مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی پیمان معادی و همسرش + زندگی شخصی و هنری و عکس های خانوادگی و دخترش

پیمان معادی

پیمان معادی یکی از بازیگران صاحب سبک ایرانی است که به دلیل بازی در فیلم جدایی نادر از سیمن و درباره الی معروف شد. از آخرین فیلم های موفق پیمان معادی می توان به فیلم ابد و یک روز و فیلم متری شیش و نیم اشاره کرد. او با فرانک قوانلو ازدواج کرده است و متاهل است. در ادامه بیوگرفی کامل و عکس های خانوادگی پیمان معادی و همسرش را هم مشاهده می کنید.

چکیده بیوگرافی پیمان معادی

  • نام:پیمان
  • نام خانوادگی: معادی
  • تولد:9 تیر 1349
  • محل تولد :نیویورک سیتی
  • پیشه:بازیگر، فیلمنامه نویس، کارگردان
  • سال فعالیت: 1379 تاکنون
  • همسر: فرانک قوانلو
  • فرزندان: باران و رایان

پیمان معادی

بیوگرافی پیمان معادی

پیمان معادی متولد 9 تیر سال 1349 در نیویورک است. او کارگردان، فیلمنامه نویس و بازیگر ایرانی زاده نیویورک است که در سن 6 سالگی به کشور ایران آمده است.

پیمان معادی

بازیگر صاحب سبک

پیمان معادی به دلیل نقش آفرینی در فیلم های جدایی نادر از سیمین و درباره الی به عنوان بازیگر صاحب سبک شناخته شده است.

پیمان معادی

افتخارات

او برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه نویس در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر شد. جایزه خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد را از جشنوارفه فیلم برلین 2011 به همراه گروه بازیگران فیلم جدایی نادر از سیمین دریافت کرده است.

پیمان معادی

باز در فیلم های جهانی

او در فیلم های بین المللی هم ایفای نقش کرده است و از ممترین نقش های او می توان به علی در فیلم کمپ ایکس ری، فیلم آخرین شوالیه ها در کنار مورگان فریمن و در نقش پدر نصیر خان در سریل بریتانیایی آن شب اشاره کرد.

پیمان معادی

تحصیلات

پیمان معادی فرزند زوج ایرانی است و در سال 1970 در نیویورک متولد شد.  رشته تحصیلی او مهندسی متالورژی است و از دانشگاه کرج فارغ التحصل شده است.

پیمان معادی

شغل دوم

او به جز بازیگری و فعالیت در عرصه هنر، یک گالری ساعت در تهران دارد.

پیمان معادی

شروع فعالیت

فعالیتش را در سینما به عنوان فیلمنامه نویس و با نگارش فیلمنامه آواز قو شروع کرد و تا چند سال به نوشتن فیلمنامه هایی مانند عطش، کافه ستاره، کمای و … مشغول بود.

پیمان معادی

نخستین ایفای نقش

او برای نخستین بار در سال 1387 به عنوان بازیگر در فیلم درباره الی به کارگردانی اصغر فرهادی ظاهر شد و بازی قابل توجهی را نیز ارائه کرد.

پیمان معادی

بازی در سریال خارجی

او در سال 2014 در سریال آن شب محصول شبکه HBO به کارگردانی استیون زایلیان ایفای نقش کرد که در سال 2016 پخش شد و در این سریال در کنار جان تورتورو و مایکل کی ویلیامز نقش شخصیتی به نام سلیم خان را ایفا می‌کند. زایلیان یکی از نویسندگان فیلم‌نامه فهرست شیندلر اثر استیون اسپیلبرگ بوده‌است.

پیمان معادی

همکاری با کارگردان معروف

پیمان معادی در فیلم شش زیرزمین همبازی رایان رینلودز شد و کارگردان این فیلم مایکل بی بود. او دومین همکاری اش را با مایکل بی در فیلم 13 ساعت تجربه کرد.

پیمان معادی

فعالیت کارگردانی

برف روی کاج ها نخستین فیلم به کارگردانی او است. این فیلم در سی امین جشنواره فیلم فجر برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شد.

بمب؛ یک عاشقانه، دومین فیلم اوست که در سی و ششمین جشنواره فجر، جایزه ویژه هیئت داوران، جایزه بهترین کارگردانی در ششمین دوره جشنواره فیلم بسفر و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در چهارمین دوره جشنواره فیلم سینه ایران تورنتو و جایزه بهترین فیلمنامه را از جشنواره آسیا پاسیفیک در سال ۱۳۹۳ دریافت کرده‌است. النی کاریندرو، موسیقی ساز مطرح سینمای جهان که موسیقی متن بسیاری از فیلم‌های تئو آنگلوپولوس را ساخته با حضور در پروژه بمب؛ یک عاشقانه، برای نخستین بار موسیقی یک فیلم از سینمای ایران را ساخته‌است.

پیمان معادی

بازی در کنار کریستن استوارت

معادی در سال ۲۰۱۴ به عنوان بازیگر نقش اول در اردوگاه اشعه ایکس در نقش علی به ایفای نقش پرداخت. کریستن استوارت به عنوان نقش مکمل وی در این فیلم ظاهر شد. اردوگاه اشعه ایکس در جشنواره فیلم ساندنس رونمایی شد و بازی معادی مورد توجه منتقدان و عموم قرار گرفت.

پیمان معادی

بازی در کار مورگان فریمن

معادی در سال ۲۰۱۵ به پروژه آخرین شوالیه‌ها پیوست و همبازی مورگان فریمن و کلایو اوون شد.

بازی در فیلم ابد و یک روز

او در سال ۱۳۹۵ در فیلم ابد و یک روز به ایفای نقش پرداخت و بازی وی مورد توجه منتقدان قرار گرفت و نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شد و تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد جشن خانه سینما را به دست آورد.

پیمان معادی

بازی در فیلم متری شیش و نیم

جدیدترین فیلمی که در آن ایفای نقش کرده است در سال 1397 فیلم متری شیش و نیم است. در این فیلم در کنار نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار ایفای نقش می کند که با استقبال روبرو شده است.

پیمان معادی

 ازدواج پیمان معادی

پیمان معادی متاهل می باشد و ازدواج کرده است. فرانک قوانلو نام همسر وی می باشد . این زوج دو فرزند به اسم های باران و رایان نیز داردند.
پیمان معادی در نمایش «در انتظار گودو» به کارگردانی همایون غنی زاده با دخترش باران همبازی شد. باران معادی نقش پسر بچه این نمایش را ایفا کرد.

مطالب مشابه را ببینید!