مجله تاپ‌ناز‌

افرادی که ازدواج می کنند کمتر مبتلا به این سرطان کشنده می شوند!

طبق تحقیقات مشخص شده است افرادی که ازدواج می کنند نوی سرطان کشنده به سراغشان نمی آید و بیشتر زنده می مانند.

افرای که ازدواج کرده اند نشانه های سرطان پوست را زودتر بروز می دهند و زود درمان می شوند

70 درصد زوج ها احتمال تشخیص تومورهای سرطانی خطرناک را مراحل اولیه دارند. ازدواج باعث کاهش ریسک ابتلا به سرطان پوست می شود.

افرادی که ازدواج می کنند کمتر مبتلا به این سرطان کشنده می شوند!

نقش ازدواج و تاهل در تشخیص زودهنگام سرطان پوست

دانشمندان متوجه شده اند که افراد متاهل کمتر به سرطان پوست مبتلا می شوند، زیرا آنها علائم هشدار را زودتر نشان می دهند. مطالعه ای که روی 50 هزار بیمار سرطان پوست در آمریکا صورت گرفته نشان می دهد که بیمارنی که متاهل بودند، 45.7 درصد دارای توموری یک درصدی بودند که نرخ بقا 98 درصد را در برداشت. شانس ابتلابه سرطان پوست در بیماران مجرد،   38 درصد برای افراد مطلقه و 70 درصد برای بیوه ها بود .
محققان دانشگاه پنسیلوانیا تایید کردند از تفاوت های فاحش در تشخیص ها حیرت زده شده اند.آن ها بیان کردند یافته ها باید به متخصصان امراض پوستی کمک کند توصیه ها را به بیماران ارائه دهند ، پیشنهاد غربالگری در سنین اولیه برای بیماران مجرد و دعوت کردن همسر به قرارهای کلینیک برای آموزش خانگی را می دهند.
انتظار می رود تا سال 2035 ، میزان ملانوما که نوع بیشترسرطان پوست کشنده است، 7 درصد افزایش یابد.گزارش شده است که بقای پنج ساله بیش از 98 درصد برای بیماران مبتلا به بیماری در مرحله یک و برای بیماری در مرحله سه به میزان 62 درصد کاهش یافته است .
مطالعه دانشگاه پنسیلوانیا، که امروز در مجله انجمن قلب آمریکا منتشر شده است، به دنبال بررسی شیوه زندگی و روابط می تواند روی احتمال های تشخیص زودهنگام بیماران تاثیر بگذارد.
دکتر سمیررون شارون، متخصص پوست در بیمارستان دانشگاه پنسیلوانیا، بیان کرد:”همسران احتمالا تشخیص زود هنگام ملانوم را با شناسایی ضایعات رنگدانه ای که ممکن است در غیر این صورت متوجه نشوند، تسهیل می کنند.”
افرادی که ازدواج می کنند کمتر مبتلا به این سرطان کشنده می شوند!

تاثیر ازدواج و متاهل بودن بر تشخیص زودهنگام سرطان پوست

آنها همچنین ممکن است حمایت و تشویق برای ملاقات با پزشک برای تشخیص بیماری را داشته باشند به این ترتیب، به دلیل مدیریت زودهنگام جراحی، بیماران متاهل احتمال پیش آگهی بهتر را کسب می کنند.
مطالعه نشان داد بیماران متاهل همچنین 59، 87 و 69 درصد احتمال بیشتری داشتند که SLNB (بیوپسی گره لنفاوی نگهبان) را به ترتیب از همتایان مجرد، طلاق گرفته یا بیوه داشته باشند.
همچنین بخوانید : تمام آنچه که باید در مورد ازدواج بدانیم!
شیوه جراحی نیز با بقا همراه است؛ زیرا گره لنفاوی نگهبان نزدیکترین تومور است و اولین مکان گسترش است.
دکتر شارون بیان می کند نقش همسر در حمایت از بیمار و مشارکت در بحث بیشتر کمک می کند.
یک بیمار بدون داشتن همراه ممکن است مشکل رفتن به بیمارستان را داشته باشد و ممکن است پس از آن کسی برای مراقبت نباشد.
تحقیقات منتشر شده در JAMA Dermatology نشان داد تحقیقات قبلی پیشنهاد کرده اند بیماران مبتلا به سرطان که همسر دارند، به طور کلی زودتر بهبود می یابند،اما این بزرگترین نوع بیماری است که ازدواج تاثیر زیادی در تشخیص آن دارد.
با استفاده از یک پایگاه داده سرطان آمریکا به نام seer ( نظارت، اپیدمیولوژی و نتایج نهایی )، به بیش از 52،063 مرد و زن 52 تا 75 ساله که مبتلا به این بیماری از سال 2010 تا 2014 تشخیص داده شده اند و وضعیت تاهل آن ها ثبت شده است، نگاه کرد.
دکتر شارون بیان کرد :” یافته ها در مورد آموزش همسر برای معاینه پوست شریک و شاید غربالگری مکرر بیماران مجرد حمایت می کند.
یافته های یک مطالعه سوئدی چهار سال پیش نشان می دهد مردانی که به تنهایی زندگی می کنند 42 درصد کم تر احتمال تشخیص این بیماری را در مراحل اولیه دارند – وبیشتراز 31 درصد احتمال مرگ در اثر این بیماری را دارند . زنان مسن تر که تنها زندگی می کنند، در اولین تشخیص به طور متوسط بیماری پیشرفته تری داشته اند.
پیش ازاین نتایج تحقیقات قبلی ثابت کرده است ازدواج برای سلامتی مفید است و در درمان مشکلاتی همچون کاهش خطر افسردگیو بیماری های قلبی موثر است.
دکتر شارون بیان می کند :وضعیت تاهل باید زمانی در نظر گرفته شود که بیماران برای روند ملانوما مشاوره می کنند هنگامی که توصیه به غربالگری یا درمان می شود .

» همچنین بخوانید :
چه نوع نفخی نشانه سرطان است؟
اطلاعات کامل در مورد سرطان رحم
اطلاعات جالب در مورد سرطان که باید بدانید

مطالب مشابه را ببینید!