مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی پروانه معصومی؛ عکس های پروانه معصومی بازیگر زن و همسرش

در این بخش بیوگرافی پروانه معصومی بازیگر ایرانی را به همراه اطلاعاتی در مورد زندگی شخصی و آثار هنری گرداوری کرده ایم.

بیوگرافی پروانه معصومی

پروانه معصومی متولدسال 1323 در خانواده ای مذهبی در شهر تهران متولد شد و نام قبلی او سکینه کبودرآهنگی می باشد. او پس از گرفتن مدرک دیپلم، تحصیلاتش را در رشته زبان های خارجی در دانشگاه ملی ایران (دانشگاه شهید بهشتی) ادامه داد.

پروانه معصومی

او پس از فارغ التحصیل شدن در رشته زبان های خارجی در سن 22 سالگی بهمنظور ادامه تحصیل در رشته مترجمی زبان انگلیسی، روسی و آلمانی به کشور آلمان رفت.

پروانه معصومی

شروع فعالیت های بازیگری قبل و بعد از انقلاب

او پس از فارغ التحصیل شدن در رشته مترجمی به ایران برگشت و در شرکت تجاری در زمینه مدیریت و مترجمی مشغول به کار شد. ولی به دلیل افکاری که مردم آن زمان داشتند و می گفتند زن نبایدبیرون از خانه کار کند و در ادارات جایی برای خانم ها وجود ندارد تصمیم گرفت که دیگر کار نکند و خانه نشین شد.

او در مورد کارش می گوید :

در آن زمان یادمه پیش از اینکه من نگران این وضعیت خودم باشم همسرم نگرانم بود که مبادا من به این خاطر افسردگی بگیرم. تا اینکه یک روز که من مغشولم کارای خونه بودم همسرم با من تماس گرفت و از من خواست به دفترش که نزدیک خونه مون بود بروم و من وقتی رفتم دیدم آقای احمدرضا احمدی و بهرام بیضایی در دفتر کار همسرم حضور دارند.

و همان روز آقای احمدی پیشنهاد بازی در فیلم رگبار را به من دادند. البته من قبلا در فیلم بی تا در یک نقش خیلی کوتاه بازی کرده بودم ولی چون نقشم خیلی کوتاه بود نمی شد جزو کارهایم حساب کنم. در آن زمان من علاقه ای به بازیگری نداشتم و دوست هم نداشتم بازی کنم اما بخاطر همسرم که خیلی نگرانم بود بازی در این فیلم را قبول کردم.

بعد از بازی در فیلم رگبار من احساس کردم که می توان این کار را ادامه داد و بازیگر خوب شد بازیگری که کسی از حضورش احساس سرافکندگی نکند. البته در آن زمان هم خانواده پدرم که کرد بود نسبت به این مسئله واکنش نشان دادند و به پدرم نامه ای نوشتند که اگر نمی توانی جلوی دخترت را بگیری خودمان بیاییم و این کار را انجام دهیم اما پدرم خیلی قاطعانه بهشون گفته بود که دخترم دیگر بزرگ شده و شوهرش برای او تصمیم می گیرد و به من گفت اصلا از این موضوع ناراحت نشده و تو کارت را با جدیت تمام ادامه بده فقط تمام سعی ات را بکن که هیچ وقت مرا سرافکنده نکنی.

او اکنون یکی از بازیگران موفق درعرصه سینما و تلویزیون است و در فیلم ها و سریال های زیاد و موفقی همچون یوسف پیامبر ایفای نقش کرده است.

پروانه معصومی

افشاگری پروانه معصومی

پروانه معصومی در یک مصاحبه به وضعیتبد حجاب در سینمای ایران واکنش نشان داد و در مورد بدحجابی گفت :

من بسیار متاسف هستم که باید بگویم امروزه در سینمای ما مسأله ای بنام عفاف و حجاب وجود ندارد. قبل از انقلاب بسیاری از بازیگران برای گذراندن زندگی شان و علیرغم میل باطنی شون ، بدون حجاب جلوی دوربین می رفتند اما با وقوع انقلاب اسلامی ، سینمای ما سینمایی شد که قرار بود در آن مبانی اسلامی مد نظر قرار بگیرد و رعایت شود.

در این سال ها خوشبختانه تلویزیون عملکرد بسیار خوبی داشته و خلوط قرمز ها را رعایت کرده است اما متاسفانه امروزه ما نشانی از عفاف و حجاب در آثار سینمایی نمی بینیم و این وظیفه سینما و مسئولان سینما می باشد که حجاب را تبلیغ و ترویج کنند. به هر حال امیدوارم روزی را ببینیم که سینمای ما هم در راستای اسلام حرکت می کند و جامعه ما را به سوی اسلامیت و انسانیت هدایت کند.

دلیل مهاجرت به روستا و ترک کردن تهران

پروانه معصومی در حدود 20 سالی می شود که در روستایی در صومعه سرای گیلان زندگی می کند و زندگی در این روستای خوش آب و هوارا به زندگی در تهران ترجیح می دهد و در خانه اش گل و گیاهان نایاب را پرورش می دهد. او در مورد زندگی در روستا این چنین گفت :

بعد از بازی در فیلم کلاغ در شمال احساس کردم که اینجا جای خیلی خوبی برای زندگی کردن است و این فکر در من شکل گرفت که برای ادامه زندگی به شمال بیایم اما در آن زمان پسرم کوچک بود و درس می خواند و من نمی توانستم این کار را انجام بدهم.

اما همیشه در فکر رفتن و زندگی کردن در شمال بودم چون زندگی در شمال به من آرامش می داد. تا اینکه وقتی که پسرم بزرگ شد حدود 20 سال قبل به این روستایی در صومعه سرای گیلان رفتم و در آنجا زندگی می کنم. جایی که من الان زندگی می کنم از روستا هم کوچکتر است و با نزدیک ترین روستا چند کیلومتری فاصله دارد و پسرم خانه ام را مطابق با سلیه خودم ساخته است.

پروانه معصومی

ازدواج و همسر پروانه معصومی

او در دوران دانشجویی اش در آلمان با عکاس معروفی به نام مسعود معصومی آشنا می شود و این آشنایی آنها منجر به ازدواجاین دو شد. او پس از ازدواجبا آقای مسعود معصومی نامش را از سکینه کبودرآهنگی به پروانه معصومی تغییر داد.

این دو صاحب یک فرزند به نام نیما شدند که فارغ التحصیل رشته معماری است و در شمال ایران مشغول به کار است.

بیوگرافی مسعود معصومی همسر پروانه معصومی

همسر پروانه معصومی، مسعود مصعومی متولدسال 1316بود و سال 1347 برای تحصیل در رشته عکاسی به کشور آلمان می رود و بعد از فارغ التحصیل شدن در این رشته با پروانه معصومی به ایران بر می گردد و در حرفه عکاسی در ایران مشغول به کار می شود. او سال های زیادی از عمرش را به تدریس عکاسی در دانشکده های ایران گذراند. این عکاس به دلیل بیماری نارسایی قلبی، دیابت و کلیه در سال 1392 درگذشت.

مطالب مشابه را ببینید!