گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / مطالب جالب / اختصاصی تاپ ناز / زندگینامه پگاه آهنگرانی و عکس های پگاه آهنگرانی

زندگینامه پگاه آهنگرانی و عکس های پگاه آهنگرانی

 بیوگرافی پگاه آهنگرانی بازیگر زن ایرانی + عکس پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی (زاده ۲ مرداد ۱۳۶۳ در اراک) هنرپیشه و مستندساز ایرانی است. پگاه فرزند منیژه حکمت از کارگردانان ایرانی و جمشید آهنگرانی، کارگردان سینما است.

زندگینامه

در ۶ سالگی در فیلم گربه آوازخوان (به کارگردانی کامبوزیا پرتوی) در سال ۱۳۶۹ بازی کرد.

اما شاید در دومین بازی کارنامه هنری اش در سن پانزده سالگی بود که درخشید: بازی در نقش تداعی در فیلم دختری با کفش‌های کتانی نظرات مثبتی را برای او در پی داشت. تا جائی‌که جایزه بهترین بازیگر زن را از جشنواره فیلم قاهره، جایزه بهترین بازیگر از جشن دنیای تصویر، دیپلم افتخار از جشنواره بین المللی فیلم اجتماعی آبادان و جایزه بهترین نقش‌آفرینی از جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان را در سال ۱۳۷۸ به دست آورد.

او در اولین تجربه کارگردانی منیژه حکمت (مادرش) فیلم زندان زنان در سه نقش متفاوت بازی کرد. زندان زنان جایزه بهترین فیلم و فیلمنامه را در دوره ششم جشن خانه سینما به دست آورد.

او در سال ۱۳۸۰ به همراه باران کوثری در مستند روزگار ما که درباره انتخابات ریاست جمهوری است ایفای نقش می‌کند.

پگاه آهنگرانی

پگاه آهنگرانی در سال ۱۳۸۶ در فیلم آتش سبز بدون حضور بازیگر بدل در حین فیلمبرداری به علت سقوط، دچار سانحه و شکستگی مهره‌های کمر شد و تا مدت­ها به علت این حادثه بستری بود.

او هم چنین سابقه بازی در فیلم پرهزینه و با مضمون تاریخی راه آبی ابریشم به کارگردانی محمد بزرگ نیا را نیز در کارنامه بازیگری خود دارد.

دو فیلم ورود آقایان ممنوع و مکس از جمله فیلم‌های با مضمون طنز و پرفروشی هستند که پگاه آهنگرانی در آنها به ایفای نقش پرداخته‌است.

پگاه آهنگرانی در سال ۱۳۸۷ در بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر کاندیدای نقش دوم زن برای فیلم زادبوم به کارگردانیابوالحسن داوودی شد.

او در فیلم‌های دیگری نظیر آقا یوسف، صداها، خواب زمستانی، سه زن و طبقه سوم نیز به ایفای نقش پرداخته‌است.

پگاه آهنگرانی مستند‌هایی نظیر سیب، تماشاخانه، محاکات غزاله علیزاده و ده نمکی‌ها را نیز کارگردانی کرده‌است.

مستند “تماشاخانه” درباره تئاتر شهر است. او جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره فیلم کوتاه اصفهان را برای کارگردانی فیلم مستند “تماشاخانه” در سال ۱۳۸۴ به دست آورد.

پگاه آهنگرانی در ساخت مستند “محاکات غزاله علیزاده ” ضمن مصاحبه با نزدیکان این نویسنده، از جمله دخترش سلمی، و دوستان مشهور او از جمله مسعود کیمیایی، محمد علی سپانلو و بهرام بیضایی تلاش کرده‌است از زوایای مختلف زندگی غزاله علیزاده نویسنده معروف را مورد بررسی قرار دهد.

پگاه آهنگرانی

او هم چنین در نمایش‌های تئاتر مانند منهای دو به کارگردانی داوود رشیدی و متولد ۱۳۶۱ به کارگردانی پیام دهکردی در سال ۱۳۸۹ به ایفای نقش پرداخته‌است.

نمایش تئاتر متولد ۱۳۶۱ دارای مضمونی سیاسی بود و در در اسفند سال ۱۳۸۹ به علت مخالفت اداره کل هنرهای نمایشی توقیف شد.

پگاه آهنگرانی هم چنین به عنوان نوازنده ساز ویلونسل سابقه عضویت در گروه نوازندگان آثار حسین علیزاده و هوشنگ کامکار در ارکستر ملی را دارد.

پگاه آهنگرانی

فیلم‌شناسی

بازیگر

 • بی خداحافظی (احمد امینی، ۱۳۹۰)[۳۸]
 • ورود آقایان ممنوع (رامبد جوان، ۱۳۸۹)
 • آقا یوسف (علی رفیعی، ۱۳۸۹)
 • طبقه سوم (بیژن میرباقری، ۱۳۸۸)
 • راه آبی ابریشم (محمد بزرگ‌نیا، ۱۳۸۷)
 • شیرین (عباس کیارستمی، ۱۳۸۷)
 • زادبوم (ابوالحسن داوودی، ۱۳۸۷)
 • صداها (فرزاد موتمن، ۱۳۸۷)
 • هر کس سینمای خودش، (۱۳۸۶)
 • آتش سبز (محمدرضا اصلانی، ۱۳۸۶)
 • خواب زمستانی (سیامک شایقی، ۱۳۸۶)
 • سه زن (منیژه حکمت، ۱۳۸۵)
 • مربای شیرین (آرزو پتروسیان، ۱۳۸۵)
 • خنگ آباد (مهدی اباسلط، ۱۳۸۴)
 • مکس (سامان مقدم، ۱۳۸۲)
 • روزگار ما (مستند، رخشان بنی اعتماد، ۱۳۸۰)
 • زندان زنان (منیژه حکمت، ۸۰ – ۱۳۷۹)
 • دختری با کفش‌های کتانی (رسول صدرعاملی، ۱۳۷۷)
 • گربه آوازخوان (کامبوزیا پرتوی، ۱۳۶۹)

کارگردان

 • ۱۳۸۰ – سیب. کارگردانی و تهیه کنندگی و باهمکاری سیامک نصیری زیبا.
 • ۱۳۸۴ – تماشاخانه. کارگردانی و تهیه کنندگی.
 • ۱۳۸۷ – محاکات غزاله علیزاده. کارگردانی و تدوین. دربارهٔ غزاله علیزاده.
 • ۱۳۸۹ – ده نمکی ها. کارگردانی و تهیه کنندگی. درباره مسعود ده نمکی.

تئاتر

بازیگر

 • ۱۳۸۹ – منهای دو به کارگردانی داوود رشیدی.
 • ۱۳۸۹ – متولد ۱۳۶۱ به کارگردانی پیام دهکردی و نوشته نغمه ثمینی.
 • ۱۳۹۰ – شرق شرق است به کارگردانی مسعود رایگان.
 • ۱۳۹۰ – پاورقی به کارگردانی احمد کچه چیان.

جایزه‌ها و دستاوردها

 • ۱۳۷۸: دیپلم افتخار از جشنواره بین المللی فیلم اجتماعی آبادان ـ دوره دوم برای بازی در فیلم دختری با کفشهای کتانی (رسول صدرعاملی)
 • ۱۳۷۸: جایزه بهترین نقش‌آفرینی از جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان برای بازی فیلم در فیلم دختری با کفشهای کتانی (رسول صدرعاملی)
 • ۱۳۷۸: جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره فیلم قاهره برای بازی فیلم در فیلم دختری با کفشهای کتانی (رسول صدرعاملی)[۴۱]
 • ۱۳۷۸: تقدیرنامه برای بازی در فیلم دختری با کفشهای کتانی در جشنواره برلین.
 • ۱۳۷۸: جایزه بهترین بازیگر از جشن دنیای تصویر برای بازی در فیلم دختری با کفشهای کتانی.
 • ۱۳۸۰: جایزه بهترین بازیگر برای بازی در فیلم زندان زنان از جشنواره فیلم لوکارنو.[۴۲]
 • ۱۳۸۴: جایزه ویژه هیأت داوران جشنواره فیلم کوتاه اصفهان برای کارگردانی فیلم مستند “تماشاخانه”[۴۳]
 • ۱۳۸۷: کاندیدای نقش دوم زن در بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای فیلم زادبوم.
 • ۱۳۹۱ : برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن در سی‌و‌یکمین جشنواره فیلم فجر

پانوی

loading...

65 دیدگاه ها

 1. خيلى دوسش دارم، خيلى خوشگله و خوب بازى ميكنه. خانواده هنرمندى هستن. براشون آرزوى موفقيت ميكنم.

 2. خواهرم عاشقشه ولي من نظر خاصي در موردش ندارم….ولي از حق نگذريم واقعا خوشگله

 3. منم امیدوارم دیگه این هنرمندان رو کمتر اذیت کنن و خصوصا اینکه هم توو پست قبلی و هم توو رسانه های دیگه اخباری ازشون خوندم راجع به دستگیری …… از باران کوثری و پگاه آهنگرانی خیلی خوشم میاد خصوصا توو این چند سال همیشه در کنار مردم بودن در تمام اتفاقات ….

 4. ما که نمی دونیم دستگیری به چه علتی بوده و یا وافعا دستگیر شده یا مثل ازدواج ترلان و ارسلان شیطنت سایت هاست. اگر هم دستگیر شده باشه حتما کاری انجام داده که مخل امنیت کشور بوده به هرحال الکی که آدمو دستگیر نمی کنن. تو کشورهای دیگه حتی اگه مشکوک به فعالیت کسی علیه امنیت کشورشون بشن فورا طرف و دستگیر می کنن و فقط مختص ایران نیست. همین ادوارد اسنودن که جرمش افشاگری جاسوسی های آمریکاست اگه دست سیا بیا فته پوستشو می کنن. تازه اون خلاف وافع حرف نزده و فقط دست دولت آمریکا رو رو کرده.

 5. خيليييييييييييييييييييييييي دوسش دارم.هم حوشگله هم بازيگره خيلي خوبيه.با حرفت موافقم آقا محسن.اميدوام اينقدر اذيتش نكنن.

 6. آخه 1هنرمند چه خطری میتونه واسه امنیت کشور داشته باشه
  اگه 1کی انتقاد کنه یا با هنر بخواد مشکلات مملکت رو نشون بده یا اختلاف نظر داشته باشه باید بگیریم ببریمش
  پیامبر با اینكه معصوم بوده میگفته منو موعظه کنید بعد ما انسانای پر از گناه همه ی کارامون درسته و نقص نداریم؟و تحمل شنیدن صدای مخالف رو نداریم و تا 1کی حرف میزنه میگیرنش بعد ماهم بیرون گود نشستیم میگیم حتما 1کاری کرده
  اگه هیچ اختلاف نظر و مخالفی نباشه باید شك کنیم که 1جای کار مشکل داره نکه بگیریم طرفو ببریم بعدم بشینیم بگیم حتما 1کارى کرده الکی که آدمو نمیگیرن

 7. یسان جان اگه شما مطمئن هستید که ایشون فقط داشته با هنرش واقعیت رو نشون می داده و به خاطر همین هم گرفتنش به ما هم بگو. خیلی از هنرمندان فیلمهای انتقادی ساختن پخش هم شده خیلی ها هم انتقاد می کنند پس چرا نمی گیرنشون. آخه چه کسی رو به خاطر اختلاف نظر داشتن دستگیر می کنن. وقتی هیچ کس حتی خانوادۀ ایشون حاضر به مصاحبه و گفتن علت دستگیری نشدن شما از کجا فهمیدید؟ اصلا معلوم نیست وافعا دستگیر شده باشه؟ اونوقت شما می گید به خاطر اختلاف نظر داشتنه. ما تو دانشگاه خیلی وقتها بحث سیاسی می کنیم من اونجا تدریس هم می کنم. گاهی انتقاد هم می کنیم. پس تا حالا باید چند بار دستگیر شده باشم.

 8. پس به من بگید جعفر پناهی چرا تو این وضعیته؟که ممنوع الخروج شده و 20سال از کار هنری محروم شده
  شما چی شما خبر داری که میگید حتما 1کاری کرده که گرفتنش ؟؟؟

 9. و شما فرناز خانوم چقد آگاهی داری که خانوادشون چرا حاضر به مصاحبه نشدن؟تنها همین دلیل کافیه واسه شما که بگید حتما کاری کرده الکی که آدمو نمیگیرن؟

 10. من اصلا به سایتی که این خبر رو داده مشکوکم. مثلا در مورد ازدواج ترلان و ارسلان هم یه سایتی می گفت پدر ترلان با با ازدواج موافقت کرده!! سایت ها از این شیطنت ها زیاد می کنن. اما در مورد اختلال در امنیت هم باید بگم یه فرق هست بین انتقاد کردن و آشوب بپا کردن. یه وقت آدم می ره وسط خیابون و مردم رو تحریک می کنه که مثلا بریزید شیشه ها رو بشکنید ساکت نمونید و…. این فرد تو هر کشوری باشه فورا دستگیر می شه چون نظم و امنیت کشور رو به خطر می اندازه. حالا چه با ساخت فیلم این حالت رو تداعی کنه چه با همکاری با سازمان و ارگانهای خارجی. انتقاد کردن خیلی هم خوبه. اختلاف نظر داشتن باعث رشد می شه. ما بهترین درسهای زندگیمونو از کسانی یاد نگرفتیم که ازمون تعریف کنن بلکه برعکس. مثلا فیلم “من ترانه پانزده سال دارم” یا “دختری با کفشهای کتانی” هنرمندان باید هم واقعیت رو نشون بدن و این کار رو هم می کنن من کاملا هم موافقم. ولی معتقدم فرق هست بین انتقاد سازنده و آشوب و ایجاد هرج و مرج. و باز معتقدم کسی رو فقط به خاطر انتقاد یا ساخت فیلم انتقادی نمی گیرن. اگه فیلم مشکل هم داشته باشه بهش مجوز پخش نمی دن ولی نمیریزن طرف رو بگیرن.

 11. اقدام علیه امنیت ملی رو کسی انجام میده که دست به حمله مسلحانه … یا افشای اطلاعات محرمانه کشور رو انجام بده !!! هیچ کدوم از این کارا رو این بازیگر نکرده … فقط گویا بخاطر حمایتش از حوادث چهار سال پیش در تهران بوده !! اون ادوارد اسنودن خودش قبلنا کارمند سازمان امنیت ملی امریکا (سیا) بوده و تمام اسناد محرمانه امریکا رو لو داده .. ))) پس فکر نکنم پگاه آهنگرانی اسناد محرمانه یا حمله مسلحانه انجام داده …. درضمن خواستم مثال جعفر پناهی رو بزنم که یسنا خانوم مثالش رو زدن ….
  حالا این هنرمند رو گرفتن اونم یه خانوم (البته منم تا الان چیزی زیادی نمیدونم راجع به دستگیرش ..) امیدوارم در هرصورت دیگه باعث دردسر هیچ هنرمند یا شهروندی نشن !
  البته من نظرم رو گفتم دیدگاه شما هم برام محترمه فرناز خانوم

 12. آقا محسنه من هم به نظر شما و دیگران احترام می گذارم البته آدمین باید بی طرف باشه! خیلی ها بودن که از حوادث به قول شما چهار سال قبل حمایت کردن از بازیگرا مثل لیلی رشیدی، بهاره رهنما و … حتی سیاستمدارا ولی هیچکدوم زندانی نشدن. حتی ممنوع التصویر هم نشدن. هنوز هم اجرای خودشونو دارن. من هم نگفتم هر کی دستگیر می شه اسناد مملکتی رو لو داده یا سلاح دستش گرفته!

 13. ببخشید آقا محسن حرف ه رو اضافی نوشتم.

 14. خواهش میکنم آدمین گرامی .. مرسی )))
  فرناز خانوم گرامی دیدگاهتون برا من قابل احترامه … ما اینجا باهم دوستانه بحث کردیم .. ممنون از شما فرناز خانوم ….. ای بابا اشکالی نداره راجع (ه) اصلا همون محسن خالی بنویس

 15. من هم تشکر می کنم. دیدگاه شما هم برای من خیلی محترمه. اختلاف نظر هم همیشه وجود داره.

 16. ممنون آقا محسن که حرف حساب زدید جواب هم نداره
  درسته اختلاف نظر هست ولی نه در مورد بدیهیات
  چون مشخص که اتهام پگاه چیه(البته بهش نسبت دادن)همون که آقا محسن گفتن حوادث انتخابات ریاست جمهوری و جوابیه ای که برخی هنرمندا واسه ی سلحشور نوشتن
  البته اگه قرار باشه هرکی تو اعتراضات شرکت کرده رو بگیرن ببرن که باید اون 3میلیونی که با سكوت آمدن تو خیابونم بگیرن(و باقی)چون اونا هم اعتراض داشتن

 17. چهره با نمکی داره خوشم میاد ازش…

 18. هم از خودش هم از بازیش خیلی خوشم میاد

 19. گرچه به موضوع بحث بی ارتباطه ولی ادمین جان امروز 7آبانه روز بزرگداشته کوروش بزرگ،نمیخوای مطلبی بذاری؟یا دست کم مثل اون اس ام اس هایی که واسه غدیر گذاشتی بذاری؟
  واقعا ناراحت کنندست انگار نه انگار امروز خبریه!!!!!
  ارزشامونو دارن ازمون میگیرن داره یادمون میره
  تو تقویم جهانی این روز بزرگ هست اونوقت تو کشور خودمون همگی خودشونو زدن به خواب یبارکی بریم همین نصفه نیمه ای که در حال خراب شدن تو پاسارگادو پارسه است خراب کنیم بیاییم راحت شیم دیگه

 20. آدم از خود راضی فکر می کنه حرفش بدیهی، دقیق و درسته و مو لای درزش نمیره. ما این جا نظراتمون رو می گیم. و باید یاد بگیریم به نظرات هم احترام بگذاریم. من با شما بحثی ندارم خانم چون احساس می کنم دوست دارید مسأله ای رو که نمی دونم چیه سر من خالی کنید. از نظر من خانم آهنگرانی بازیگر توانمندی هستند و چهرۀ زیبایی هم دارن در مورد دستگیری و علت اون هم مثل شما اطلاعات دقیق و موشکافانه ندارم که بخوام تقدیم کنم! نظری داشتم دربارۀ دستگیری افراد که با احترام به عقاید مخالف خودم گفتم. اصرار هم ندارم که نظرم مطلق و بدیهی و غیر قابل تغییره و صد در صد درست!

 21. من عاشق خودشو بازیشم فوق العاده س…..امیدوارم سینما همچین باریگرایو از دست نده اگر واقعا مشکلی داره ک هیچ ولی در غیر اینصورت بابا بس دیگه اینقدر سنگ جلوی پای هنر مندا میندازین…..

 22. خانم شما اول یاد بگیر حرف بزن من نگفتم حرف من بدیهیه گفتم که اتهامش مشخص شده شما اول حرفو بخون بعد موضع بگیر من اصلا نگفتم حرف منه در ضمن من چیزی رو سر شما خالی نکردم و مثل بقیه نظرمو گفتم شما اول یاد بگیر بی احترامی به کسی نکن و بعد بیا نظر بده من به کسی بی احترامی نکردم

 23. MamnoOn Admin joOn

 24. نظر شما دخالت در نظر دیگرانه!! این که به آقا محسن گفتم اختلاف نظر همیشه وجود داره چه ربطی به شما داشت که جواب بدید؟ آیا من با شما صحبت کرده بودم؟

 25. من چیزی که بخوام میگم شما اول به اعصابت مسلط باش ببین چی از دهانت خارج میشه بعد حرف بزن خانم مثلا استاد همینجوری با بچه های مردم برخورد میکنی؟حالا 1حرف من انقد برات سختو سنگین بوده که نمیتونى خودتو کنترل کنی
  مثل بچه ها حرف میزنی (من با تو نبودم با یکی دیگه بودم)بحث کلیه و همه داریم با هم صحبت میکنیم نمیدونم چی انقد واسه شما سخت بوده که انقد برآشفتت کرده که به من بپری سعی کن خونسرد باشی

 26. بله البته شما عادت دارید هر چیزی که می خواید بگید حتی اگه به شما ربط نداشته باشه. واکنش من کاملا طبیعیه هر کسی هم جای من باشه ناراحت می شه. نظر منو که برای کاربر دیگه ای نوشتم مطرح می کنید بعد هم با تحکم دستور می دید که حق ندارم نظر مخالفی داشته یاشم چون این امر در مخیلۀ شما بدیهی و صد در صد درسته. اون کسی که به دیگران می پره شمایید وگرنه مثل بقیه نظرتون رو بطور مستقل می گفتید و کاری به نظری که نه به شما مربوط بود نه حرف تحریک کننده و بدی داشت که بخواید جواب بدید نداشتید. یه نگاه به آتیشی که تو نظراتتون هست بندازید بعد به دیگران بگید خونسرد باشن. الان که بیشتر صحبت کردید و بیشتر شناختمتون دیگه حرفتون برام مهم نیست.

 27. دعوا دعوا سر مربا!!!!!!!!!!!!!

 28. ادمین كارت اصلا درست نیست که نظر منو تایید نمیکنی!!!جدا منظورت از اینکارا چیه؟

 29. اونوقت جناب ادمین اون آدم به من توهین نکرد نه؟توهین رو اون آدم آغاز کرد،الان پیش خودت احساس میکنى خیلی منصف بودی؟جدا اینجوریه؟باشه مشکلی نیست ایشون که خوب خودشونو توی کامنتا نشون دادن چه تیپ شخصیتی دارن چون در جایگاهی نیستن که واسه حرفای من ارزشگذاری کنن،مشخصه که کی توهین رو آغاز کرد من نمیدونم چی گفتم که ایشون گر گرفتن و اینجوری عصبی به من توهین کردن راستش تصور من راجع به ایشون که توی 1بحث دیگه با هم كامنت میذاشتیم چیز دیگه ای بود و فکر میکردم پخته تر و فرهیخته تر باشن و اصلا فکر نمیکردم با کامنت من که اصلا توهین نبود اینجوری عصبی بشن و عنان از کف بدن و نتونن خودشونو کنترل کنن
  من که تا الان با کسی بحث نداشتم و به قول ایشون به کسی نپریدم
  البته بهتره انسان صبر و حوصله ی بیشتری داشته باشه و روی اعصابش کنترل داشته باشه

 30. یسنا جان فرناز توهینی هم نکرد جفتتون هر چی گفتین دو طرفه بود.واقعآ مسئله ی مهمی نیست که انقدر خودتونو سرش آزار بدین.واللا ارزش نداره .اگه بعضی توهینارو ببینید دیگه به این حرفا نمیگید توهین.ترو خدا یکم تعصبتونو رو بازیگرا کم کنید….

 31. علی آقا حق با شماست.

 32. علی جان من اصلا تعصبی به بازیگرای ایرانی ندارم،چون اغلب فیلم و تلوزیون نمیبینم فقط حرفم اینه پگاه هم مثل امثال جعفر پناهی بی گناه بهش اتهام زدن خب این مشخصه اصلا منظورم این نبود حرف من وحی نازله
  مناصلا قصد توهین به کسی رو نداشتم و اگه کامنتارو نگاه کنی میبینی چه کسی آغاز کننده بود
  در هر صورت ممنون از تذکرتون

 33. این دو نفر اگه پیش هم بودن مطمئنن موهای همدیگرو می کشیدن بیخیال دیییییییییییگه همدیگه رو از دور ببوسین تموم شه اگه شما تموم کنین صلح جهانی میشه

 34. ولی در کل با حرفای یسنا خانوم و محسن خان موافقم البته در مورد دستگیری پگاه

 35. دو نقطه جان اگه آدم عقیده داره که نباید کسی رو بخاطر داشتن نظر مخالف دستگیر کرد خودش هم باید تساهل و تعامل داشته باشه در مقابل نظرات مخالف خودش. وگرنه چه فرقی داره؟ ما یه بحثی کردیم با نظرات مختلف خیلی دوستانه و محترمانه هم تموم شد. ناراحتی من این بود که با وجود این که چند بار گفتم به نظرات مخالف خودم احترام می گدارم و دارم فقط نظرمو می گم. باز ایشون ول کن نیست و می گه در مورد این مسأله حق نداری متفاوت فکر کنی. خوب این هم خودش یه نوع دیکتاتوریه دیگه.
  به هر حال شما که از بیرون نگاه می کنی و این برخورد لفظی رو این طور می بینی. پس قطعاً کار زشتی بوده که این طوری به نظر می یاد. من عذرخواهی می کنم از ایشون و از کاربرای دیگه.

 36. یسنا جان من قصدم تذکر نبود گلم فقط میگم اعصابتونو به خاطر مسائل ساده بهم نریزید.شماها همدیگرو نمیبینید و فقط نظراتونو مینویسید پس طبیعیه سر یه حرف کوچیک براتون سوتفاهم پیش بیاد و حرف و ذهن همو خوب متوجه نشید و منجر بشه به جرو بحث البته کلی میگما منظور یسنا یا فرناز نیست …دو نفقطه راست میگه از دور همو ببوسید و باهم دوست باشید.راستی چه پسوند قشنگی برای خودت گذاشتی کاش اختصاصی هارو بیشتر به همچین انسانهای بزرگی اختصاص میدادن

 37. فرناز خانم فکر میکنم سوء تفاهم باعث این جنجال شد من هم اگه باعث ناراحتی شدم عذر میخوام
  من اصلا منظورم این نبود کسی حق نداره متفاوت فکر کنه شاید این برداشت شما از حرف من بود که در حقیقت همچین قصدی در بر نداشت

 38. ممنون از حرفای خوبت علی جان
  من واقعا سرباز پدر ملت ایرانم1کی از بزرگترین آرزوهام اینه که کشورم به جایی که شایستست و باید برسه و ایرانو ایرانی سربلند باشه تو جهان که واقعا لیاقت اینو داره

 39. خواهش می کنم یسنا خانم. این چمله رو می نویسم از کوروش کبیر و ازتون می خوام ازم دلگیر نباشید. با عذرخواهی مجدد:
  “من یاور یقین و عدالتم من زندگی ها خواهم ساخت، من خوشی های بسیار خواهم آورد من ملتم را سربلند ساحت زمین خواهم کرد، زیرا شادمانی او شادمانی من است.”

 40. ممنون فرناز خانم

 41. روزنامه ى هفت صبح كه روزنامه ى معتبرى هم هست، علت اين برخورد ها و ممنوع الخروج شدن پگاه رو نوشته بود كه چون پگاه فيلم مستندى در مورد ده نمكى ساخته به اسم ده نمكى ها اين اتفاقات افتاده. خانم منيژه حكمت مادر پگاه هم توضيح داده بود كه وكيل پگاه دنبال كاراشونه. فقط من موندم چرا در مورد كسى فيلم ساختن باعث دستگيرى بايد بشه (البته مهم اينه كه اون كس كى باشه، شايد اگر كس ديگه اى بود اين اتفاقات نمى افتاد)

 42. دقیقا نیکا جان،چون ما تحمل انتقاد رو نداریم و اگر 1فیلمساز خواست حرفی بزنه یا با ساخت فیلم انتقادی کرد میگیرن میبرنش

 43. آفرین به شما و موافق حرف شما هم هستم که گفتین کسی که عقیده داره نباید کسی رو بخاطر نظر مخالف دستگیر کرد خودشم باید انعطاف پذیر باشه و نظر مخالف خودش هضم کنه ……احسن حرف منطقی بود در کل از بحث های شما استفاده هم کردیم ممنون.بحث های شما طوری بود که توهینی توش نبود فقط یکم همدیگرو تند خطاب می کردین ولی در کل طوری بود که وقتی یکی تون از نظر خودش دفاع میکرد منتظر بودم ببینم اون یکی چطور در مقابل این دفاع ،از نظر خودش دفاع میکنه…بحث شما حول و حوش سیاست بود و از بحث های خوشگلی و دماغ و عمل خارج بود و خوشم اومد از این بحث البته ورای استفاده از بعضی کلمات که باعث نارحتیتون شد….بازم آفرین هیچ کدومتون آخرش کوتاه نیومدن از موضع تون احسن

 44. ببینید دو نقطه جان من اصلا منظورم این نبود که كسی حق نداره نظر مخالف داشته باشه
  حرف من این بود که اتهام پگاه مشخصه (که اشتباه بهش اتهام زدن)و علیه امنیت کشور کاری نکرد این معناش این نیست كه دیگری نظر نده فقط گفتم اتهامش مشخصه و راجع به چیزی که مشخصه و اعلام کردن که اختلاف نظر نمیشه داشت چون گفتن كه چیه جریان و حرف من نیست

 45. یسنا جان عزیزم من از اون جمله ای که گفتید “درسته اختلاف نظر هست ولی نه در مورد بدیهیات” برداشت کردم که حق ندارم نظر دیگه ای داشته باشم چون قبلش هم گفته بودید حرف آقا محسن جواب نداره درصورتی که ما بحث رو به احترام هم بسته بودیم. در مورد اختلال در نظام از نظر حقوق جزا (یعنی اون چیزی که در قانون نوشته) مصادیق متعددی وجود داره که یکی از اونا همون چیزی بود که آقا محسن گرامی گفتن یعنی دست به سلاح بردن یا همون محاربه ولی مصادیق دیگه ای هم داره که یکی از اونا جرایم سیاسیه که تعریفش می تونه تحریک اذهان عمومی برای آشوب باشه. باز البته تاکید می کنم که در مورد علت واقعی دستگیری پگاه چیزی نمی دونم و این که به نظرات مخالف خودم احترام می گذارم و دلم هم نمی خواد این بحث از طریق من دوباره باز بشه. پس دوستان لطف کنن و اگه نظری در این مورد دارن مثل نیکا خانم عزیز بطور مستقل بیان کنن تا دیگران در صورت تمایل جوابگو باشن.
  و دلم نمی خواد ما دوباره بحثی داشته باشیم. اگه جواب دادم برای این بود که بگم معنای حرف یه کم گنگ بود و البته شما خودتون واضح توضیح دادید و سوء تفاهم هم به کل از بین رفت و از این بابت از شما تشکر می کنم.

 46. فرناز جان جدا من اصلا قصد بدی نداشتم فکر میکردم داریم با هم بحث میکنیم توی 1چارچوب منطقی تا با اون حرف موجهه شدم(آدم ازخود راضی)واقعا جا خوردم چون به نظر خودم داشتیم منطقی بحث میکردیم
  واقعا اصلا قصد ندارم دوباره قضیه ادامه پیدا کنه چون فقط باعث میشه صحبت لوس بشه(loos نه los;-)
  خلاصه اینکه من واقعا آدم دموکراتی هستم و فکر میکنم بد رسوندن مطلب توسط من دوستان رو به اشتباه انداخت که در نهایت مقصر من بودم
  در پایان واسه اینکه این جریان(قصه ی اعتراف به اشتباه ما;-):-D) واقعا دیگه بسته بشه از همه عذر خواهی کنم
  شاد و پیروز باشید دوستان و همینطور شما ادمین گرامی

 47. يسنا جان و فرناز جان اينجا هر كسى حق داره نظر شخصيه خودش رو بگه، شما هم همين كارو كردين و اصلا اشكالى نداره. شما بدون توهين بحث رو ادامه دادين كه مشكلى نداره. ولى من خودم توو پست هاى ديگه نظر دادم كه شخص هايى با توهين و بى ادبى با من حرف زدن، البته من جوابشون رو ندادم. ولى اگه توهين نباشه اشكال نداره. مثلا من چيزى كه توو روزنامه خونده بودم رو گفتم و به عنوان نظر شخصى بيان كردم.

 48. شما درست می گید نیکا جان. بحث بین من و دوست عزیزم یسنا جان هم سر یه مورد خیلی کوچیک بود و البته من در این جریان خیلی مقصر بودم و از ایشون هم عذرخواهی کردم.
  در مورد افرادی هم که توهین می کنن. واقعا شخصیت خودشونو نشون می دن. کسی هم که مطلبشونو می خونه پیش خودش می گه چقدر سطح فرهنگشون پایینه. درسته آدم ناراحت می شه. ولی به قول سعدی
  “سنگ بد گوهر اگر کاسه زرین بشکست— قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود ”
  امیدوارم نظرات این افراد باعث نشه کاربرای خوب و با شخصیتی مثل شما و آقا محسن از کامنت گذاشتن امتناع کنن.

 49. من با اینکه دیدگاهم رو در این پست داده بودم اما وقتی نظرات نیکا خانوم گرامی رو دیدم به زعم خود فکر کردم یه چیزکی اضاف کنم

  شاید تفکر من با خیلی از شما ها از لحاظ سیاسی صددرصد فرق بکنه اما وقتی با یکی از شما گفتگو میکنم سعی میکنم بر اساس mutual respect رفتار نمایم … حتی با یه بهایی یا یهودی و یا آتئیست هم اگه مشاجره داشته باشم اول از همه دوس دارم با اونا هم زیستی داشته باشم .. من به این جمله خیلی معتقدم =( live and let live ) ))))))
  از لحاظ عقیده هم ممکنه با خیلی ها مشکل داشته باشم اما به قول ولتر: با تو هم عقیده نیستم اما تا پای مرگ از حق تو برای ابراز عقیده ات دفاع خواهم کرد ))

  اصلا اینکه با هم عقیده نیستیم چیز کاملا عادیه!! مهم اینه که سعی نکنیم پاکسازی عقیدتی کنیم

  حرفای نیکا خانوم باعث شد که بیام اینجا نظرم رو دوباره بدم .. بله من تا حالا دیدم خیلی ها باعث ناراحتی شما شدن نیکا جان , اما هیچگاه ندیدم شما باعث ناراحتی کسی شده باشین … از شما تو این سایت خیلی چیزا یاد گرفتم ….

 50. بابا چرا بعضي هاتون اينقدر سخنراني ميكنيد….!!!!

 51. اوه !! باشه زین پس با شما هماهنگ میکنم … نه بابا سخنرانی نیس !! اگه باشه هم شما به خودتون زحمت خوندنش رو ندین !!! تازه مگه چه اشکالی زیر سخنرانی بزرگان بنشینی D:

 52. راستی !! مرسی فرناز خانوم .. حواسم به کامنت شما اصلا نبود ممنون از شما ..
  راجع به خط اخرتون .. نه !! من پوستم کلفت شده تو این فضای مجازی !! یعنی اینقد دیدم از این چیزا که اگه رفتم باید تعجب کنید …..

 53. ممنون فرناز جان، شما به من لطف دارين. شما هم با اينكه توهين نكردين، ولى همين كه از يسنا عزيز عذرخواهى كردين شخصيت خودتون رو نشون دادين. هر دوتون بحث رو بدون توهين ادامه دادين و به موقع خودتون تمومش كردين. يكى دو بارى به خاطر اون توهين هايى كه در پست ها شد ميخواستم نيام. ولى تصميمم رو عوض كردم و گفتم دوستاى خوبى كه اينجا دارم مهم تر هستن و به خاطرشون ميام اينجا. آقا محسن رشته ى من ادبيات انگليسيه ولى مثل اينكه توو اين موردم شما سر رشته دارين مثل همه ى مباحث كه شما كاملا اطلاعات دارين، آقا محسن شما هم كه فقط راه برين منو خجالت بدين، آخه از من چى ياد گرفتين؟؟؟ از تعجب شاخ در ميارم هر وقت اين جمله رو ميگين. تو رو خدا جخالتم ندين. ممنون و سپاس از فرناز خانم و آقا محسن گل.

 54. با اجازه ی آدمین گرامی

  نیکا جان واقعا اون حرف رو که زدم حقیقت بود … من الان 6 ماهه که در این سایت میام اولش یادمه بخاطر یه مطلبی بود راجع به خاندان پهلوی .. منم یه کم حس طرفدارانه دارم نسبت به این خاندان ….. اون موقع ها زیاد اخلاق رو رعایت نمیکردم اگه برگردین تو پستا می بینید … بعدش 5 ماهه پیش سر همین جی لو یه جایی با شما برخوردی کاملا احترام امیز داشتم .. نمیدونم چرا ؟؟ اما از اون موقع هر و.قت که با شما سخنی داشتم اخلاق خوبتون بیشتر منو مجذوب میکرد … یعنی الان که من اگه گوشه شیطون کر یه کم خوش اخلاقم تاثیر مثبتی بود که از شمای نازنین گرفتم .. نه دیگه تو رشته ادبیات انگلیسی شما باید معلم من باشید این رشته ی تخصصی شماست و قطعا روزی آموزشگاه زبانکده شما رو در تهران خواهم دید …. بازم مرسی از شما نیکا خانوم عزیز ….

 55. خواهش ميكنم آقا محسن. ممنون از شما و اين همه لطفتون. همه آدم ها ايراد دارن، خود من خيلى با يك سال پيشم فرق كردم و بهتر شدم. ما همه در حال تغير هستيم. منم از شما كلى چيز ياد گرفتم و به اطلاعاتم اضافه شد (جدى ميگم) مخصوصا توو موضوع سياسى، چون شما در همه چى سر رشته دارين ولى من زياد اهل سياست نيستم و اطلاعاتم كمه. مرسى از شما.

 56. مرسی !! از شما تشکر میکنم (البته شما لطف دارین به من .. خودتون خیلی خیلی آگاه به تمام مسائل هستید چه در زمینه سینما یا برند های مختلف .. یا گردشگری و مسائل اجتماعی .. توو تمام پستا کامنتاتون رو خوندم) امیدوارم همیشه شاد و سلامت و پر از مهربونی باشید ….

 57. خواهش ميكنم شما هم به من لطف دارين. منم اميدوارم شما هم هميشه شاد و سلامت باشين.

 58. دوستش دارم چون واسه ی من الگوست. ایشون و خانم نیکی کریمی از جمله بازیگرهای روشنفکر ایرانی هستتند. باعث افتخار ما هستند.

 59. من خیلی دوستش دارم دیشب هم فیلم دربند رو ازش دیدم ………………..

 60. سلام واقعا ازش خوشم میاد خیلی باحاله همیشه دوس دارم مثل او باشم و یه روز بازیگر بشم البته الان درگیر تاترم

 61. خانم آهنگرانی ما نوکرتیم چاکرتیم خاک ‍‍‍باتیم …………..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن تبلیغ
loading...