درب پارکینگ از نظر حرکت و باز و بسته شدن :

درب پارکینگ تاشو

یکی از انواع درب های تاشو که قدیمی است، درب تاشو می باشد که برای خانه های قدیمی نیز مناسب است. این نوع درب برای هر خانه ای مناسب است. درب پارکینگ تاشو یک در تکی می باشد که به دو صورت وجود دارد که نوع اول از سمت چپ به راست باز و بسته می شود و نوع دیگر آن به سمت بالا حرکت می کند و باز می شود.

درب پارکینگ

درب تاشو افقی

درب پارکینگ کرکره ای

این نوع درب پارکینگ برای خانه های جدید مناسب است. ویژگی این نوع درب نسبت به درب های تاشو این است که این درب بر عکس درب های تاشو جای خیلی کمی را اشغال می کند. این نوع درب پارکین از چند قطعه و بخش افقی تشکیل می شود که بر روی چیزی شبیه به یک غلطک لغزیده می شود و به سمت بالا و پایین حرکت می کند و باعث باز و بسته شدن درب پارکینگ میشود.

درب پارکینگ

عکس درب کرکره ای پارکینگ

انواع درب پارکینگ از نظر جنس

درب پارکینگ از نظر جنس با یکدیگر متفاوت هستند. فولاد، چوب، الومینیوم در انواع مختلف از درب های پارکینگ می باشند که به نوبه خود مزیت های زیادی دارند.

درب پارکینگ چوبی

درب چوبی بسیار زیبا است و ظاهر آن بسای جذاب می باشد اما در مقابل رطوبت حساس است و برای جلوگیری از آسیب دیدن حتما لازم است که این نوع درب هر چند سال یک بار رنگ آمیزی شود و یا کلن تعویض گردد.

درب پارکینگ

درب پارکینگ جنسی چوب

درب پارکینگ فولادی

درب پارکینگ از جنس فولاد خیلی مقاوم است و ایمن تر از جنس چوبی، آلومینیوم و فایبرگلاس می باشد. این نوع درب نیاز زیادی به تعمیر و نگهداری دارد و برای گاراژهای بزرگ مناسب است.

درب پارکینگ

درب پارکینگ از جنس فولاد

درب پارکینگ آلومینومی

درب آلومینیومی دارای مزیت های زیادی است مثلا دارای قیمت مناسب، وزن سبک، ضد زنگ زدگی و … می باشد و برای درب پارگینگ تاشو استفاده می شود.

درب پارکینگ

درب آلومینیومی برای پارکینگ

درب پارکینگ فایبرگلاس

این نوع درب پارکینگ دارای وزنی سبک، مقاومت زیاد وشفافیت می باشد که به دلیل استفاده از فایبرگلاس می باشد که در اصل آلومینیومی می باشد و تنها بخش هایی از آن فایبرگلاس می باشد.

درب پارکینگ

درب فایبرگلس برای پارکینگ

مطالب مشابه را ببینید!