مجله تاپ‌ناز‌

روش صیحیح ماساژ دادن دست + تصاویر

اگر روش صحیح ماساژ دست و انگشتان دست را بدانید می توانید با ماساژ دادن دست به آرامش برسید و همچنین باعث زیبایی دستان خود شوید.

فایده ماساژ دادن دست برای بدن

ماساژ دادن باعث بهبود جریان خون و گردش خون در اندام ها و اعضای بدن می شود. ماساژ عمومی می تواند جریان گردش خون را در تمامی بدن تقویت کند و ماساژ موضعی در عضوی خاص مانند دست ها می تواند تمامی انرژی و قوای بدن را معطوف به یک نقطه کرد. دریافت ماساژ دست با روغن علاوه بر آن که به بهبود جریان گردش خون و غذارسانی به سلول ها کمک می کند، موجب تامین رطوبت مورد نیاز سلول های پوستی در این ناحیه شده و همچنین تاثیر زیادی در خوش فرمی و زیبایی دست و انگشتان هم خواهد داشت.به دست های تان نگاه کنید. چه چیزی می بینید؟ “فقط یک جفت دست” ممکن است پاسخ شما این باشد اما اگر از یک متخصص رفلکسولوژی بپرسید می گوید:چند نقطه فعال می بینم که به بدن و ذهن قدرت می دهد.

ما به شما یاد می دهیم که با دست ها برای داشتن سلامت بیشتر چه باید بکنید؟

آموزش تصویری ماساژ دادن دست

انگشت شست

روش صیحیح ماساژ دادن دست

انگشت شست مسئول اضطراب و سردرد است. اگر سردرد عصبی دارید انگشت شست را 5 دقیقه محکم بگیرید. به گفته متخصصین رفلکسولوژی این کار درد را سریع آرام می کند.

انگشت اشاره

روش صیحیح ماساژ دادن دست

این انگشت دردهای عضلانی و احساس نا امیدی، ترس، و خجالت را کنترل می کند. همانطور که تحقیقات نشان داده اند افرادی که مشکل درد کمر و ماهیچه داشتند بعد از یک دوره انعکاس درمانی احساس بهتری داشتند. برای رفع این مشکلات انگشت اشاره را به مدت 5 دقیقه محکم بگیرید.

انگشت میانی

روش صیحیح ماساژ دادن دست

فشار دادن انگشت میانی احساس عصبانیت و خستگی مفرط را رفع می کند. این تمرین رفلکسولوژی فشار خون را کاهش می دهد و احساس آرامش می دهد.

انگشت انگشتری

روش صیحیح ماساژ دادن دست

اگر انگشت انگشتری را به مدت 5 دقیقه فشار دهید احساس ناراحتی و احساسات منفی از بین می روند. هنگام انجام این تمرین آرام باشید و به تنفس تمرکز کنید.

انگشت کوچک

روش صیحیح ماساژ دادن دست

انگشت کوچک مسئول عزت نفس، استرس و عصبانیت است. اگر احساس می کنید اعتماد به نفس تان را از دست داده اید انگشت کوچک را 5 دقیقه فشار دهید. هنگام انجام این کار به چیزهای خوب فکر کنید.

کف دست

روش صیحیح ماساژ دادن دست

انگشت های یک دست را وسط کف دست دیگر فشار دهید. در حرکات دایره ای ماساژ بدهید و دم و بازدم های عمیق بکشید. به گفته متخصصان انعکاس درمانی کف دست ها مرکز عواطف و احساسات است و ماساژ دادن کف دست حالت تهوع، استرس، اسهال و یبوست جلوگیری می کند.

فشار دادن کف دست ها

روش صیحیح ماساژ دادن دست

این حرکت معمولا در تمرینات مدیتیشن انجام می شود. و باعث می شود تمرکز کنید و به افکارتان نظم بدهید. با فشار دادن کف دست ها جریان گردش خون را تنظیم می کنید.

سوریا مودرا

روش صیحیح ماساژ دادن دست

این تمرین گوارش و متابولیسم بدن را تقویت می کند. این تکنیک برای درجه حرارت پایین خون و کم اشتهایی هم مفید است.

نحوه ماساژ دادن صحیح دست + تصاویر

منبع : بدونیم

مطالب مشابه را ببینید!