مجله تاپ‌ناز‌

اختلال پدوفیلیا که باعث آزار جنسی کودک می شود

اختلال پدوفیلیا که باعث آزار جنسی کودک می شود

اختلال پدوفیلیا که باعث آزار جنسی می شود

توهمات و خواسته های غیر معمول جنسی، رفتارهای جنسی غیر معمول به صورت تحریک کننده و عود کننده نشانه های نوعی انحراف جنسی و اختلالات جنسی است. این علائم اگر بیش ا 6 ماه در فردی وجود داشته باشند بیماری بالینی تشخیص داده می شود. فرد دچار این اختلال باید حداقل 16 سال سن داشته باشد و سن او حداقل 5 سال بزرگتر از سن کودک باشد. بعد از معاینه کردن بالینی، اختلال پدوفیلیا در این افراد تشخیص داده می شود.

 

آزار جنسی کودک 

افرادی که با اختلال پدوفیلیا مبتلا هستند با بزرگسالان رابطه عاطفی و رابطه جنسی برقرار می کنند و البته عزت نفس پایینی دارند. این افراد ترس جذب شدن به کودکان وجود دارد و به همین دلیل زندگی عادی نخواهند داشت. اگر این اختلال به آمیزش ختم شود در مدت کمی تمام می شود. این بیماران کودکان را لمس و نوازش می کنند و به اندام جنسی آنها دست می زنند. واکنش کودک می تواند باعث شود که فرد به خشونت و زور وادار شود. کودکانی که قربانی این افراد می شوند شاید به دلیل ترسیدن به پدر و مادر چیزی نگویند و سکوت کنند که در نتیجه در آینده ممکن است دچار مشکلات زیادی شوند. کودکانی که در محیط های خلوت با افراد غریبه تنها می مانند بیشتر در معرض این خطر هستند.

 

علت اختلال پدوفیلیا

دلیل بروز پدوفیلیا نا مشخص است. اختلالات بیولوژیکی مانند عدم تعادل هورمونی می تواند در برخی از افراد به عنوان علت این اختلال شناخته شود اما به طور علمی و دقیق عوامل بیولوژیکی به عنوان علت مشخص نشده اند. در خیلی از موارد افراد مبتلا به اختلال پدوفیلیا در کودکی مورد آزار و سو استفاده جنسی قرار گرفته اند.

در تحقیقات مشخص شده است که پسرانی که در سن کم مورد آزار و جاذیت جنسی قرار گرفته اد، در بزرگسالی خودشان از کودکان سوء استفاده جنسی می کنند. اما دخترانی که در کودکی مورد آزار و اذیت قرار میگرند در هنگام بزرگسالی دست به رفتارها پرخطر ماند خودکشی و یا مصرف مواد مخدر می زنند.این اختلال بیشتر در آقایان دیده می شود و در زنان نادر است. این بیمای ممکن است در تمام طول عمر همراه با فرد باشد اما شاید علائم این بیماری در زمان های مختلف تغییر کند.

 

 

اختلال پدوفیلیا که باعث آزار جنسی کودک می شود

 

درمان اختلال پدوفیلیا

تشخیص و درمان افرادی که اختلال پدوفیلیا دارند سخت است زیرا آنها به بیماری خود اقرار نمی کنند. بعد از مجازات فرد در دادگاه درخواست مشاوره و درمان داده می شود. استفاده زیاد فرد از پورنوگرافی یکی از شاخص های تشخیص فرد مبتلا به اختلال پدوفیلیا است. انحراف جنسی با اضطرابف افسردگی، اختلالات خلق و خو و مصرف زیاد مواد مخدر همراه است.

بعد از اینکه این سندروم تشخیص داده شد، باید مراحل درمانی آغاز شود. انواع روش های درمانی شناختی و رفتاری برای درمان این مشکل وجود دارد که به آموزش همدلی و بازسازی الگوهای فکری منحرف می پردازند. در آموزش همدلی به بیمار گفته می شود تا خود را به جای فرد قربانی قرار دهد و احساس او را درک کند. در درمان های شناخت الگوهای فکری منحرف، اشتباه بودن رفتار جنسی با کودکان آموزش داده می شود و به بازسازی الگوهای فکری وی پرداخته می شود.

در بعضی از موارد مصرف بعضی از داروها مانند سیپروترون، برای کاهش هورمون تستوسترون در مردان تجویز می شود تا رفتار پرخاشگرانه و میل جنسی این افراد کمتر شود. داروهای دیگری که برای این بیماری استفاده می شود عبارتند از : داروهای ضد آندروژن برای کم کردن میل جنسی، داروی مدروکسی پروژسترون استات و لوپرلایداستات و مهارکننده باز جذب سروتونین. این داروها عوارض جانبی دارند که باعث کاهش میل جنسی می شوند و درمان این اختلال مفید هستند.

درمان بیماران مبتلا به اختلال پدوفیلیا خیلی سخت است. قبل از اینکه درمان خود را آغاز کنید باید بیمار وجود این اختلال را در خورد بپذیرد و تمایل داشته باشد در وجودش تغییر ایجاد شود.

مطالب مشابه را ببینید!